Żałobne opaski

Okładka książki Żałobne opaski
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Ostatnie Imperium (tom 6) Seria: Cosmere fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Ostatnie Imperium (tom 6)
Cosmere
Bands of Mourning
Mag
2016-04-27
2016-04-27
Data 1. wydania:
2016-01-26
Anna Studniarek-Więch
mistborn ostatnie imperium cosmere sanderson

CAWPILE rating: 7.43/10*

Jestem rozczarowana. Jak na standardy Sandersona, ta książka była strasznie przewidywalna.

Strasznie przewidywalne wątki:
- siostra Wax'a jest zła
- grot włóczni na posągu to żałobne opaski
- śmierć Wax'a nie jest stała

Wydaje mi się też dziwne, że po tym jak Marasi wzięła do rąk żałobne opaski, to od razu wpadła w formę superbohatera i nie miała...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie najlepsza część II ery. Wszystko co było zapowiedziane już od "Stopu Prawa" jest tutaj ładnie i ekscytująco rozwiązane, szczególnie z Waxem i jego rodziną. Wayne, Marasi i Steris (której związek z Waxem jest po prostu uroczy) też sprawiali że to była bardzo przyjemna "konkluzja" do historii. Teraz należy tylko czekać na ostatni tom, który wkrótce powinien się...

Do tej pory z powieści Sandersona przeczytałam trylogię o Vin, historię o Wax i Wayne oraz Elantris.
Mam poczucie, że w książkach Sandersona zawsze znajdzie się przykładny i mężny Kelsier (w tym przypadku to Wax), zaradna młoda dziewczyna Vin (Marasi) i śmieszek czyli w przypadku tej powieści Wayne :).

Bardzo dobrze się bawiłam czytając tą powieść, czekam z...

Na półkach: , , , ,

Chyba najlepsza z książek cyklu. Najbardziej mnie pochłonęła. Szkoda, że na zakończenie jeszcze muszę poczekać. Mam nadzieję, że zapowiadany przez autora „Zaginiony metal” ukaże się dość szybko.
„Różnica między dobrymi i złymi ludźmi nie polega na tym, do jakich czynów są skłonni, ale jedynie, w jakim imieniu są gotowi się ich dopuścić”.
Plusy:
- wciągające kolejne...

Najgorsza część z tej trylogii, za bardzo przekombinowane. I duży minus za to, że książka nie kończy wszystkich wątków i jest zapowiedziany kolejny tom.

Zdecydowanie najlepszą część z Drugiej Ery, a i jako całość o wiele bardziej podoba mi się niż Pierwsza Era.

Prawie zakończenie Drugiej Ery Ostatniego Imperium. Ale tylko prawie - będzie jeszcze jeden tom. Bardzo wiele się wyjaśnia i to kwestii, które oryginalnie pojawiły się nawet w Pierwszej Erze. I właśnie te splatanie wątków i rozplątywanie różnych zależności całego świata Cosmere jest tym, co wyrasta ponad poziom poprzednich części.

Bo poza tym, jest to, co wcześniej....

SZTOS, zwłaszcza zakończenie. myślałem że to będzie już zakończenie, a jednak. Czekam na kolejny, niestety chyba już ostatni tom

Poprzednie dwa tomy Drugiej Ery były świetne, ale ta książka to złoto! Czytając w niej o przygodach Waxa, Wayne'a i Marasi naprawdę nie mogłam się oderwać i co chwila się śmiałam. Wayne to złoto, serio.

W "Żałobnych opaskach" bohaterowie muszą wyruszyć na niebezpieczną podróż do Dziczy, w rejony nieznane Waxowi, w poszukiwaniu legendarnych feruchemicznych opasek Ostatniego...

Absolutnie nie spodziewałam się, że ta książka aż tak mi się spodoba. „Stop prawa” był zgrabnym wprowadzeniem w nową historię, „Cienie tożsamości” ładnie rozwinęły całość, a jak się pewnie domyślacie, „Żałobne opaski” dodają swoją kolejną cegiełkę. Z racji tego, że nie mamy drużyny pełnej postaci jak w 1 Erze, tylko 4 najbardziej istotnych bohaterów, ich relacje i...

2 293
    1 928