Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach

Kaz Cooke poradniki dla rodziców 568 str.
Beata Gontarczyk-Krampe

Insignis
poradniki dla rodziców
cooke ciąża poradnik

Kup książkę

Poradnik pisany luźnym językiem (momentami jak dla mnie, aż nadto), co wielu rodzicom ułatwi przebrnięcie przez całość. Czyta się naprawdę lekko, zawiera informacje zgodne z aktualnym stanem wiedzy. Dodatkowo wiele odnośników do stron internetowych, instytucji i fachowej literatury, co stanowi dużą wartość dodaną.

Fajnie się to czytało, bo książka jest zabawnie napisana, ale jeśli chodzi o konkretną wiedzę, to nie jestem aż tak zadowolona. Czułam niedosyt i szukałam kolejnych książek. Przeczytałam jeszcze "Mamy dla Mamy" (bardzo polecam!) i "W oczekiwaniu na dziecko" (raczej nie polecam).

Autorka fajnie opisuje ciążę tydzień po tygodniu. Świetne tłumaczenie, ładnie przełożona na polskie warunki, są odnośniki do polskich stron internetowych i polskich instytucji (czytałam wydanie bodajże drugie).

Już sam tytuł mi się nie podobał. Przyczytałam tylko dlatego, że dostałam w prezencie. Zdecydowanie nie polecam.

Świetna książka, dla każdej przyszłej mamy. Napisana przystępnym językiem, jednocześnie zawierająca mnóstwo porad, informacji, adresów, tytułów książek,stron internetowych, artykułów.
Z przymrużeniem oka przekazane ważnej informacje.

Przeczytać można, posmiac się tez, jednak specjalnie wielu pozytecznych informacji tu nie znajdziesz. Wszystko mocno okrojone, powierzchowne. Książka jest zdecydowanie za droga jak a to co nam oferuje. Strony z tektury - zeby wygladaly na grubsze, mnostwo stron na notatki- no juz widzę jak ktokolwiek je zrobil i ogromne litery.

Książka towarzyszyła mi przez 9 miesięcy ciąży, czytałam tydzień po tygodniu. Lekko i z humorem, żeby nie zwariować - język bardzo mi się podobał. Podobnie świetnie uporządkowane informacje i opisy doświadczeń autorki. Lektura godna polecenia.

Książka w zabawny sposób opisuje kolejne etapy ciąży. Pewnie nie wszystkim przypadnie do gustu, ponieważ nie jest to typowy poradnik, mówiący co w którym tygodniu ciąży się wydarzy. Jedyny minus - książka nie do końca przystaje do naszych polskich realiów.

Duzo lania wody i jak dla mnie to za duzo. Malo konkretow duzo historyjke, jak dla nie polecam.

Przeczytałam, ale moim zdaniem minusem jest to, że to nie jest książka polska na polskie realia, nawet na wstępie książki to jest napisane, że autorka sama poleca bardziej lokalne poradniki...

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Poradniki
  • Dziecko
  • 2017

Kaz Cooke Ciężarówką przez 9 miesięcy. Prze...