Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Robert M. Wegner Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Powergraph
Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zachód, południe i kawałek wschodu

28 Link do recenzji

Już myślałam, że nie może być w tej serii lepiej a jednak :)
Do tej pory były wojny, bitwy, intrygi polityczne, dużo honoru i lojalności a nawet niefortunny romans. Teraz na ostro pojawili się bogowie, przed oczyma odkrywają się kolejne fragmenty uniwersum, wszystko zaczyna się coraz bardziej wiązać ze sobą, pomimo że tajemnic jest coraz więcej.
Oprócz bogów, strachu i...

Świetna !

Na półkach: , , , , ,

Deana musi opuścić swoje rodzinne strony. Wyrusza na wiodącą przez pustynię pielgrzymkę. Karawana z którą podróżuje odkrywa jednak spisek i wkrótce po tym zostaje zaatakowana. Członkini ludu Israam zostaje porwana, a jej towarzyszami podróży zostaje ślepiec-tłumacz oraz kilkuletni książę.
Altsin izoluje się na wyspie, w nowicjacie zakonu Wielkiej Matki, gdzie oddaje się...

Coś się budzi. Bogowie drżą. W całe to zamieszanie wrzuconych kilku ludzi. Altsin i Deana mają swoją w tym rolę do odegrania, na razie muszą się dowiedzieć jaką.

I wreszcie. Jest. Część sagi, od której nie mogłem się oderwać. Książka, którą czytając w nocy nie myślisz, że kolejnego dnia masz obowiązki. Myślisz tylko o przerzucaniu stron, jeszcze jeden rozdział, jeszcze jedna strona ...

W tej części autor pokazuje nam dalsze losy Altsina oraz Deany, przeplatane interludiami o losach Małej Kany i jej mieczy.

Altsin wyrusza na wyspę...

Pamięć wszystkich słów, czwarty tom cyklu opowieści z meekhańskiego pogranicza jest naprawdę mocną pozycją. Chyba najlepszą póki co w stawce. Mamy tu do czynienia z przeplatającymi się dwoma płaszczyznami narracji. Jedna należy do domeny Bogów opisywanego uniwersum, druga do ludzi.
Polityka, intrygi, namiętności. Dawna i zapomniana historia, ale nieprzebrzmiałe jej...

Z rozmachem. Z każdym tomem pisarz poprawia swój warsztat pisarski. Jeśli lubisz Martina i Sapkowskiego, to warto poznać Wegnera. Polecam

Genialna!

Na półkach: , , , ,

I jak tu nie lubić Wegnera. Ja jestem po prostu zachwycony.
Kolejna część „Opowieści …” znów mnie „wessała” na wiele godzin.
Plusy:
- opisanie losów bohaterów z Północy i Wschodu, których zabrakło w „Niebie ze stali” Altsina, Yatecha, Deany;
- mimo trzech równoległych wątków czyta się świetnie, wszystko jest spójne i wiarygodne;
- pokazanie kolejnych krain leżących przy...

Kolejna dobra książka z meekhańskiej serii. Odnoszę jednak wrażenie, że jak na początku książka trzyma w napięciu, tak ostatnie 200 stron nie jest już takie porywające.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

2 170
    1 292
  • Fantastyka
  • Fantasy
  • Chcę w prezencie
  • 2019
  • 2018

Robert M. Wegner Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza Zobacz więcej