Dziedzictwo Templariuszy

Okładka książki Dziedzictwo Templariuszy
Steve Berry Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Cotton Malone (tom 1) Seria: Kremowa kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2007-05-11
Cezary Murawski

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Seria nadająca się w sam raz na wakacje. Cotton Malone - kiedyś znany agent, teraz antykwariusz z Kopenhagi - na tropie nierozwiązanych światowych zagadek to bohater na miarę dawnego polskiego Pana Samochodzika. Może to nieco infantylne porównanie, ale obaj, mimo wszystko, buszują po starych zamczyskach, opactwach i archiwach, by odkryć legendarne skarby zakonu...

Taki trochę Dan Brown tylko mniej subtelny :)
przeciętna książka... styl taki trochę infantylny, trochę takie poczytaj mi mamo :) da się to strawić w miarę nawet OK , ale zachwytów nie budzi.. A o czym jest? O poszukiwaniu dziedzictwa templariuszy , którym jest nie tylko wielkiej wartości skarb ale wiedza która oczywiście wywraca do góry nogami całe chrześcijaństwo :) jak...

Chociaż to nie Steve Berry wciągnął mnie jako pierwszy do świata sensacji to jednak zdecydowanie będzie w stanie zatrzymać mnie na dłużej przy swoich książkach.
"Dziedzictwo Templariuszy" pomimo tego, że nie jest jeszcze spełnieniem wszystkich moich wymagań co do tego typu lektury, to jednak zapowiada całkiem dobrą serię książek.
Nie ukrywam, że w trakcie czytania miałam...

Nie jest to dobra książka ani pod względem treści ani intrygi. Bohaterowie nie wzbudzają we mnie sympatii...nic nie powoduje, że chce się poznać zakończenie tej historii...wymęczona, a nie przeczytana!

Autor przedstawia swój pomysł co mogło się dziać z Zakonem Templariuszy po jego likwidacji. Teoria kontrowersyjna, więc niektórzy mogą się zdenerwować. Pomysł ciekawy wykonanie zdecydowanie mniej. Z początku akcja toczyła się powoli aby później jeszcze bardziej zwolnić i przypominać telenowelę, która idzie długo za długo i wystarczy obejrzeć 1-2 odcinki na kilka tygodni...

Wlecze się okrutnie, więcej po Malona nie sięgam.

Nie będę obiektywna, bo tajemnice templariuszy fascynowały mnie już od czasów "Pana Samochodzika i Templariuszy". Barry jak zawsze utrzymuje tempo, niezwykłe zwroty akcji, zmiana miejsc. No i sentyment do głównego bohatera. W końcu prowadzi antykwariat ;)

2017

85/2020 (E)

Ciekawa przygodówka, która na kształt Browna podważa podwaliny wiary katolickiej, choć akcja nie porywa aż tak bardzo.
Fajnie pomieszane fakty z fikcją (autor wszystko na końcu objaśnia), choć jak na pełną werwy i akcji książkę czytało mi się ją dość długo.

Całkiem przyzwoita powieść dla miłośników przygód. Trochę historii, trochę sensacji, kilka bójek i pościgów. Może bez błyskotliwych zwrotów i zaskakujących rozwiązań, ale też bez wielkich potknięć. Czyta się przyjemnie i szybko, choć momentami akcja jakby się rwie, traci spójność i za bardzo zwalnia.

• Steve Berry
  • Chcę w prezencie