W pogoni za proroctwem

Okładka książki W pogoni za proroctwem
Brandon Mull Wydawnictwo: Mag Cykl: Pozaświatowcy (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Oficjalne recenzje i

Zamknięcie Trylogii Pozaświatowców

Link do recenzji

1463 60 133

Świetne, dużo lepsze od tak bardzo wychwalanego baśnioboru tegoż autora. Moją ulubioną postacią od pierwszego tomu jest Ferrin:) Zaskakujące zwroty akcji, a zakończenie poprostu super.

Po skończeniu drugiej części byłam negatywnie nastawiona na ostatni tom, ale się zaskoczyłam, ponieważ ta część wywołała we mnie sporo emocji. Czytało mi się przyjemne, chociaż w niektórych momentach akcja była tak opisana, że musiałam przeczytać jakiś fragment dwa razy, żeby go zrozumieć. Spodziewałam się trochę innego zakończenia, więc byłam zaskoczona tym, co się stało. Nadal nie pogodziłam się z pewną śmiercią :'c

Zakończenie było dla mnie szokujące, mimo że się go spodziewałam. Dalej myślę o zakończeniu, również czuje niedosyt. To już kolejna seria Mulla, którą uwielbiam. Bardziej do mnie przemawia, niż Baśniobór. Coś czuję, że nie raz wrócę do tej serii...

Świetne zakończenie trylogii w świecie Lyrianu. Naprawdę mnóstwo rzeczy tu się dzieje i nie ma czasu na nudę. NIebezpieczne misje, pojedynki - wszystko to zmierzające do wielkiego finału, które również obfituje w zaskakujące wydarzenia oraz decyzje głównych bohaterów.

Świetne zakończenie serii. Brandon Mull po mistrzowsku połączył ze sobą rozmaite wątki, nie zapominając jednocześnie o żadnej z głównych postaci.

Ta poruszająca część utrzymuje czytelnika w napięciu, jednocześnie zmuszając do zastanowienia się nad naturą bohaterstwa oraz poświęcenia. Nieczęsto spotykana formuła wielu głównych postaci i dużej drużyny nie sprawia, że czytelnik jest zagubiony, lecz otwiera przed autorem dobrze wykorzystane możliwości oraz spożytkowanie potencjału każdego bohatera.

Książka, pomimo przystępnego języka, niesie dość ciężką treść, prowadzącą drużyny poprzez próby i przeciwności podczas ich pogoni za proroctwem.

Najlepsza seria autorstwa Brandona Mulla😀

Najlepsza seria autorstwa Brandona Mulla😀

Książkę czytałem tylko trzy dni, ale były to dni pełne przygód i akcji.
Wyzwania i Przepowiednia. Bohaterowie, których Lyrian potrzebuje, znaleźli się między młotem i kowadłem. Ich przeciwnicy są lepiej przygotowani i mocniejsi.
Czy Jason i Rachel odnajdą w sobie dość siły, żeby iść dalej w tak trudnej sytuacji?
Czytając tą książkę, doznałem cudownych wrażeń i przeżyłem wspaniałe przygody.
To jedna z tych książek, którą musisz przeczytać.

Książkę czytałem tylko trzy dni, ale były to dni pełne przygód i akcji.
Czytając tą książkę, doznałem cudownych wrażeń i przeżyłem...

Mam nadzieje, że autor jeszcze kiedyś wróci do Lirianu i jego bohaterów. Smutno jest się z tym światem rozstawać.

"W pogoni za proroctwem" to już ostatnia część trylogii. Podobało mi się patrzenie na wydarzenia rozgrywające się w Lyrianie z kilku perspektyw. Przygody Rachel oraz Jasona były ciekawe. Niestety, nadal nie przekonałam się do postaci Jasona. O ile Rachel bardzo rozwinęła się i w tej części stała się moją ulubienicą, tak Jason nadal był dla mnie obojętny. Rozczarował mnie również epilog. Mimo wszystko "Pozaświatowcy" to seria warta polecenia, zwłaszcza dla młodszych czytelników

według mnie absolutnie najlepszy cykl Brandona Mulla. od pierwszej do (przed) ostatniej strony nie mogłem przestać myśleć o Lyrianie, postaciach, intrygach. Książka praktycznie bez potknięć (oceniam tu cały cykl 3 tomów), może poza trochę miałkim ostatnim rozdziałem - tak jakby autor czuł się zmęczony i chciał do domu. Niezależnie od tego 10/10, czytałem ją z zaciekawieniem ze 3 razy.