Drugie życie Bree Tanner

Stephenie Meyer Cykl: Zmierzch (tom 3.5)
fantastyka, fantasy, science fiction 201 str.
The Short Second Life of Bree Tanner: An Eclipse Novella

Wydawnictwo Dolnośląskie
fantastyka, fantasy, science fiction
wampir powieść tajemnica intryga

Kup książkę

Jeśli ktoś lubi sagę zmierzch to na pewno znajdzie w tej książce coś dla siebie. Szybko się czyta i trzyma cały czas w napięciu.

Lubię ten dodatek, bardzo. Mam nawet wrażenie, że zżyłam się z główną bohaterką bardziej niż z Bellą.

Z lekka zaskakująca, ale też przewidywalna. Nawet polubiłam główną bohaterkę, ale traktowałam jej historię raczej jako uzupełnienie całego cyklu.

Zdecydowanie najgorsza :) Uważałam tak kiedyś i uważam tak teraz. Jestem prawie pewna, że powstała ze względu na zapotrzebowanie finansowe twórców zmierzchu jak i samej autorki. Bo nie oszukujmy się , nie ma tu NIC czego byśmy już nie wiedzieli, nic co by wpłynęło na fabułę sagi. Z wielką przyjemnością pozbyłam się tej książki choć już nawet nie pamiętam jak :)

Dodana gratis do kompletu sagi ZMIERZCH. Opisuje życie wampira nie należącego do rodziny Cullenów. Po przeczytaniu czy obejrzeniu sagi, każdy wypatrzy drobną postać Bree, której życie opisuje książka. Przeczytana dla zabicia czasu. Dla fanów wampirzej rodziny.

Bardzo fajny dodatek do serii.

Czytałam całą sagę "Zmierzchu" i książki zawsze wydawały mi się bardzo dobre, o niebo lepsze aniżeli wszystkie ekranizacje. Niestety dla mnie ta książka jest po prostu poprawna, można ją przeczytać, ale za wiele ona nie wnosi. Niby poznajemy tu życie nowonarodzonego wampira jakby z innej strony, ale dla mnie osobiście wydanie tej książki jest trochę jakby na siłę. Dla mnie...

Momentami jest lepsza od regularnej serii. Jest mniej tkliwa. Myślę, że jeśli ktoś czytał pozostałe części to śmiało może sięgnąć po ten tytuł.

To historia na motywach Zaćmienia. Snuje ją Bree, nowonarodzona wampirzyca. Opowiada o planowanym ataku na bochaterów sagi Zmierz z perspektywy 15-latki brutalnie wyrwanej ze świata ludzi i zmienionej w wampira.
Autorka na wstępie ma nadzieję, że czytelnik polubi Bree, wiedząc jak smutny koniec ją spotkał. Jest to trudne zadanie bo dziewczyna mało opowiada o sobie, skupia...

Seria "Zmierzch" urzekła mnie stylem pisarskim autorki i fajnie wymyślonym światem, dlatego skusiłam się na "Drugie życie Bree Tanner". Książka jest dobra, fajnie skonstruowany wątek poboczny, ale nie aż tak magnetyczny, jak wspomniana seria. Pomysł ciekawy, ale książka zbyt krótka jak na mój apetyt. Polecam osobom ciekawym smaczków ze świata wampirów.

Dyskusje

11 620