Drugie życie Bree Tanner

Okładka książki Drugie życie Bree Tanner
Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 3.5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Zmierzch (tom 3.5)
The Short Second Life of Bree Tanner: An Eclipse Novella
Wydawnictwo Dolnośląskie
2010-06-01
2010-01-01
Dobromiła Jankowska
wampir powieść tajemnica intryga

uwielbiam Stephenie Meyer jak i całą serie zmierzchu i szczerze ta książka jest cudna szczerze smutno mi aż się popłakałam na samym końcu

Książka na motywach powieści "Zaćmienie", opowiada historię jednej z nowonarodzonych wampirów, które zaatakowały Cullenów.

🌛Bree została przemieniona jako prawie 16 latka, zabrana z ulicy, nieszczęśliwa i samotna... Riley spotkał ją w galerii i zaproponował pomoc. Dziewczyna nie sądziła że to nie pomoc. A chęć wykorzystania jako "mięso armatnie". Bree nie zamierza walczyć, chce tylko przetrwać.

Smutno czyta się tą książkę, bo znam "Zaćmienie" i wiem jak kończy się historia dziewczyny, a w trakcie lektury bardzo ją polubiłam... Przez wiele lat myślałam o przeczytaniu tej książki jednak nigdy jakoś nie miałam okazji. Nareszcie się udało i jako dawna fanka Zmierzchu bardzo się ucieszyłam że mogę w końcu ją poznać. Jeśli czytaliście inne części tej sagi polecam "Drugie życie Bree Tanner" jako uzupełnienie wiedzy o dzikich wamiprach i nowonarodzonych. 🙂

Początek niczym nie zaskakuje, po prostu książka zachowana w tematyce Zmierzchu, natomiast możemy poznać Bree z trochę innej strony... :)
Dość smutna historia, ale możemy się dowiedzieć, co ją wcześniej spotkało.

Dość smutna historia, ale możemy się dowiedzieć, co ją wcześniej spotkało.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ponad 10 lat minęło od czasu, gdy czytałam serię "Zmierzch" Stephanie Meyer. Dobrze było wrócić choć na chwilę.
"Drugie życie Bree Tanner" to książka, która bazuje na epizodzie z "Zaćmienia", czyli trzeciej części wspomnianej sagi.
Bree Tanner - nastolatka, która staje się wampirem, musi odnaleźć się w tym nowym mrocznym świecie. Nie jest to proste, bo otaczają ją kłamstwa, tajemnice, fałszywe sojusze, sporo niewiadomych i dwa wampiry, którym być może zaufa. Na dodatek źle czuje się w swoim nowym ciele. Dziewczyna zostaje wcielona do armii nowo narodzonych, która wkrótce rozegra decydującą potyczkę.
Zawsze podziwiałam u Stephenie Meyer jej lekki i przyjemny styl pisania. Tutaj co prawda nie rozwinęła skrzydeł, bo książka jest bardzo krótka. Myślę, że gdyby nie powstała, niewiele byśmy stracili, ale jest i można przeczytać z sentymentem.
Taki mały bonus, który w sumie nie wnosi nic szczególnego. Ocena dobra to chyba wystarczająca nota.

Bardzo dobrze czytało mi się to uzupełnienie do sagi Zmierzchu. Historia Bree jest niezwykła i tak samo niezwykle przykro mi było stopniowo przywiązać się do bohaterki wiedząc, co ją czeka na samym końcu.

Sięgając po tą część liczyłam na coś ciekawszego. Podobał mi się zamysł jednak nie wciągnęłam się tak jak w "Zmierzch"

Czuję duży niedosyt, myślę że ta historia miała duży potencjał na kontynuację niestety końcówka była mocna i na to nie wskazuję. Bardzo polubiłam główną bohaterkę i żałuję że nie uciekła wcześniej gdy miała na to tyle okazji, za to mam nadzieję że Fredowi się powiedzie. Z minusów to zabrakło mi dobrego rozwinięcia wątku z Diego :( oraz uważam że jego relacja z Bree trochę za szybko się rozwinęła i tak samo za szybko skończyła, ale rozumiem że historia miała być krótkim dodatkiem, choć fajnie byłoby gdyby jednak książka została nową serią.

Historia opowiada o epizodycznej bohaterce z ,,Zaćmienia". Jest bardzo krótka, jak na powieść Stephenie Meyer. Nic takiego nie wnosi do fabuły, a i tak nie mogłam się od niej oderwać. Moim zdaniem jest bardzo dobra (tak jak cała saga). Jedyne co mogę mieć do zarzucenia, to tylko to, że akcja mogłaby się zacząć trochę wcześniej, a i tak nie byłoby to ciągnięcie fabuły na siłę. Polecam wszystkim fanom ,,Zmierzchu", bo naprawdę warto poznać tak nieznaczący punkt widzenia.

Do tej powieści mam bardzo mieszane uczucia. Już sam tytuł dał mi do zrozumienia ,że poznamy losy Bree , która niestety tragicznie musiała pożegnać się z życiem.
Oczekiwałam więcej informacji o jej ludzkim życiu , a w powieści znalazłam o tym jedno zdanie.
Zaletą jest to ,że książka jest krótka i może posłużyć za odskocznie od stosunkowo długich części sagi , ale nie wybijając nas z klimatu.

Jak dla mnie był to jednak opis bitwy opisanej w ,,Zaćmieniu" , tylko że z perspektywy nowo narodzonych. Według mnie tytułowej bohaterce poświęcono zbyt mało uwagi , przez co nie była to powieść o niej....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to