Naznaczona

Okładka książki Naznaczona Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Okładka książki Naznaczona
Kristin CastPhyllis Christine Cast Wydawnictwo: Książnica Cykl: Dom Nocy (tom 1) fantasy, science fiction
Dom Nocy (tom 1)
Marked
Książnica
2009-11-13
2009-11-13
2009-01-01
Renata Kopczewska

Okładka książki Hex You. Kara za klątwę Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Hex You. Kara ... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Omens Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Omens Bite. Da... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...

Ciekawa historia dla fanów historii o wampirach. Mimo, że nie jestem nastolatką, książka mnie bardzo zainteresowała.

Nie wiedzieć, czemu ominął mnie szał na wampiry, gdy byłam nastolatką – a wręcz nie znosiłam zmierzchu i nie rozumiałam dyskusji który chłopak lepszy, - teraz postanowiłam sprawdzić tą tematykę.
Autorkami tej serii jest matka i córka, co o dziwo okazuje się świetnym połączeniem. Fabuła jest prosta i bardzo ‘nastoletnia’, ewidentnie wymyślona przez Kristin. Mam tutaj na myśli, że książka jest wręcz wypełniona uwagami, zwrotami czy innymi powiedzeniami typowymi dla nastoletnich czasów. I mimo iż nie należę już do tej grupy wiekowej książkę czytało się fenomenalnie. To zapewne zasługa P.C, która ma wieloletni ‘starz’ w pisaniu. Naprawdę byłam zaskoczona jak przyjemnie się to czytało (aka pochłaniało). Książka jest w dużej części przegadana, więc jeśli ktoś oczekuje akcji za akcją może się zawieść – dla mnie niekoniecznie był to problem. Całkiem podoba mi się pomysł takiego ‘wprowadzenia’ w serię, gdzie skupiamy się głównie na bohaterce i jej otoczeniu (aka relacji z innymi). Samo zakończenie tego tomu jest w porządku – nie zaskakuje ani nic, ale nie jest złe. Jedynym minusem są dla mnie opisy rytuałów, które są zbyt ‘proste’, albo raczej pobieżnie opisane, a szkoda.
„Naznaczona” to naprawdę dobry początek serii. Nie powala na kolana fabułą czy innymi zwrotami akcji, ale jest naprawdę dobrze napisaną historią, którą pochłania się w mgnieniu oka.

Pierwszy raz przy jakiejś książce pomyślałam że ja już chyba jestem na tą historię za stara. Może gdybym była młodsza to wtedy spodobałoby mi się bardziej.

Ta książka była dość specyficzna tak jak i niektóre słowa i wyrażenia w niej użyte. Czasami niektóre komentarze głównej bohaterki były po prostu niesmaczne i często czułam że czegoś mi brakuje.

Po przeczytaniu jest mi po prostu miło. Zakończenie nie było jakieś super bardzo emocjonujące ale czytałam już gorsze powieści więc to oceniam na 7 . Była spoko

Po przeczytaniu jest...

po dłuższym czasie uważam, że jest ona bardzo dobra ale w pierwszej chwili dałabym jej 10 bez zastanowienia. +
Jest to ksiązka początkowo nudna ale jest taki moment, przez który palce mi niezadanżały przewracać stron. Po prostu od pewnego momentu ta książka wciąga i to kurewsko. Po prostu człowiek ją czyta i nie może przestać. ALe zdecydowanie 15+ bo z dupy a pewnym momencie i to blisko początku jest opisane jak laska komuś robi louda ale no mowi się trudno i żyje dalej. Ja osobiście polecam tą książkę ale po czasie troszke odsuwa się na bok, i blednie pamięć o tje ksiące

Pierwsza część cyklu Domu Nocy. Szczerze wróciłam do tej książki po wielu latach. Pierwsze co mnie uderzyło to, że autorki na siłę starają się zrobić młodzieżową książkę. Jak w wieku 13 lat mi to nie przeszkadzało i tego nie dostrzegałam tak w wieku 25 lat już mi coś nie pasowało. Jednak przełknęłam to i czytałam. I jak za pierwszym razem tak i teraz lektura minęła mi szybko i przyjemnie. Do tego dopiero po latach zauważyłam powiązane motywy w książce z witchcraft’em i wierzeniami pogańskimi, takie jak tworzenie kręgu czy czczenie Bogini. Czytając „Naznaczoną” zaczęła przypominać sobie wszystkie historie i wątki z kolejnych części, przez co mam tylko ochotę sięgnąć po nie by sobie wszystko przypomnieć. A zwłaszcza po piąty tom, który był moim ulubieńcem do tego stopnia, że uległ lekkiemu zniszczeniu poprzez rozklejenie się książki. Przygody Zoey nigdy mi się nie nudzą i przypominają o beztroskich czasach szkolnych. Pewnie dlatego tak chętnie sięgam po tę serię. A wam polecam ją jako miłą i lekką lekturę na chłodne zimowe wieczory!

Książkę czytałam za czasów gimnazjum. Nigdy nie byłam fanką nadprzyrodzonych romansów ale do książki "Naznaczona" jakoś się przekonałam. Główna bohaterka Zoe zostaję jak sam tytuł wskazuję "naznaczona" i udaję się do swojego nowego domu czyli "Domu Nocy'. Książka nie jest górnolotna, ale też bardzo mocno nie przynudza. Postacie to nastolatkowie podobni do każdych innych nastolatków z książek o podobnej tematyce. Podobały mi się wątki o historii Czirokezów i jedna z postaci - Afrodyta która była wyjątkowo wiedźmowata. Pozycja jest dobra by zabić czas kiedy za dużo się nie wymaga od historii o perypetiach wampirzych nastolatków.

✨4,75/5
Zainteresowałam się tą książką ze względu na wampiry. ,,Zmierzch" był pierwszą sagą w tym gatunku, którą przeczytałam. Na początku przez tą część miałam lekki zastój czytelniczy, ale później on minął. Postacie świetnie napisane. Do moich ulubionych należy Zoey, Stevie Rea, Bliźniaczki i Erik Night. A Afrodyta to naprawdę wiedźma piekła rodem xD

✨4,75/5

Zrobiłam reread tej książki po xxx latach, bo ostatnio czytałam tę książkę za czasów gimnazjum. Lekka, przyjemna, i na pewno godna polecenia na nadchodzące letnie wieczory :)

Pomimo, że nie jestem nastolatką, bardzo polubiłam się z Zoey oraz jej przyjaciółmi. Książka skrzętnie wciąga nas, jakbyśmy byli jej częścią, czyta się przyjemnie i bardzo szybko. Plus dla autorki, że przytoczyła krótki, ale jakże dla mnie ważny wątek katastrofy Titanica, którego historię uwielbiam. Zoey to mądra nastolatka, czułam, że w większości sytuacji postąpiłabym tak jak ona. Końcówka emocjonująca, czekam na kolejną część ;)

Książka skierowana do nastoletniego czytelnika, który okaże się rówieśnikiem bohaterów i będzie zaczynał przygodę z wampirami, pewnie doceni fabułę i przedstawiony świat.
Ciekawie napisana, miłostki , przyjaźnie i rywalizacja.

Ciekawie napisana, miłostki , przyjaźnie i rywalizacja.

• Wampiry