Błękitna godzina

Alyson Noël Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Nieśmiertelni (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Blue Moon
Nieśmiertelni (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Dobromiła Jankowska
nieśmiertelni błękitna godzina

Bardzo dobra kontynuacja cyklu Nieśmiertelni. Mroczniejsza od pierwszej części. Czytając ją czułam dziwny niepokój, a sytuacje, które przytrafiały się Ever tylko go podsycały. Ciekawa i odrobinę przerażająca postać Romano baaardzo na plus! Zakończenie sprawia, że czytelnik od razu pragnie sięgnąć po kolejną część!

Po epickim i romantycznym zakończeniu części pierwszej można wybrać czy chce się potraktować "Ever" jako pojedyncza książkę czy sięgnąć po całą serię; Ja byłam tak oczarowana historia Damiana i Ever ,ze zdecydowałam się towarzyszyc im od początku do końca;

"Błękitna godzina "to dalsza kontynuacja losów Damiena i Ever.
Ever zdecydowała się spędzić wieczność u boku Damiena...

Książka czytana 9 lat temu, mimo to chcę napisać opinię, ponieważ pamiętam ją aż nazbyt dobrze. Porywająca historia Ever i Damena, która zachwyci nie jedną nastolatkę. Książkę czyta się szybko i gładko, a główny wątek to miłość i nieśmiertelność. Nie polecam mimo wszystko dorosłym, ponieważ historia jest otarciem o "Zmierzch". Nie chodzi mi o wydarzenia w niej zawarte, a o...

Dalsze losy Ever i Damena. Ta część bardziej wpływa na emocje. Nie chodzi o jakieś szybkie tempo następujących zdarzeń, ale o emocje odczuwane przez główną bohaterkę. A przeplatają się tutaj zarówno te pozytywne, jak i negatywne uczucia.
Zachowanie głównej bohaterki było momentami naiwne, co mnie mocno irytowało, ale generalnie seria warta jest przeczytania.

Na półkach: , , , , ,

Czytanie tej części to droga przez mękę. Nudne toto, w kółko o jednym. Główna bohaterka głupia jak but. Także tylko dla osób o mocnych nerwach.

no niestety...po pierwszej części,ta to jakaś pomyłka...nie doczytałam nawet do środka

Na tej części kończy się moja przygoda z tą serią. Czytanie jej przyszło mi z wielkim trudem, od połowy książki pomijałam niektóre wewnętrzne wywody Ever, bo tego po prostu nie dało się czytać.

Na pewno lepsza od pierwszej części, to z pewnością mogę powiedzieć. Jednak nadal nie jest to coś, co czytałabym z zapartym tchem.

Z początku książka wciągała tak aż nie chciało się jej odkładać, pod koniec trochę jakby atmosfera opadła no i postać Romano zaczęła mi działać na nerwy, oby kolejne były lepsze. ;)

Ta część podobała mi się bardziej pod kątem nie tyle fabuły, co sposobu pisania. Opisy są dłuże, troszeczkę bardziej szczegółowe i pomagają się wczytać. Niemniej jednak dalej mnie ta historia nie zachwyca. Chyba nie należę do aż takich romantyczek do których wydaje mi się jest skierowana ta pozycja.

Jeśli ktoś się zastanawia czy kontynuować lekturę tej serii, to zachęcam....

Dyskusje

5 493