Drugie życie Bree Tanner

Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 3.5) fantastyka, fantasy, science fiction
The Short Second Life of Bree Tanner: An Eclipse Novella
fantastyka, fantasy, science fiction
2010-06-01
Dobromiła Jankowska
wampir powieść tajemnica intryga

Po skończenia "Zaćmienia", doskonale wiedziałam, jak skończy się ta książka. Pomimo togo aż do ostatniej strony miałam nadzieję, że może coś się zmieni, może jednak źle pamiętam. Poznajemy tutaj postać, która w sadze była jedynie wspomniana przez chwilę. Spoglądamy na świat oczami nowonarodzonego wampira i razem z nim polujemy, boimy się oraz próbujemy odróżnić dobro od zła...

Książka idealnie skomponowana, można się zżyć z bohaterką jaką jest Bree.
Zakończenie wzrusza szczególnie ostatnie słowa i przepiękna scena...
Jeżeli ktoś tego nie przeczytał niech nie pisze opinii, że książka jest beznadziejna, bo nie jest to prawdą, tylko bzdurą wyssaną z palca. Oczywiście każdy ma inne zdanie, ale takie jest moje. Zachęcam do czytania i wejścia w tą...

Ciekawy dodatek do całej sagi, pokazujący jak autorka pracuje nad całą historią - to ciekawe, że opowiadanie wyszło, że szkicu do postaci. Napisane w tym samym klimacie co poprzednie części, lekko i szybko się czyta.

Napisana z taką samą lekkością co zmierzch. Przeczytałam w jeden dzień. Z początku byłam sceptycznie do niej nastawiona, ale teraz wiem, że warto było poznać historie tej małej, nim ja zabili. Potwierdzę też słowa autorki,, szkoda, że historia nie potoczyła się inaczej". Polecam! :).

Jeśli ktoś lubi sagę zmierzch to na pewno znajdzie w tej książce coś dla siebie. Szybko się czyta i trzyma cały czas w napięciu.

Lubię ten dodatek, bardzo. Mam nawet wrażenie, że zżyłam się z główną bohaterką bardziej niż z Bellą.

Z lekka zaskakująca, ale też przewidywalna. Nawet polubiłam główną bohaterkę, ale traktowałam jej historię raczej jako uzupełnienie całego cyklu.

Zdecydowanie najgorsza :) Uważałam tak kiedyś i uważam tak teraz. Jestem prawie pewna, że powstała ze względu na zapotrzebowanie finansowe twórców zmierzchu jak i samej autorki. Bo nie oszukujmy się , nie ma tu NIC czego byśmy już nie wiedzieli, nic co by wpłynęło na fabułę sagi. Z wielką przyjemnością pozbyłam się tej książki choć już nawet nie pamiętam jak :)

Dodana gratis do kompletu sagi ZMIERZCH. Opisuje życie wampira nie należącego do rodziny Cullenów. Po przeczytaniu czy obejrzeniu sagi, każdy wypatrzy drobną postać Bree, której życie opisuje książka. Przeczytana dla zabicia czasu. Dla fanów wampirzej rodziny.

Bardzo fajny dodatek do serii.

Dyskusje

11 900