Bogowie i wojownicy. Osobni

Michelle Paver Wydawnictwo: Wilga Cykl: Bogowie i wojownicy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Gods and Warriors. The Outsiders
Małgorzata Koczańska
Wilga
epoka brązu wydawnictwo Uroboros powieść angielska literatura angielska
Gods and Warriors. The Outsiders
Bogowie i wojownicy (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-09-09
Małgorzata Koczańska
epoka brązu wydawnictwo Uroboros powieść angielska literatura angielska

Pierwsza książka i ostatnia zakupiono w przypływie chwili po okładce. Lektura przyjemna i prosta przy której bawiłem się średnio.

Wspaniała powieść przygodowa zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Klimat wielkiej przygody, w epoce brązu aż się wylewa. Jedyne co może przeszkadzać to pewna dziecinność i przypadkowość niektórych scen. Bohaterami są dwunastoletnie dzieciaki, którym udaje się całkiem skutecznie uciekać przed wyszkolonymi wojownikami. Ale jeśli na to przymknie się oko to...

Na półkach: , , , ,

Fantastyczne! Oczarowała mnie atmosfera lektury, surowość i prawdziwość z nikłym płomieniem nadziei. Historia o przetrwaniu, ukazana z perspektywy wielu osób i zwierzęcia, którego dobre serce i inteligencja przewyższają poziomem ludzki umysł i uczucia. Autorka pozostawia różne kwestie do głębszej refleksji, trzyma w napięciu, manipuluje naszym sposobem myślenia, wciąż...

fajna

Świetna książka! Pozwala nam spojrzeć inaczej na świat i przekazuje nam ogromny zasób wiedzy o tamtejszych czasach. Nie mogłam się od niej oderwać.

Na półkach: , , , , ,

Całkiem przyjemna lektura, którą pewnie doceniłabym bardziej gdybym była młodsza. Jest całkiem ciekawa, ale odczuwa się, że przeznaczona dla młodych czytelników. Poszukującym zapierającej dech w piersiach przygodowo-fantastycznej lektury polecam jednak szukać dalej.

Mało co z niej pamiętam, ale polecam, bo następne części są niesamowite.

W sumie wydawnictwo zafundowało sobie strzał w stopę. Premiera pierwszego tomu 2013 roku, a drugi dopiero w 2015. Ilu czytelników przez tyle czas by pamiętało o serii?
Wersja angielska jest wydawana skrupulatnie co rok.

Przez dużą część książki było nudno, ale na szczęście pod koniec zrobiło się ciekawiej.

Zabierałam się za przeczytanie tej książki kilka razy, ale z nie najlepszym skutkiem.
Wreszcie ją skończyłam i powiem szczerze, że szału nie było. Pomysł na książkę jest całkiem ciekawy, jednak nie jest do końca dobrze wykorzystany. Niektóre sceny były zbędne, gdyż sprawiły u mnie tylko odruch obrzydzenia, a niektóre zaś ciągnęły się w nieskończoność i czasami po prostu...

Książka jest świetna. Polecam ją każdemu, kto lubi przygody, poznawanie nowych miejsc, kultur a nawet czarów.Książka ma swój tajemniczy, a momentami mroczny klimat. Opowieść o Hylasie chłopcu z gór jest on Osobnym.Kruki zaczynają ścigać Osobnych czy Hylasowi i jego siostrze Issi uda się uciec wojownikom? Jaką rolę odegra Duch? Kim jest Pirra? Tego dowiecie się w świetnej...

Dyskusje

• Fantastyka