Przesunąć horyzont

Okładka książki Przesunąć horyzont
Martyna Wojciechowska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Burda Publishing Polska
2015-09-23
2006-01-01
Himalaje Mount Everest

Nadspodziewanie dobra książka o górach wysokich z perspektywy częściowego amatora ale także o samej Martynie. Książka w której nie zgrywa bohaterki ale przyznaje się do niewiedzy i błędów, które popełniła podczas wyprawy. Punktem wyjścia i w sumie zakończenia jest niesamowicie wzruszająca historia, która stała za całą wyprawą.
Przyznam, że nie przeczytałbym tej książki gdyby nie została mi podarowana.
Po kilku książkach o himalaistach jest to miła odmiana i oddech świeżości.

Przyznam, że nie przeczytałbym tej książki...

2031

Inspirująca, choć wiem po niej, że zdobycie Everestu nie będzie moim marzeniem. Ale ta książka inspiruje do spełniania marzeń, do rozwijania się, do przezwyciężania swoich słabości i pokonywania trudności.
Książkę bardzo dobrze się czyta, nie ma w niej przechwalania się czy wywyższania. Czuć uczciwość. Po tej lekturze jeszcze bardziej wzrósł mój szacunek do Pani Martyny.

Do przeczytania książki zachęcił mnie komentarz pewnej dziewczyny, która stwierdziła, że ta książka odmieniła jej życie o 180 stopni. Pomyślałam sobie wtedy, że i ja koniecznie muszę ją przeczytać. I nie żałuję! Książka bardzo mocno daje do myślenia, przewartościowuje wiele rzeczy. Nie ukrywam, że podczas lektury zapragnęłam dokonać kilku ważnych zmian w moim życiu.
Polecam gorąco!!!

Polecam...

Szokująca opowieść.

Szokująca opowieść.

Warto przeczytać, podziwiam za wielki wysiłek podjęty po tragicznym wypadku!

Warto przeczytać, podziwiam za wielki wysiłek podjęty po tragicznym wypadku!

Przyznam szczerze, że sceptycznie podchodziłam do tej książki.

Ależ, jakie było moje zdziwienie...

Czytając wspomnienia Pani Martyny Wojciechowskiej ze zdobywania Góry Gór, czułam się jakbym była tam razem z nią.

Czułam to zimno, niewygody, ból i strach spowodowane przebywaniem w tak nieprzyjaznych dla człowieka warunkach.

Pani Martyna Wojciechowska opisuje swoje zmagania bez upiększeń, bez samozachwytu, a z dużą dozą pokory i szczerości.

Po przeczytaniu tej książki człowiek ma ochotę wstać, działać i zdobyć swój własny Everest.

Do tego piękne zdjęcia, zapierające dech.

Przyznam szczerze, że sceptycznie podchodziłam do tej książki.

Ależ, jakie było moje zdziwienie...

Pani Martyna Wojciechowska opisuje swoje...

Dotychczas jeśli chodzi o tę tematykę czytałam książkę o Kukuczce, Bieleckim oraz Mackiewiczu.
Książka Martyny to dla mnie spojrzenie na wysokie góry z kolejnej, innej pespektywy - po pierwsze, z pespektywy kobiety, a po drugie, z perspektywy osoby w świetnej formie, bardzo aktywnej, ale jednak amatorskiej w porównaniu do wspinaczy zdobywających ośmiotysięczniki mając wcześniej X lat doświadczenia we wspinaczce wysokogórskiej, a przede wszystkim zimowej.
Książka podobała mi się na tyle, że mam zamiar poszukać innych i je zakupić. Polecam. Dodatkowo lekturę umilają przepiękne zdjęcia.

Ciekawa książka niezwykłej kobiety, która mimo problemów zdrowotnych, na przekór diagnozom lekarskim, postawiła sobie za cel zdobycie Everestu. Jednak jak sama twierdzi - jedyne co ważne, to droga, którą pokonała w sobie.

Ciekawie napisana, dużo ciekawostek i opinii o wyprawach. Trzymała w napięciu. Do przeczytania podczas weekendowego wieczoru :)

Choć sama tematyka nie jest mi bliska, tę książkę czytało się bardzo przyjemnie. Martyna pisze rzeczowo, realistycznie, bez upiększania wyprawy i bez popadania w samozachwyt. Wspaniałe jest to, że przyznając się do słabości, pokazuje, że siła nie leży w wypracowanej pozie bohatera, który nigdy nie cierpi, tylko w tym, jak ona sobie z tymi słabościami radzi. Wielki podziw dla tej kobiety, dla jej odwagi i determinacji, a jednocześnie lekkie ukłucie zazdrości, że mi do niej tak daleko :)