Wariant

2012-01-17
2012-01-17
2014-05-16
Marta Czub
Marta Czub literatura amerykańska szkoła uczniowie tajemnice

Czytałam na głos sobie i siostrze lata temu w wakacje do 2.00 w nocy...pamiętam z jakim zaciekawieniem czytałyśmy i nie chciałyśmy przerwać. Jedna z lepszych młodzieżòwek...tylko to zakończenie bardzo rozczarowujące i frustrujące....co to w ogóle miało być...dlatego obejmuje jeden punkt

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo szybka w czytaniu, interesująca książka. Przez cały czas miałam wrażenie, że muszę trochę nadążać, bo fabuła prędko się rozwija. Cały czas działa się jakaś akcja, przez co ucierpiały postacie, których nie dało się dobrze poznać, ani do nich przyzwyczaić czy polubić. Sam koncept fabuły świetny.

Bardzo dobra młodzieżówka!

Bardzo dobra młodzieżówka!

Sympatyczna i miła mlodzieżówka,zaskakuje i wciąga.
Zagwarantowała mi pozytywne,fajne wrażenia,zachwycona jestem książką.
Zrelaksowałam się przy lekturce.

Sympatyczna i miła mlodzieżówka,zaskakuje i wciąga.
Zagwarantowała mi pozytywne,fajne wrażenia,zachwycona jestem książką.
Zrelaksowałam się przy lekturce.

Oczekiwałam czegoś więcej. Pomysł fajny ale zabrakło tego czegoś by ją zapamiętać.

Na półkach: , , , , , ,

Szczerze pisząc, ocena "bardzo dobra" należy się tej książce głównie dlatego, że potrafi ona cały czas zaskakiwać czytelnika. Niby myślisz, że już ogarniasz historię, a tu - BUM! - znowu autor wpuszcza Cię w maliny i pokazuje, że jest inaczej.
Ogólnie nie podobał mi się styl, w jakim została napisana powieść - przyznam się, że gdyby nie te ogromne zaskoczenia (zwłaszcza zakończenie),to dałabym "Wariantowi" o wiele niższą notę. Autor zdobywa wysokie oceny tylko i wyłącznie tym, że potrafi być tajemniczy, i nie myśli szablonowo.
Hm, trochę szkoda, że nie ma polskiego wydania drugiej części. Bo zakończenie aż błaga o lekturę "Feedback".

Ta książka mnie nie zachwyciła. Wręcz wynudziłam się przy niej. Choć muszę przyznać, że sam pomysł na fabułę nie najgorszy. Momentami zauważałam podobieństwo do trylogii "Niezgodna", tyle, że w odróżnieniu do "Wariantu" czytałam ją jednym tchem. Podobnie jak klasykę gatunku - Harry Pottera, czy "Intruza" Stephenie Meyer.

Sympatyczna młodzieżówka. Myślałam, że będzie to typowy średniak, ale autor potrafił mnie parę razy zaskoczyć, i polubiłam głównych bohaterów. Nabrałam też ochoty by pograć w panintball;)
Polecam

Polecam

Za napięcie, zaskoczenia i tę cudowną właściwość wciągnięcia czytelnika na amen.

Patrząc z perspektywy wieku w którym ją czytałem, to była wyjątkowo dobra, można się nawet pokusić o stwierdzenie, że rozbudziła moje przyszłe zamiłowanie do książek. Wnioskuję zatem, że coś w niej musiało być, stąd też taka wysoka ocena.