Dziedzictwo Templariuszy

Okładka książki Dziedzictwo Templariuszy Steve Berry
Okładka książki Dziedzictwo Templariuszy
Steve Berry Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Cotton Malone (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Cotton Malone (tom 1)
The Templar Legacy
Sonia Draga
2009-01-28
2009-01-28
Cezary Murawski

Dla zainteresowanych skarbem templariuszy (najcenniejszą tajemnica Zakonu Salomona)

Książka Pana Berrego pt"Dziedzictwo Templariuszy " to pierwszy tom serii z Cottonem Malonem oraz moje pierwsze spotkanie z autorem.
Głównego bohatera poznajemy jako byłego agenta Departamentu Sprawiedliwości wydziału Magellan Billet który obecni prowadzi własny antykwariat. Wszystko zmienia się gdy na jego drodze staje była przełożona Stephanie Nell wraz z którą w świat Cottona wkrada się tajemnica i niebezpieczeństwo oraz pogoń za legendarnym skarbem.
Całość przypomina mi trochę połączenie książek pana Rollinsa i Dan Browna dzięki czemu mamy na stronach zarówno dreszczyk emocji akcje jaki i wątki historyczne w tym wypadku jak wskazuje tytuł związane z Zakonem Świętego Salomona i Templariuszami.
Dla mnie jest to połączenie które lubię najbardziej zaś czas który spędziłam nad kartkami lektury przeniósł mnie w czasie i dostarczył wielu interesujących informacji. Na pewno z chęcią sięgnę po kolejne tomy przygód antykwariusza o fotograficznej pamięci do zadań specjalnych.

Gdyby nie przeplatanie historii o Templariuszach byłoby jeszcze gorzej.

Gdyby nie przeplatanie historii o Templariuszach byłoby jeszcze gorzej.

Zgłębianie tajemnicy opartej na faktach jest fascynujące.
Cały czas dociekamy do sedna , wyciągamy całą esencję i czerpiemy egoistycznie wiedzę kilobajtami .
Informacje zawarte ,a poparte dokumentami nie jak w przypadku innego wydarzenia gdzie opowieść pochodzi z mitów, legend czy przekazów słownych.
Wiemy o jakie słowo pisane chodzi.
To było , pewnie jest i będzie. Tego się nie dowiemy.
Natomiast Joszua może był , czy jest tego nie wiemy, to tylko przekazy słowne. I spisane w różnych ewangeliach , które są same w sobie sprzeczne , nie utrzymujące parytetów.
Różnią się opisami , wydarzeniami, miejscami. Co świadczy o braku spójności z prawdą .
Lektura fascynująca .

Zgłębianie tajemnicy opartej na faktach jest fascynujące.
Wiemy o jakie słowo pisane chodzi.
To było , pewnie jest i będzie. Tego...

Z początku bardzo mnie wciągnęła, akcja działa się dość szybko, dużo ciekawych faktów na temat templariuszy i ogólnie kościoła katolickiego, ale z biegiem czasu akcja zwolniła. Przez następne 200 stron tak naprawdę niczego więcej się nie dowiedzieliśmy. Wciąż powtarzana ta sama zagadka. Zwroty akcji dość oczywiste, ale wciąż ciekawe urozmaicenie książki. Końcówka trochę mnie rozczarowała, rozegrała się zbyt szybko w porównaniu do 450 stronnej zaprawy. Mimo to książkę czyta się przyjemnie, może nie jest to poziom Dana Browna, do którego jest porównywana, ale z pewnością warta przeczytania dla miłośników gatunku.

Książka inspirowana Kodem Da Vinci D. Browna. Niestety znacznie mniej ekscytująca i jakaś taka "płaska". Może w oryginale czyta się lepiej, a tłumaczenie psuje przyjemność z czytania.

OMG, czego tutaj nie było?!
Jak dla mnie przeładowana właściwie wszystkim. Za dużo faktów historycznych, za długa akcja. Zawsze przy takich odczuciach piszę, że już wolę czytać opisy przyrody w „Nad Niemnem”. Naprawdę wszystkiego jest za... 550 stron ciągnących się jak flaki z olejem. Mam nadzieję, że każdy następny tom jest krótszy i bardziej wciągający. Umęczyłam się. Uff....
A mogła z tego być fajna awanturniczo-historyczna przygoda :)

OMG, czego tutaj nie było?!

dobra książka przygodowa bez krwawych opisów

dobra książka przygodowa bez krwawych opisów

1955

Szukałam czegoś w stylu Dana Browna, ale ta książka jakoś nie przypadła mi do gustu.

Niby o tajemnicach Templariuszy napisano już wszystko, ale autor potrafił stworzyć interesującą i pełną akcji fabułę wraz z ciekawostkami historycznymi dotyczącymi początków chrześcijaństwa.

• Steve Berry

Steve Berry Dziedzictwo Templariuszy Zobacz więcej