Busem przez świat. Wyprawa pierwsza

Okładka książki Busem przez świat. Wyprawa pierwsza Karol Lewandowski
Okładka książki Busem przez świat. Wyprawa pierwsza
Karol Lewandowski Wydawnictwo: Sine Qua Non Seria: Busem przez świat literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Busem przez świat
Sine Qua Non
2014-05-28
2014-05-28
bus podróż przygoda przyjaciele Łukasz Orbitowski

Okładka książki Jak zorganizować własną podróż do Gruzji? Martyna Kaczmarzyk, Magdalena Konik, Karol Lewandowski
Jak zorganizow... Martyna Kaczmarzyk,...
Okładka książki Turcja. Z dzieckiem na dziko Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Turcja. Z dzie... Aleksandra Lewandow...
Okładka książki Poradnik podróży samochodowych i vanlifeu Katarzyna Gawlas, Łukasz Gawlas, Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Poradnik podró... Katarzyna Gawlas, Ł...
Okładka książki Jak zorganizować własną podróż do USA? Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Jak zorganizow... Aleksandra Lewandow...

Świetna, wciągająca książka. Czyta się bardzo szybko, praktycznie do przeczytania na raz. Ponadto, niesamowicie inspirująca, aby podróżować w podobnych sposób :)

Kupując książkę, niewiele sobie po niej obiecywałem - ot, lekka lektura na plażę. I dokładnie taka jest. Napisana najprostszym możliwym językiem, może nie bardzo wciągająca, ale ciekawa, nie nudzi się. Trochę irytujące są fragmenty, w których autor chełpi się osiągnięciami ekipy i zachwyca się rzeczami, które dla przeciętnej osoby, która cokolwiek poza Polską zobaczyła, wydają się zupełnie oczywiste. Po następną, podobną książkę autora już pewnie nie sięgnę, ale jak kogoś takie historie ciekawią, można przeczytać!

Gorąco polecam!

Gorąco polecam!

Więcej szczegółów podróży, trochę mniej o przygotowywaniu busa do drogi i byłoby idealnie. Nie wiem, czy autor pisząc książkę planował już kolejne podróże, więc może patrząc przez ten pryzmat, można wybaczyć ten przydługi wstęp. Doskonale pamiętam swój pierwszy backpackerski skok za granicę, więc jestem wstanie zrozumieć, że same przygotowania też były niemniej ważne niż podróż. Fajnie się to czyta, zwłaszcza, gdy kiedyś podczas pierwszej pracy, zarabiając pierwszy własny grosz nagle okazuje się, że marzenia są bliżej niż się myśli. Niestety jako polacy mamy od dziecka zakorzenione, że podróżowanie jest drogie i nie każdego na to stać. Gdy zmierzymy się z tym mitem, świat staje otworem! Mam nadzieję, że znajdą się osoby, którym ta książka pozwoli uwierzyć w szalony plan. Fajna, dosyć lekko czytająca się pozycja, sięgnę pewnie po inne sygnowane jako Busem przez Świat :)

Świetna historia o grupie młodych chłopaków ze Świdnicy, która postanowiła dojechać na Giblartar.
Mimo wielu przecinościom losu udało im się.
Super się czyta. Najbardziej podobała mi histroria o tym jak chłopcy uczestniczyli w bezkrwawej corridzie w Hiszpanii.

Mimo wielu przecinościom losu udało im się.

Kilka lat temu widziałam, bodajże w Teleekspresie, reportaż o młodych chłopakach wybierających się w podróż starym busem. Książka opisująca ich przygody trafiła na moją listę już dawno temu i dopiero teraz udało mi się ją dorwać i przeczytać.
Warto było dla tych kilku parsknięć śmiechem podczas lektury. Ja bym w życiu nie wybrała się na taką wyprawę, ale podziwiam ludzi, którzy mają takie samozaparcie i taką pasję.
Chłopaki, chętnie sięgnę kiedyś po inne Wasze książki (bo, wstyd się przyznać, dopiero teraz odkryłam, że istnieje kontynuacja, nie mówiąc już o Waszym profilu na insta...)

Książka napisana bardzo przystępnym i ciekawym językiem, idealna do czytania w wannie jak i autobusie.

Łatwo się czyta. Polecam

Łatwo się czyta. Polecam

Uwielbiam te przygody ,polecam z całego serca

Uwielbiam te przygody ,polecam z całego serca

przeczytałam tą książkę na początku roku w okresie postanowień noworocznych i bardzo polecam! :P książka jest bardzo pozytywna, dodaje energii i motywacji do działania i podążania za marzeniami/pragnieniami.

• Podróżnicze
  • Podróże