I nie było już nikogo

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
And Then There Were None
Roman Chrząstowski
Klasyka Kryminału
dziesięciu murzynków kryminał Christie

Opinie [1 245]

Bardzo typowy dla Christie rodzaj intrygi. Mamy tu 10 bohaterów, wszyscy inni i bardzo charakterystyczni. Rozwiązanie pomysłowe i ciekawe. Czyta się bardzo szybko i to aż zaskakujące, że w jej stylu w ogóle nie czuć 'starości'. Gdybym nie wiedziała, bez trudu bym uwierzyła, że to współczesna powieść. Wcale nie dziwi mnie niesłabnąca popularność tego tytułu - pozycja...

Przyjemna w czytaniu, ciekawy zamysł, ale niektóre elementy trochę naciągane i sztampowe.

Agatha Christie niewątpliwie trzyma poziom. Intryga nietuzinkowa, oraz za sprawą wątku dziecięcego wierszyka oraz niebywałej zgodności popełnianych morderstw z jego treścią również z deka makabryczna.
Jak to zwykle u Christie bywa, do samego końca nie można wysnuć jednolitych podejrzeń, a niebanalne zakończenie zaskoczy każdego, nawet najprzebieglejszego czytelnika.

Nie żadne "Dziesięciu Małych Indian", nie żadne "I nie było już nikogo" tylko "Dziesięciu Murzynków". Jeden z najlepszych kryminałów ever

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Wciągająca, nie mogłam się oderwać. Króciutka, treściwa, zakończenie zaskakuje. To moja pierwsza książka od pani Agathy Christie, ale na pewno nie ostatnia. Planuję kupić więcej :)

„I nie było już nikogo” to klasyka kryminały autorstwa Agathy Christie. Dziesięć osób przybywa na Wyspę Żołnierzyków, każdy w liście od tajemniczego pana Owena – właściciela wyspy – znalazł inny powód swojego przybycia. Na miejscu okazuje się, że czeka ich mnóstwo niespodzianek, niekoniecznie dobrych i szczęśliwie się dla nich kończących. Bardzo podobał mi się klimat, w...

Bardzo ciekawa książka, genialny pomysł na popełnienie zbrodni, bardzo polecam!

Po tylu zachwytach czytanych w w internecie - zaledwie mierna. Spodziewalem sie czegos lepszego.

Książka idealna. :)

No powiem Wam, że jestem w grubym szoku, że książka napisana w 1939 trzyma w takim napięciu i jest można ją śmiało podciągnąć pod brutalny horror na miarę XXI wieku. Tak naprawdę współczesna literatura, z którą do tej pory się spotkałem nie równa się z tą pozycją.

Ciężki klimat samotnej wyspy i do samego końca nowe pomysły na to - kto zabija? Na samym początku miałem już...

Dyskusje

• Agatha Christie
  • 2014
  • Chcę w prezencie

Agatha Christie I nie było już nikogo
Agatha Christie Dziesięciu Murzynków
Agatha Christie Dziesięciu Murzynków