Wspomnienie lodu

Steven Erikson Cykl: Malazańska Księga Poległych (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction 896 str.
Memories of Ice

Mag
fantastyka, fantasy, science fiction
Malazańska Księga Poległych Steven Erikson Wspomnienie lodu

Kup książkę

Moim zdaniem najlepszy z dotychczasowych trzech tomów. Ostatnie 200-300 stron wbija czytelnika w fotel i zmusza do szukania nowej paczki chusteczek.

Na półkach: , , , ,

Niesamowicie ciężko jest obiektywnie ocenić część cyklu, będąc jego niewolnikiem. Po skończeniu trzeciego tomu postanowiłem dać sobie trochę przerwy od Malazanu, ale wiem że będę chciał tu wrócić. To nic, że mimo powrotu do bohaterów z pierwszego tomu doszło trzy razy tyle nowych. To nic, że w pewnym momencie ten roller coaster wyrzucił mnie z wagonika i zgubiłem się w...

Rozmach, rozmach rozmach!!
Do tego dochodzą spiski na każdym poziomie społecznym, poczynająca od zwykłych (?) żołnierzy a kończąc na poziomie cesarzowej.
Z każdym tomem jakby mimochodem dostajemy trochę więcej informacji o kulisach przejęcia władzy przez cesarzową i motywach, które kierują działaniami obrońców Imperium.
Bardzo przyjemnie się czyta :)

Gorzko-słodkie zakończenie, a łezka nie jedna się w oku zakręciła.

To już trzeci tom, a historia ledwie się zaczyna. Książka wciąga jak magiczna grota i prowadzi przez swoje strony w zupełnie niespodziewane miejsca. Magia, bogowie, a wśród nich ludzie. Jedni szlachetni inni niezbyt. Ot jak w życiu, ktoś zawsze zdradzi. Rozmach, dynamika, uczucia wszystko w skali makro! I jeszcze tyle tomów przede mną :-)

Cóż za emocje! Niesamowita część, która pod koniec złamała mi serce:( Śmierć tak wielu ważnych postaci... i oczywiście niesamowity Kruppe- uwielbiam go jest przezabawny

Najbardziej epicka i złożona fantastyka jaką w życiu przeczytałam. Wsiąka się w ten świat, bardzo spójny i idealnie wykreowany, jakby naprawdę istniał i pochłania się ponad 800 stronicową książkę z prędkością światła. Cała ta seria jest według mnie najbardziej porywającą serią fantastyki jaka powstała.

No i kolejny świetny tom z rewelacyjnym opisem oblężonego miasta (Erikson jest moim ulubionym autorem od opisów batalistycznych) i kolejne rewelacyjne postacie. Autor potrafi stworzyć całe stada wojowniczych, męskich i żelaznych bohaterów i przy okazji tak różnorodnych. Skąd On ich bierze? Naprawdę każdy jest tak wyjątkowy i za każdym poszłabym w ogień. W tym tomie do moich...

„Wspomnienie lodu” to kolejny, trzeci już tom Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Cały cykl jest epicką sagą fantasy, dziełem monumentalnym choćby ze względu na swoje rozmiary. Obejmuje on dziesięć tomów spisanych na blisko 10 tys. stron. Co ciekawe jego przekładu podjął się tłumacz znany też z „Gry o tron” czyli Michał Jakuszewski. Apropo „Gry o tron” to szukałem...

I takiego Eriksona to ja kocham. Uwielbiani przeze mnie Podpalacze Mostów w najlepszym wydaniu. A część poświęcona Capustanowi chyba przewyższa emocjami końcówkę Sznura Psów. Warto wspomnieć, że pojawia się nam tu główny antagonista serii, który będzie nam już towarzyszył do końca Księgi.

Dyskusje

1 677