„Nie” z miłości. Mądrzy rodzice – silne dzieci.

Okładka książki „Nie” z miłości. Mądrzy rodzice – silne dzieci.
Jesper Juul Wydawnictwo: MIND poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Kunsten at siege nej me god samvittighed
MIND
2011-01-01
2011-01-01
Dariusz Syska
dzieci

Jak nauczyć się być ASERTYWNYM i mówić "NIE". Bardzo dobry wstęp aby żyć zgodnie z własnymi przekonaniami i sumieniem, a przy tym nie krzywdzić bliskich.

Bardzo dobry poradnik o asertywności. O tym, żeby przede wszystkim żyć w zgodzie ze sobą i nauczyć się mówić "nie". Nie tylko dzieciom, ale i partnerom czy bliskim. "Nie" powinno być szczere, podparte wiarygodnymi argumentami i płynąć z serca. Tylko wtedy nasze dzieci słysząc te słowo, nie będą reagowały negatywnie. Mówiąc dzieciom "nie" uczymy je asertywności. Uczymy je,...

Na półkach: , , , ,

Krótko, zwięźle i treściwie w temacie asertywności. Nie tylko wobec dzieci.
O tym jak skutecznie bronić swoich granic by dziecko mogło nauczyć się tej sztuki na naszym przykładzie a także potrafiło je uszanować względem innych.

Skandynawski poradnik podejścia do dzieci. Dla rodziców - bardzo dobre, dla nie-rodziców tylko częściowo przydatny

Książka bardzo mi się spodobała. Jest spójna z moim podejściem do wychowania dziecka.

Bardzo

Tym razem o sztuce asertywności. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na to, że odmawianie dziecku (lub komukolwiek innemu) nie powinno być rozumiane jako stawianie granic dziecku, a jako wyznaczenie SOBIE własnych, osobistych granic w relacjach z dzieckiem, partnerem czy innymi ludźmi. Słowo NIE ma być znakiem dla otoczenia, że dzieje się coś, na co nie ma naszej zgody,...

Mocno średni ten poradnik. Niby krótki a mało konkretów. Jakoś też tak chaotycznie pisany. Jedyne co się dowiedziałam z tej książki to, to żeby mówić dzieciom „nie”. I tyle! Serio?!😳

Krótka, treściwa, na temat! Jak, kiedy i dlaczego mówić NIE, dla dobra wszystkich.

Długo przymierzałam się do zakupu tej książeczki (celowo użyłam tutaj zdrobnienia, ponieważ, ta pozycja ma tylko 97 stron!), ale w końcu nadszedł jej czas. Czytało się ją równie przyjemnie co i szybko. W sumie nawet nie zauważyłam, kiedy doszłam do ostatnich stron. Książka jest raczej poradnikiem dla rodziców, ale i pedagodzy znajdą w niej coś dla siebie. Juul przekonuje...

• 2019
  • 2018