A.B.C.

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 13) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
The ABC Murders
Herkules Poirot (tom 13)
kryminał, sensacja, thriller
2014-07-02
Tadeusz Jan Dehnel
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Christie abc Poirot

„A.B.C.” to trzecia książka Agathy Christie po którą sięgnąłem. I po raz trzeci strzał w dziesiątkę sedna, tego, co od kryminału oczekuję. Zagadka. Zawiła intryga. Nieoczekiwany finał. Taki przepis na genialny kryminał posiada mistrzyni gatunku. Herkules Poirot nie bez powodu nazywany jest detektywem wszech czasów. Rozwikłać taką zagadkę potrafić może tylko ktoś o takim...

Na półkach: , , , , , , ,

Przepis na to jak wystrychnąć czytelnika na dudka. Znakomita książka

Mam wrażenie, że christie trzeba czytać z przerwami. Ksiazka bardzo dobra jak inne tej autorki.

Bardzo polecam

1940

Na półkach: , , , ,

O twórczości A. Christie napisano już chyba wszystko. Jak dla mnie "A.B.C." jest to dość słaba pozycja pośród całego cyklu o H. Poirot.

To było moje pierwsze spotkanie z autorką i powiem wam, że jestem mile zaskoczona. Kryminały to zdecydowanie moje klimaty, więc byłam miło nastawiona na tą książkę. Książka nie była zbyt długa, 190 stron to nie jest duzo. Historia jest napisana nietypowym językiem, nie do końca nowoczesnym, lecz też nie bardzo starym. Nie ma się co dziwić, bo ta książka nie jest najnowsza...

Genialna książka, trzymająca poziom, jedna z moich ulubionych z cyklu o Herkulesie Poirocie

Jedna z moich ulubionych (jak nie ulubiona) książek Christie. Zaskakujące zakończenie, wspaniała fabuła i niezwykle ciekawy pomysł na zagadkę kryminalną. Polecam wszystkim bardzo serdecznie.

Każda jak do tej pory przeczytana przeze mnie książka z Herkulesem Poirot była rewelacyjna i tak też było w przypadku tej powieści, ale ta powieść jest tym bardziej szczególna, zwłaszcza że jest to powieść, w której została stworzona postać seryjnego i psychopatycznego mordercy. Dlatego też tym warto po tą książkę sięgnąć.

31/2019

Dyskusje