Żałobne opaski

Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Ostatnie Imperium (tom 6) Seria: Cosmere fantastyka, fantasy, science fiction
Bands of Mourning
Data 1. wydania:
2016-01-26
Anna Studniarek-Więch
Mag
mistborn ostatnie imperium cosmere sanderson
Bands of Mourning
Ostatnie Imperium (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Studniarek-Więch
Cosmere
mistborn ostatnie imperium cosmere sanderson

Jak to dobrze, że będzie coś jeszcze, bo zdecydowanie nie jestem gotowa na rozstanie ze Scadrialem :)

Mmmm... książka tak dobra niczym pierogi-niespodzianki :D
Na plus bez wątpienia dialogi. Mistrzowskie uszczypliwości, postrzeganie świata przez Wayne’a i dzielenie wrażeniami na forum zasługują na nagrodę ;D Poczucie humoru i efekt rozbrajania czytelnika bez wątpienia najlepsze w porównaniu z poprzednimi dwiema pozycjami.
Ponadto postacie: Wayne pokazał się z głębszej...

Ta część przygód Waxa i Wayna chyba najmniej mi się podobała - miałam wrażenie, że co chwilę pojawiają się motywy, które powinny być mi już dobrze znane z poprzednich tomów, a nie były.

Natomiast na wzmiankę i dodatkową gwiazdkę zasługuje rozwinięcie i pogłębienie postaci Steris, kobiety ze spektrum autyzmu.

"Żałobne opaski" - kolejna - nie ostatnia! - część Drugiej Ery serii Sandersona.
Recenzję trzeciej części można czytać chyba tylko żeby sprawdzić czy jest tak dobra jak poprzednie. Więc rozwieję wątpliwości - jest nawet trochę lepsza niż dwie poprzednie. W zasadzie jedynym zarzutem w stosunku do tej części jest fakt, że czytając spodziewałem się końca, a końca nie ma,...

Książka przyjemna jak wszystko Brandensona, ale niestety era 2 to inny całkiem inny klimat niż orginalna trylogia która mimo wszystko bardziej mi się podobała. Mimo wszystko jeśli ktoś lubi Cosmere to warto przeczytać.

Po raz pierwszy zdarzyło się tak, że chciałam przeczytać książkę i nie chciałam ........... nie chciałam rozstawać się ze światem który cudownie kreuje pan Sandreson.
Na rdzę!

To nie koniec, bo czeka nas w 2021, może 2022, ostatnia część cyklu, czyli książka "Zaginiony metal".
Tutaj na portalu brak informacji o tym fakcie i nastawiłam się na zakończenie historii!! Despasito i oddycham...
Abstrahując od powyższego: Chciałam dać 9 ale nie dam. Zbyt przewidywalnie autor to wszystko poprowadził. Jestem na gorąco po skończeniu, więc może brak mi...

Zawsze kończąc jakąś serie czuje niedosyt .Tym razem czuje przesyt.Za dużo ,za intensywnie.Muszę odpocząć po stylu pisania Sandersona.Wayne,MeeLaan ...tak ich polubiłam od razu.Do Waxa i Steris musiałam się przekonać.Marasi jest tu traktowana jako tło i trochę to krzywdzące.Wiecie co najbardziej podobało mi się w tej serii? Przekleństwa ! Na rdzę :)))
Sanderson ma...

Jak zawsze nie czuję się zawiedzony książką Sandersona. Jedyny niesmak jaki pozostał, to informacja, że to nie koniec serii, a kolejny tom nie został jeszcze napisany :D

Wspaniała książka końcówka wspaniała

Dyskusje