Marzenie Celta

Jądro ciemności Joseph Conrad Roger Casement Afryka dziennik homoseksualizm

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Przez Kongo i Amazonię w głąb ludzkiej duszy

25 Link do recenzji

Zbyt klasyczna. Przy "Jądrze ciemności", choć nieporównywanie mniejszym objętościowo, wypada o wiele gorzej. Brakuje odpowiedniego języka do opisania ówczesnego świata. Z książki wychodzę dziwnie obojętny.

Bardzo dobra książka. Poczułam wielką satysfakcję po zapoznaniu się z nią. To nie tylko znakomita lektura, ale także świetne, przystępne źródło informacji na temat fragmentu historii Irlandii oraz jednego z bohaterów jej wyzwolenia.

Beletrystyka kształcąca- Casement to realna postać.
Mnie Llosa oświecił w tematach irlandzkich i kauczukowych., ale przyjemnosc mniejsza niż zwykle w przypadku książek tego autora.

Na półkach: , , , ,

Książkę czytałam mozolnie i ciężko, ilość nazwisk, postaci, ich opis i charakterystyki, oraz ilość wydarzeń mnie przytłaczały. Książka opowiada o niezwykle ciekawej i kontrowersyjnej postaci Rogera Casementa, Irlandczyka, który na przełomie XIX i XX wieku reprezentując Imperium Brytyjskie ukazał Anglii i światu rozmiar bestialstwa jakie dokonywali kolonizatorzy w Afryce i ...

Dobrnęłam do połowy.

Inny M.V.L - mniej humoru, więcej refleksji nad światem. warto.

Moja ulubiona książka Mario Vargasa Llosy, ze względu na ciężką i mroczną atmosferę, a także kilka opisów przeżyć wewnętrznych bohatera, które zostały ze mną na zawsze. Kiedyś do niej wrócę.

1908

Warto, bezwzględnie warto. Demaskatorska powieść o tym z jakim " miłosierdziem " tworzona kolonie i traktowano tubylców i jak może się skończyć nie godzenie się z nieludzkim traktowaniem niewinnych. Nieludzko proszę Państwa może się skończyć.

Mimo wielu dobrych recenzji książka lekko mnie rozczarowała. Na początku mocno zaciekawia, ale im dalej tym większe rozczarowanie, że nie dostajemy tego co zostało obiecane na okładce. Przedstawione sytuacje nie były jakieś nadzwyczaj okrutne, brakowało im również większych dylematów i przemyśleń głównego bohatera. Mimo tego rozczarowania książkę czyta się dobrze stąd 6.

Książka przeciętna jak na tego autora. Retrospekcja życia skazańca który opisuje swoje życie czkając na wyrok kary śmierci. Sama opowieść nie jest porywająca ale zawarta historia pozwala poznać nieco bliżej temat zniewolenia w Afryce i Ameryce Południowej ludzi wykorzystywanych do ciężkiej pracy na rzecz Państw które skolonizowały inne kraje w czasie tuż przed I wojną...

Dyskusje

1 733