W oczekiwaniu na dziecko

Okładka książki W oczekiwaniu na dziecko
Sharon MazelHeidi E. Murkoff Wydawnictwo: Rebis zdrowie, medycyna
Monika Rozwarzewska
poradnik ciąża dziecko matka

Okładka książki Drugi rok życia dziecka Sharon Mazel, Heidi E. Murkoff
Ocena 6,3
Drugi rok życi... Sharon Mazel, Heidi...
Okładka książki What to expect the first year Sharon Mazel, Heidi E. Murkoff
Ocena 0,0
What to expect... Sharon Mazel, Heidi...
Okładka książki Drugi i trzeci rok życia dziecka Sharon Mazel, Heidi E. Murkoff
Ocena 7,0
Drugi i trzeci... Sharon Mazel, Heidi...

Zdarzylam z przeczytaniem przed urodzeniem synka, encyklopedia wiedzy, bez oceniania, bardzo dobra. Polecam :)

Książka bardzo podstawowa, zawiera niemal infantylne pytania. Trochę sztucznie rozbudowana poprzez powtarzanie pewnych segmentów, np. symptomy w każdym miesiącu. Chyba każda kobieta wie, że symptomy są specyficzne dla każdej z nich a nawet dla każdej kolejnej ciąży tej samej kobiety. Jaki jest więc sens pisanie, że dopiero od 6 miesiąca zaczynają boleć plecy? Poza tym miałam wydanie stare - wiele informacji jest już grubo nieaktualnych, np. picie kawy, obowiązkowość różnych badań w ciąży, metody diagnostyki....no wcale się to nie klei.

Najlepsza z ciążowych książek, które czytałam. W prosty i przystępny sposób odpowiada na każde pytanie, które przyjdzie lub nawet nie przyjdzie nam do głowy. Odpowiedziała mi również na pytanie, na które nie potrafił odpowiedzieć mi lekarz prowadzący. Polecam.

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2022/01/heidi-murkoff-sharon-mazel-w.html

Odpowiedzi na wiele podstawowych pytań i wątpliwości, również tych mniej oczywistych. Czasami widać, że książka nie tworzona na polski rybek i realia, ale ogólnie książka warta uwagi i przeczytania.

Bardzo się zawiodłam na tej książce jak na tak opasłe tomiszcze to wiedzy tam nie ma za wiele. Bardzo schematyczne, jeden rozdział podobny do drugiego, informacje w niej zawarte jak dla tlenionej blondynki, która nie wie ile jest 2+2 :/ nie polecam, strata czasu i pieniędzy :(

Warto przeczytać jako podstawę do dalszego szukania wiedzy. Ale UWAGA w książce znajdują się również błędne informacje (np. w dziale ćwiczenia - nie wszystkie z podanych ćwiczeń można bezpiecznie wykonywać w ciąży).

Książka została mi polecona jako najlepszy poradnik dla przyszłych rodziców. Niestety nie zgadzam się z tą opinią, bo ja raczej zmęczyłam tą książkę. Moim zdaniem książki na okres ciąży powinny uspokajać i łagodzić lęki, tutaj jednak można nabawić się stresu i poznać wszelkie możliwe choroby i zagrożenia. Myślę że może się sprawdzić na 1szy trymestr aby sprawdzać w niej zamiast w Google coś co nas niepokoi, ale zdecydowanie nie polecam czytania jej od deski do deski.

Absolutny must have kiedy oczekujesz dziecka, z czystym sumieniem polecam!

Absolutny must have kiedy oczekujesz dziecka, z czystym sumieniem polecam!

1968

Murkoff zdecydowała sie na napisanie tej serii, w czasie swojej pierwszej ciąży kiedy nie mogła znaleźć nigdzie odpowiedzi na ważne nurtujące ją pytania, które uznałaby za dobre rady. Chcąc pomóc sobie i także innym rodzicom oczekującym na dziecko, w jej głowie zrodził się pomysł na napisanie poradnika tuż przed narodzinami jej córeczki.
Poradnik rozwiewa wiele wątpliwości, obaw, dostarcza mnóstwa przydatnych informacji na temat ciąży, porodu oraz połogu. Polecam!

Poradnik rozwiewa wiele wątpliwości,...

Dodaj cytat z książki W oczekiwaniu na dziecko

Video

Video