Reckoning

Okładka książki Reckoning Jeaniene Frost
Okładka książki Reckoning
Jeaniene Frost Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Nocna Łowczyni (tom 0.5) literatura obyczajowa, romans
Nocna Łowczyni (tom 0.5)
HarperCollins
2011-01-01
2011-01-01

Seria "Nocna Łowczyni" opowiada o przygodach Cat i Bones'a. Historia osadzona w świecie wampirów i innych istot nadprzyrodzonych. Zdecydowanie bardzo fajna fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie oraz ciekawe wątki poboczne. Seria zawiera kilka powieści, krótkie opowiadania oraz książki o pobocznych postaciach. Czytało mi się przyjemnie i szybko. Jedyny minus to przeciąganie akcji. Czasem miałam wrażenie, że te kilka książek można by połączyć w jedną, gdyby usunęło się połowę dziwnych sytuacji czy opisów. Ogólnie polecam. Dużym plusem są dorosłe postacie i brak akcji w stylu "dzieci ratują świat. Miłego czytania :)

Krótkie opowiadanie jednej z akcji Bones'a, która miała miejce na krótko przed poznaniem Cat. W moim odczuciu - zbędne, nic nie wnoszące, do przeczytania, ale Bones bez Cat nie jest juz tak interesującą postacią. Nie rozumiem takich zabiegów tworzenia opowiastek, które nie potrafia nawet porządnie zainteresować i wprowadzić w wykreowany przez autora świat, a już robienie tego wstecz z średnim skutkiem mija się z celem. Jeaniene Frost stworzyła kilka takich krótkich opowiadań i pewnie się na nie skuszę, ale jesli maja być utrzymane na takim poziomie, to na prawdę tylko niepotrzebnie sobie szkodzi, bo co za duzo to nie zdrowo.

Krótkie spotkanie z Bones'em... akuratne na sobotni wstęp do reszty jego przygód :) Polecam w szczególności dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą serią. Ale również dla tych, którzy dawno mają już ją za sobą - w ramach przypomnienia, co się działo jeszcze przed tym wszystkim :)

“Reckoning” jest to krótkie opowiadanie powiązane z serią „Nocna łowczyni” również autorstwa pani Jeaniene Frost. Opowiada krótką historie pobytu Bones’a w Nowym Orleanie. Wampirowi zostaje wyznaczone zadanie zabicia dwóch groźnych ghuli popełniających straszliwe morderstwa. Jednak już pierwszego dnia Bones odkrywa, że ktoś także pragnie jego śmierci. Wypadałoby tutaj również nadmienić iż to opowiadanie można nazwać prequelem serii „Nocna łowczyni”.

Jeśli ktoś jest fanem książek pani Frost to polecam przeczytać to opowiadanie. Nie zwiedziecie się.

Bones to jest ciacho.
szkoda że daje się wykorzystywać jakieś babie Marie królowej Nowego Orleanu
Historia o niezałatwionych sprawach wampirów.
Ginie Jelano a ta Marie zakazuje Bonesowi by przez 5 lat nie zbliżał się do Nowego Orleanu.
''Tak. Lepiej szybko odejść.
Bones odszedł nie oglądając się. Jego lot z miasta został już zarezerwowany.
Do dziś, byłby w drodze do Ohio, poszukując nieumarłego księgowego, którego śledził zanim zaangażował się w ten bałagan.
To się skończyło, ale nadszedł czas na kolejne polowanie.''

Bones to jest ciacho.
szkoda że daje się wykorzystywać jakieś babie Marie królowej Nowego Orleanu
Historia o niezałatwionych sprawach wampirów.
''Tak. Lepiej szybko odejść.
Bones odszedł nie oglądając się. Jego lot z miasta został już zarezerwowany.
Do dziś, byłby w drodze do Ohio,...

1997

choc naprawde krótkie wartościowe , nie zawiedziecie sie na tresci i przekazie oraz barwie wydarzeń i drastycznych scenach z wyobraznia .

Jestem rozczarowana tym opowiadaniem, nic nie wnosi, jest nieciekawe. Seria o nocnej łowczyni jest jedną z moich ulubionych i lubię takie dodatki do serii ale to chyba nie do końca wyszło pani Frost.

Prequel nie zainteresował mnie na tyle, aby sięgnąć do serii. Postaci są przeźroczyste, nikt mnie nie powalił charakterem a całość jest mocno naciągana. Jak dla mnie - tylko dla wielbicieli gatunku.

• Wampiry