Drugie życie Bree Tanner

Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 3.5) fantastyka, fantasy, science fiction
The Short Second Life of Bree Tanner: An Eclipse Novella
fantastyka, fantasy, science fiction
2010-06-01
Dobromiła Jankowska
wampir powieść tajemnica intryga

Niby o najmniej istotnej bohaterce ale jednak spoko było zobaczyć jak żyło się w zmanipulowanej grupie wampirów stworzonych tylko po to by umrzeć. Bree okazała się naprawdę spoko wykreowaną bohaterką o wiele bardziej ogarniającą niż Bella XD. Mimo że koniec był wiadomy to i tak fajnie było to zobaczyć z innej perspektywy.

Nie była jakaś okropna, ale kompletnie niepotrzebna.

"Drugie Życie Bree Tanner" to książka uzupełniająca sagę "Zmierzch"'. Jest to bardzo krótka (ma zaledwie dwieście stron) historia o Bree, młodej wampirzycy, którą poznajemy w "Zaćmieniu" jako epizodyczną bohaterkę. Myślę, że sam pomysł pisania akurat o niej był ciekawy, ale chyba wolałabym przeczytać książkę o postaci, którą znałam trochę lepiej. Sama książka jest bardzo...

Biorąc pod uwagę klasę Zmierzchu liczyłem na coś specjalnego. Historia powinna dotyczyć postaci, które na dłużej pojawiły się na kartkach serii.

Nie do konca rozumiem sensu powstania tej ksiazki. Glowna bohaterka pojawila sie w glownej serii raptem na chwile w trzecim tomie, piec minut pozniej dostaje swoja historie opisana w osobnej ksiazce. Wiekszy sens mialaby ksiazka z historia o rodzenstwie Edwarda 🤷🏻‍♂️

Przeczytałam, skoro już zaczęłam, ale to zwyczajna książka na zabicie ,,nudy". Fajne uzupełnienie zmierzchu, ale nic poza tym.

Polecam

Książkę przeczytałam przed 4 tomem (Przed świtem), a za to świeżo po 3 tomie (Zaćmienie). Fajnie było poznać historie bohaterki Bree jako nowonarodzonej i jej punktu widzenia. Nie oczekiwałam dużo od tego tomu. Bardziej skupiłam się na historii jak stworzono Armię, która zaatakowała rodzine Cullenów, dlaczego jako jedyna Bree poddała się i nie chciała walczyć.

Bree stawia pierwsze kroki w złowrogim świecie nowo narodzonych wampirów. Jej zmysły są wyostrzone, ma nadludzkie zdolności, nieograniczoną siłę fizyczną i dręczy ją nieustające pragnienie ludzkiej krwi. Wcielona do przerażającej armii nowo narodzonych przygotowuje się do decydującej walki. Wynik starcia może być tylko jeden...

Drugie życie Bree Tanner stanowi dopełnienie Sagi Zmierzch. Jako fanka całej serii nie wyobrażałam sobie, żeby nie sięgnąć po tę pozycję. Liczyłam na wciągającą, a także zaskakującą fabułę, jednak moje oczekiwania były trochę wygórowane.
Czytało mi się naprawdę dobrze i szybko, lecz czegoś mi ogólnie zabrakło. Nawet sama nie umiem dokładnie stwierdzić czego, ale czuję...

Dyskusje

12 287