Nowa Ziemia

Okładka książki Nowa Ziemia
Julianna Baggott Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Świat po wybuchu (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2012-05-09
Janusz Maćczak
fantasy science-fiction fantastyka

więcej Więcej

Kiedy dziadek wspominał wygląd i reakcję swojej wnuczki Pressii, szesnastoletniej bohaterki tej powieści, tuż po niszczącym świat Wybuchu w ten sposób – "Nadal milczałaś i wydawałaś się nieobecna, a twoja twarz z szeroko rozwartymi oczami była pusta jak twarz twojej lalki. Zamiast skinąć głową, pokiwałaś głową lalki, która już na zawsze stała się częścią ciebie. Kiedy jej...

Przyjemna książka z ciekawą historią w interesujących czasach i realiach, dosyć drastycznych i przykrych. Długo jednak zajęło mi skończenie jej, trochę się męczyłam.

Czytanie tej książki było niesamowicie bolesne. Przede wszystkim moja wyobraźnia mnie nie zawiodła, a ja „widziałam” bohaterów w najdrobniejszych szczegółach (szczególnie tych „wtopionych”). Autorka wykreowała brutalny i mroczny świat, w którym wszystko to co przetrwało stanowi zagrożenie i śmiertelne niebezpieczeństwo. Chyba nikt z nas nie chciałby nawet pomyśleć o takiej...

Rzecz młodzieżowa, a bardzo dorosła. Rzecz fantastyczna, a bardzo, bardzo serio o ważnych sprawach. Rzecz jakoś tam wpisana w modę na postapo, a mimo to dojrzała i przemawiająca pełnym głosem, przemawiająca o dojrzałości niezależnej od wieku, o ideałach, które mogą niszczyć wszystko wokół łącznie z ich wyznawcą, o miłości rodzicielskiej i miłości rodziców, kłamstwie...

Książka aby zachęcić młodzież do czytania.

Opinia obejmuję dwa tomy:

Nowa Ziemia
Cykl: Świat po wybuchu (tom 1)

Nowy Przywódca
Cykl: Świat po wybuchu (tom 2)

Książka przedstawia sceny które mogą nam być dobrze znane z innego punktu widzenia.

Jedna osoba, jeden człowiek, jedna WIZJA, WIZJA LEPSZEGO ŚWIATA jednak z bardzo drastycznymi metodami aby to osiągnąć oczywiście w imię WIĘKSZEGO DOBRA.

Historia...

Niesamowity obraz Ziemi i tętniącego na niej życia, które mimo przeciwności wciąż tam jest, czeka na odrodzenie.
Wyjątkowi bohaterowie nadają niezwykły klimat całej historii.
Nieprzewidywalne zagadki z oryginalnymi rozwiązaniami, osobiście uwielbiam tego typu książki.
Warta przeczytania :)

Bardzo dobra ksiazka Bardzo wciaga o ile przymkniemy na niektóre rzeczy oko.

Książka idealnie obrazująca realia władzy gdy ktoś uważa Siebie za Boga i może decydować o gorszym i lepszym sorcie.

#Smutek #Złość #Radość #Przykrość #Żal #Walka #Strach #Śmierć #Zapomnienie #CzasPrzed

:-(

"Nowa Ziemia" Julianna Baggott. Tak, ten tytuł zdecydowanie poprawia mi humor. Pozycję tę przeczytałam już dobre kilka lat temu, a ciągle siedzi w mojej głowie i przypomina o sobie podczas codziennych czynności.

Przechadzając się między regałami w bibliotece, gdy dopiero zaczynałam swoją przygodę z niewymuszonym przez nauczycieli czytaniem (chociaż lektury szkolne i tak...

1 624
    1 544