Znak Ateny

Okładka książki Znak Ateny
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Olimpijscy herosi (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Olimpijscy herosi (tom 3)
The Mark of Athena
Andrzej Polkowski
mitologia percy jackson olimp

Okładka książki Przewodnik po świecie herosów Mary-Jane Knight, Rick Riordan
Ocena 7,3
Przewodnik po ... Mary-Jane Knight, R...
Okładka książki Złodziej pioruna. Powieść graficzna Attila Futaki, Rick Riordan
Ocena 7,4
Złodziej pioru... Attila Futaki, Rick...
Okładka książki Morze potworów. Powieść graficzna Rick Riordan, Robert Venditti
Ocena 7,9
Morze potworów... Rick Riordan, Rober...

Na półkach: , , , ,

Wspaniała! Kocham to jak świetnie wykreowani są ci bohaterowie i to, że po prostu nie da się ich nie lubić. Poza tym książka ma mnóstwo akcji, jest bardzo wciągająca i ma zakończenie, które sprawia, że od razu chce się sięgnąć po kolejny tom. Bardzo polecam!

Podręcznikowy wręcz przykład tego, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. To już moja ósma książka o przygodach Percy'ego i jak tylko zobaczyłam, że szykuje się podróż do Rzymu – od razu wiedziałam, że nie może pójść gładko i przyjemnie. Szczerze podziwiam kunszt kreatywności Ricka Riordana, naprawdę – i, hej, możliwość wyciągania nowych wniosków razem z bohaterami? Kupuję to!

Fajne

Fajne

Jako namiętnej miłośniczki mitologii greckiej i rzymskiej, moja opinia może nie być obiektywna, aczkolwiek książki są otoczone moim uwielbieniem. Ja sama połknęłam tom na raz. Polecam serdecznie!

Czekałam bardzo długo w kolejce w bibliotece na tą pozycję, a jak już ją dostałam, to się nie mogłam zebrać. Jednakże nadszedł ten czas, udało się i właśnie ją skończyłam. Bardzo lubię herosów, i nie wiem czy już to pisałam wcześniej, ale Riordan wykonał świetną robotę odnośnie Mitologii. Stworzyć coś współczesnego na równi z czymś tak historycznym, i do tego jeszcze znaleźć informacje o pomniejszych bogach, bóstwach czy potworach, to jest naprawdę klasa sama w sobie. Jeśli chodzi o ten tom, to akcja jak zwykle do przodu, postać Herkulesa totalnie straszna. Troszkę trzeba się też przestawić na rzymskich odpowiedników greckich bogów, ale da się. Za mało Nica, i mam nadzieję, że w kolejnym tomie wróci do formy, bo lubię jego postać. Kibicuję Piper i Jasonowi, a jeśli chodzi o Leo, to chyba mamy tu trójkąt wraz z Hazel i Frankiem. Byłam oczywiście totalnie zaskoczona, jak dobrnęłam do końca książki! Nie wiem czemu myślałam, że to trylogia, a jest pięć części. Koniec jeszcze w takim momencie, myślałam, że coś się rozwiąże, a na końcu słowniczek. Teraz znowu będą czekać w kolejce na kolejny tom, ale chyba będzie warto.

Świetnie bawiłam się na tym tomie, i bardzo szybko go również przeczytałam. No może trochę pod koniec wolniej szło mi czytanie. Odnośnie końcówki, bo chyba to mnie najbardziej wkurzyło. Nie ma to jak kończyć książkę i dostać w twarz takim wydarzeniem. Co to w ogóle było? Jak ja się cieszę że mam kolejny tom a nie musze czekać na to że Riordan ją napisze. Tak się książek nie powinno kończyć !

O Boże. To co się działo na kartach tej powieści zmiotło mnie z ziemi. Uwielbiam herosów całym sercem. Książka o wiele bardzie mi się podobała od 2 tomu. Ta przyjaźń zawarta między tymi ludźmi jest moją jedną z ulubionych jak nie ulubioną przyjaźnią książkową. Bardzo polecam cały cykl. Na razie Znak Ateny to mój ulubiony tom. Zobaczymy czy Dom Hadesa zmieni moją opinię.

Napisze tylko, łączę się z wami z bólu po złamanym serduszku :(

Napisze tylko, łączę się z wami z bólu po złamanym serduszku :(

"Znak Ateny" to moim zdaniem najlepszy jak dotąd tom "Olimpijskich Herosów". Jest to głównie spowodowane tym, że wreszcie mamy komplet półbogów, którzy mają przed sobą bardzo ważną misję do wykonania. Czekałam na ten moment, aż wszyscy się spotkają i jestem bardzo z tego zadowolona. Niektórzy od samego początku nawiązują nic porozumienia, a między niektórymi pojawiają się pewne napięcia. Z ogromnym zaangażowaniem przypatrywałam się dynamice tej wyjątkowej grupy i jestem pod wrażeniem.
Jest to zdecydowanie ekipa, z którą można ratować świat.

Ponadto wreszcie niedopowiedzenia z poprzedniego tomu zostały wyjaśnione i jestem zadowolona z tego, jak to wszystko przedstawił Riordan. Ujawnienie prawdy z przeszłości sprawiło, że interakcje między niektórymi bohaterami stały się jeszcze przyjemniejsze.

Potyczki z przeciwnikami wreszcie są czymś więcej niż ciągłymi, nużącymi walkami z potworami. W tym tomie mamy wreszcie coś więcej, w tym kilka inteligentnych zmagań.

I tak dalej najlepszym punktem z całej powieści był mój ukochany Leo, który zaczął przechodzić samego siebie. Ta postać rozbraja mnie swoją inteligencją, poczuciem humoru i osobowością. Jest też mi przykro z jego powodu, bo widać, jak bardzo odstaje od reszty, która może się cieszyć życiem miłosnym.

Warto też wspomnieć o tym, że autor wpadł na kilka błyskotliwych pomysłów, które rozszerzyły stworzone przez niego uniwersum. W "Znaku Ateny" można dostrzec powiew świeżości, który sprawia, że jeszcze przyjemniej się czyta.

Jestem gotowa na to, co przyszykował Rick Riordan w następnym tomie. Potwory, strzeżcie się!

Nauczyłam książkę latać

Nauczyłam książkę latać