Poradnik Młodego Skauta 8

Okładka książki Poradnik Młodego Skauta 8 Walt Disney
Okładka książki Poradnik Młodego Skauta 8
Walt Disney Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Poradnik Młodego Skauta (tom 8) popularnonaukowa
popularnonaukowa
Poradnik Młodego Skauta (tom 8)
Egmont Polska
1999-01-01
1999-01-01
Teresa Rutkowska
sztuczki magia triki

Ósma część "Poradnika" jest magiczna - dosłownie!
Rozdział I to "Iluzjoniści". Historia prestidigitatorów, instrukcja, jak zrobić własną różdżkę i przygotować strój i lampę czarodzieja, jak tworzyć iluzje, no i garść sztuczek z opisem, jak je wykonać. Są na tyle proste, że każde dziecko je opanuje. Jest też o sztuczkach karcianych i telepatii.
Rozdział II - "Cuda przyrody". Za to uwielbiam ten cykl wydawniczy: w praktycznie każdym "Poradniku" jest mnóstwo szacunku do Natury; młody czytelnik uczony jest wrażliwości na świat flory i fauny, dbania o nie. Siostrzeńcy Donalda opowiadają w tej części o tęczy, "magicznych" zwierzętach, które "czarują" rzeczywistość i tworzą swe iluzje. Są też eksperymenty i doświadczenia: przepis na domową tęczę, zabawa w optyczne iluzje, magiczny bąk, papierowy garnek, domowy kompas i magiczne sztuczki z jego wykorzystaniem, hodowla żaby ze skrzeku oraz stworzenie własnej gry w żabki.
Rozdział III nosi tytuł "Magiczne moce, magiczne narzędzia". To zbiór legend i historii o czarach, przewidywaniu przyszłości, wróżkach i czarownicach. Poza tym - trochę o numerologii (wraz z domowymi eksperymentami),wahadełkach, znaczeniach imion, hipnozie, przesądach i różnych rodzajach wróżb, wraz z przykładami na wróżby domowe.

Ósma część "Poradnika" jest magiczna - dosłownie!
Rozdział II - "Cuda...

• Kaczor Donald