Marzenie Celta

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Przez Kongo i Amazonię w głąb ludzkiej duszy

Link do recenzji

Czytając Marzenie Celta doznajemy ogromnego wstrząsu i potwierdzenia faktu, jaką bestią potrafi być człowiek, gdy opanuje go żądza zysku. Całkowity brak współczucia i empatii, zanik jakichkolwiek wartości moralnych i człowieczeństwa to motyw przewodni tej jakże szokującej powieści.

Irlandczyk walczący o wolność swojego kraju zostaje wciągnięty w wir niesamowitych i...

Jestem oszołomiony. Niesamowicie ważna powieść stawiająca pytania o przyczynę zła na poziomie społeczeństwa i jednostki. Klasyczna, wielowątkowa powieść z mnogością postaci i miejsc akcji. Stylem i narracją przypomina reportaż czy nawet dziennik, co nie dziwi, gdyż główny bohater powieści - Roger Casement to postać jak najbardziej historyczna. Podoba mi się sposób, w jaki...

Topornie się czyta, jednak historia jest dosyć ciekawa

Jak to u LLosy, książka wielowątkowa i tym razem przeładowana. Dwa wspaniałe wątki, o Kongu i Amazonii przytłoczone wątkiem irlandzkim, a to tylko główne wątki. Niestety ale autor pogubił się w tym ostatnim, moim zdaniem. Dałbym 9 gwiazdek, gdyby książka była o 1/3 krótsza.

Zbyt klasyczna. Przy "Jądrze ciemności", choć nieporównywanie mniejszym objętościowo, wypada o wiele gorzej. Brakuje odpowiedniego języka do opisania ówczesnego świata. Z książki wychodzę dziwnie obojętny.

Bardzo dobra książka. Poczułam wielką satysfakcję po zapoznaniu się z nią. To nie tylko znakomita lektura, ale także świetne, przystępne źródło informacji na temat fragmentu historii Irlandii oraz jednego z bohaterów jej wyzwolenia.

Beletrystyka kształcąca- Casement to realna postać.
Mnie Llosa oświecił w tematach irlandzkich i kauczukowych., ale przyjemnosc mniejsza niż zwykle w przypadku książek tego autora.

Na półkach: , , , ,

Książkę czytałam mozolnie i ciężko, ilość nazwisk, postaci, ich opis i charakterystyki, oraz ilość wydarzeń mnie przytłaczały. Książka opowiada o niezwykle ciekawej i kontrowersyjnej postaci Rogera Casementa, Irlandczyka, który na przełomie XIX i XX wieku reprezentując Imperium Brytyjskie ukazał Anglii i światu rozmiar bestialstwa jakie dokonywali kolonizatorzy w Afryce i ...

Dobrnęłam do połowy.

Inny M.V.L - mniej humoru, więcej refleksji nad światem. warto.

1 765
    1 430