Znak Ateny

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Olimpijscy herosi (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Mark of Athena
Data 1. wydania:
2013-10-03
Andrzej Polkowski
Galeria Książki
mitologia percy jackson olimp
The Mark of Athena
Olimpijscy herosi (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Andrzej Polkowski
mitologia percy jackson olimp

Zacznę trochę negatywnie.

Moim zdaniem to najgorsza książka z serii ,,Olimpijscy Herosi"

Bardzo przytłaczająca fabuła, a historia skupiająca się na innym bohaterze w każdym rozdziale jest męcząca.

W tym tomie mamy już styczność z całą siódemką bohaterów. Spotkamy tu oczywiście konflikty, sojusze i uprzedzenia. A fabuła w końcu ruszy do przodu.

Ma też kilka dobrych...

W tym tomie już wszyscy się znaleźli i wiedza ze to ze się na chwile rozstali i przeniesieni było w danym celu. Obydwa obozy dowiedzieli się o sobie i o nowej przepowiedni zapowiadająca następna wojnę z gigantami. W tej książce szczęśliwa 7 musi odzyskać Atenę Parthenos i przy okazji zaliczyć inne misje aby wykonać ta

"Znak Ateny" to dobra książka. Zresztą jeśli dotarłam do tego etapu twórczości Ricka Riordana, to halo, przecież muszę pałać do niego jakąś sympatią, inaczej bym sobie odpuściła. Jednak im dalej brnę w "Olimpijskich herosów", tym bardziej dociera do mnie, że tej serii dużo brakuje. W moim odczuciu nie potrafi ona tak bardzo przywiązać do siebie czytelników, jak zrobiła to...

Przepowiednia siódemki w końcu wchodzi w życie!
Bez bicia przyznaję się, że uwielbiam humor w książkach Riordana, idealnie wpasowuje się w mój gust, no i jestem zauroczona postacią Leo, w tej części polubiłam go jeszcze bardziej.
Riordan genialnie przedstawia relację Annabeth i Percy'ego, staje się dojrzalsza i bardziej wyjątkowa, szczególnie scena z zakończenia chwyciła...

Jak na razie moja ulubiona część serii

O matko, to zakończenie. Sprawia, że od razu chce się sięgnąć po kolejny tom.

I chyba nawet trochę polubiłam Annabeth w tej części.

Humor jak zawsze u Ricka. Piękne akcje Jasona i Perciego. Polecam.

Ale wciąż wolałabym, żeby Perciego tu nie było.

Mam bardzo mieszane uczucia względem tego tomu. Brakowało logiczności i składu całej opowieści. Chyba też pomału jestem już zmęczona czytaniem w kółko tego samego schematu. Walka, potwory, ratowanie świata, użalanie się nad złamanym sercem. Do bólu przewidywalna fabuła, gdzie wiadomo z góry, że wszystko zakończy się i tak szczęśliwym happy endem.

W końcu doszło do spotkania dwóch obozów i cóż to było za spotkanie!
Nasi bohaterowie w końcu mogą dokonać przepowiedni, ale przy okazji Annabeth musi zmierzyć się sama ze sobą.
Jak na razie ta część wywarła na mnie najlepsze wrażenie i już nie mogę się doczekać jak się wszystko rozwienie, bo delikatnie się sprawy pokomplikowały.
Na plus wyszła u mnie Piper, którą do tej...

Fani się nie zawiodą i jedynie im polecam tą pozycję. 7 nastolatków z problemami emocjonalnymi ratuje świat. 2/3 książki jest poświęcona emocjom. Niespójności mnie już tu dobiły. Autor chce nagle uczyć i moralizować czytelników (nastolatków). Bohaterowie od 12 roku życia są wysyłani na samobójcze misje przemierzając całą Amerykę i śpiąc obok siebie gdzie się da. Jednak gdy...

Dyskusje

5 479