Stop prawa

Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Ostatnie Imperium (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
The Alloy of Law
Anna Studniarek-Więch
Mag
Brandon Sanderson Z mgły zrodzony Stop prawa
The Alloy of Law
Ostatnie Imperium (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Studniarek-Więch
Brandon Sanderson Z mgły zrodzony Stop prawa

Dziwnie się czytało.Bohaterowie których już poznałam są tylko wspomnieniem.Poznaje nowych.Od samiutkiego początku polubiłam tego drania Wayne'a.Co do Wax'a to autor już wystarczająco go pokarał imieniem nie będę wieszać na nim przysłowiowych psów.Nieśmiała ale waleczna Marise również podbiła mi serce.Czytało się szybciej niż poprzednie części ponieważ nie było wtrętów z...

Kontynuacja nie będąca kontynuacją cyklu "Z mgły zrodzony". Ten sam świat, inny czas historyczny, podobny (ciągle dobry) styl pisania, ale tym razem w klimacie westernu fantasy.
Książkę czyta się łatwo i szybko, jest bardziej liniowa, krótsza i bardziej ograniczona niż inne - epickie - pozycje tego autora, ale akurat to mi nie przeszkadzało.
Z rzeczy które mogły...

W porównaniu do poprzednich części ta jest słabsza, ale i tak warto przeczytać żeby zobaczyć jak przedstawiony świat ewoluował.

Bardzo przeszkadzało mi momentami dziwne tłumaczenie i błędy wynikające z niechlujnej korekty (dotyczy wydania II).

Wspaniała książka od razu polubiłem głównego bohatera

Dla mnie po "Zrodzonym z mgły” najlepsza pozycja.

Western w uniwersum ostatniego imperium, ciekawy pomysł choć akcja trochę przewidywalna.

Brandon Sanderson przyzwyczaił mnie to rozbudowanej wizji świata, zawikłanych intryg i rozsiewania drobiazgów, które okazują się później mieć kluczowe znaczenie.
Świat się zgadza, ok, ale fabuła jest prostsza, znacznie prostsza niż w przypadku Archiwum Burzowego Światła czy pierwszej trylogii obecnego cyklu. Jest to bardziej kryminał niż rozbudowana fantastyka. Problem mam...

Seria zalicza jeden z ciekawszych przeskoków wewnątrzcyklowych na jakie się natknąłem. Po pierwszych trzech tomach, wypełnionych rycersko-magiczno-awanturniczymi sprawami, dostajemy nagłe wejście w steampunk. Zmiany oznajmia już na okładce jeden z bohaterów, chwacko dzierżąc w rękach strzelbę. Książka toczy się w fantastycznej wariacji na temat wieku dziewiętnastego, ale...

Rzadko daję 10/10

JAKIM CUDEM można tak gładko przejść z pierwszej ery, która przypomina większość światów przedstawionych w różnych książkach, do czasów pistoletów, rozwijającego się przemysłu, elektryczności itd. Oczywiście z początku po paru stronach byłem dość sceptyczny, ale UWAGA Sanderson wie co robi, od początku do końca panuje nad tym przeskokiem o 300 lat, panuje...

Niby ten sam świat a jednak tak bardzo inny. Brakowało mi takiego opisania świata jak robił to Sanderson w poprzednich częściach. Z jednej strony rozumiem, bo to ma być ten sam tylko 300 lat później. Ale prawda jest taka, że przez te lata wszystko się zmieniło a ja bardzo chciałabym poznać to ze szczegółami

Dyskusje

2 439