Turniej w Gorlanie

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy: Wczesne lata (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Tournament at Gorlan
2015-11-01
2015-01-01
Zuzanna Byczek
Jaguar
The Tournament at Gorlan
Zwiadowcy: Wczesne lata (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-11-01
Zuzanna Byczek

Czytaliście serię „Zwiadowcy” autorstwa Johna Flanagana? Puki co seria bardzo mi się podoba, tak samo jak seria „Zwiadowcy Wczesne lata”. Pierwsza część tej serii opowiada o Turnieju w Gorlanie. Ale sam turniej jest opisany w kilkunastu ostatnich rozdziałach. A co z wydarzeniami z tych pierwszych rozdziałów?
Halt i Crowley podróżują konno po całym Araluenie...

W książce Turniej w Gorlanie możemy lepiej poznać Halta i Crowleya. Obaj są przedstawieni jako młodzi zwiadowcy z niewielkim doświadczeniem, ale za to z ogromną odwagą i pomysłowością. To opowieść o tym, jak zawiązała się ich przyjaźń, jak stworzyli Korpus z silnym fundamentem, dbający o dobro królestwa, a nie własną kieszeń.

Zarówno fabuła, jak i bohaterowie zostali...

Książka w bardzo ciekawy sposób opowiada przygody Halta i Crowleya. Cieszę się, że miałam możliwość poznać to jak wyglądała ich przeszłość i jak udało im się pokrzyżować plany mrocznego barona, jednak szkoda, że nie ma ta seria więcej tomów.
Halt jest postacią rewelacyjnie wykreowaną i mimo, że przeczytałam wiele książek, to nadal utrzymuje się w topce moich ulubionych...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Halt nie zawsze był dojrzały 😏. Początki jego przygód, przyjęcie w poczet Zwiadowców. Narodziny legendy.

Fajna część o tym jak Crowley poznaje Halta, niedyplomowanego zwiadowcę, i razem rozpracowują zakusy na tron wpływowego barona Morgaratha. W tym celu muszą odtworzyć nadszarpnięty rękami Morgaratha korpus zwiadowców. Trzyma w napięciu.

Dobre uzupełnienie cyklu z ciekawymi bohaterami , których wątki nie były tak rozwinięte - Halt i Crowley. Rzuca inne światło na ich przyjaźń. Dla fana "Zwiadowców" lektura obowiązkowa!

Kolega ,który polecił Mi wszytskich Zwiadowców twierdził ze wczesne lata powinno przecztac sie po serii z Willem...po przeczytaniu 1 czesci twierdze ze zostałem wprowadzony w bład:(
Wszytsko fajnie wytłumaczone co jak skad dlaczego!!

Zwiadowcy są arcydziełem. Każda z 17 części jest tak samo dobra, tak samo wciągająca, ich się nie da nie kochać. Turniej w Gorlanie to historia rozgrywająca się w czasach nim Will i sam Halt zasilili Korpus Zwiadowców. Bo tak to się właśnie zaczęło...Tych historii się nie czyta, je się pochłania :) no i te koniki Zwiadowców i ich cięte języki :)

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem.
Polecam !!!

Dyskusje