Taken by midnight

Okładka książki Taken by midnight Lara Adrian
Okładka książki Taken by midnight
Lara Adrian Wydawnictwo: Penguin Random House Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 8) fantasy, science fiction
Rasa Środka Nocy (tom 8)
Penguin Random House
2010-09-28
2010-09-28
978-0-440-24527-8
romans romans paranormalny wmapiry

To chyba moja ulubiona cześć. Jenna i Brock to niesamowita i zaskakująca para nie da się ukryć. Choć nie wiadomo jeszcze do końca jak obcy implant zadziała na Jenne nie przeszkadza to Brackowi w zakochaniu się w niej, zwykłej śmiertelnej kobiecie a nie dawczyni życia co jest nie zwykle u jego rasy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mieliśmy okazję już poznać kilku wojowników i ich partnerki. W tej książce dowiemy się co się stało z Jenną i co wspólnego z nią ma Brock. Jak każdy członek Rasy Brock po matce odziedziczył pewną zdolność. Potrafi przynosić ulgę dotykiem. Od czasu kiedy ujrzał Jennę na Alasce zajmuje się nią. Z czasem misja polegająca na opiece przeraża się w pożądanie. Jenna pod wpływem implantu wszczepionego przez Prastarego zaczyna się zmieniać. Zaczyna odczuwać głód krwi, którego nie rozumie, dysponuje większą siłą. Zakon próbuje rozwiązać zagadkę. Czy im się uda..?

Od tomu 8 zaczyna mnie pomału nudzić schemat zakochiwania się kolejnych wampirów w kolejnych Dawczyniach, mimo że tak bardzo tego nie chcą i tak mocno z tym walczą. Dobrze, że cały czas trwa niezły wątek walki z Dragosem. Ciekawe, czy dotrwam do 10 tomu...

Mimo iż jest to ósma część tej sagi, przeczytałam ją jako pierwszą nieświadomie. Mimo tego, z przyjemnością wracam do tej sagi każdego roku.

Jak na razie jest to chyba najlepsza książka z całej serii 😍

Jak na razie jest to chyba najlepsza książka z całej serii 😍

Dużym zaskoczeniem okazała się mutacja Jenny,interesujące. Autorce nie brakuje pomysłu. Widać, że od początku serii ma na nią plan, który bardzo dobrze realizuje. Teraz przede mną Hunter i Chase, jestem ich bardzo ciekawa.

Książka przeciętna, lecz nieprzewidywalna pod względem fabuły. Czy polecam ? Tak. Czy mnie wciągnęła ? Tak, ponieważ chciałem się dowiedzieć kim się staje główna bohaterka... Niestety boli fakt, że nie wyjaśniono czym się staje główna bohaterka.

"-Nieźle poszło, zważywszy na okoliczności.
-Zważywszy na to, że właśnie ocknęła się z pięciodniowego snu a la Rip van Winkle i dowiedziała się, że jej brat nie żyje, że pożywiał się nią dziadek wszystkich wampirów i że została tu sprowadzona wbrew swojej woli, no i żę ma wszczepione w kręgosłup coś, co zapewnie nie pochodzi z tej planety, więc jest duże prawdopodobieństwo, że zmienia się w cyborga, to masz rację, nieźle poszło."

"-Nieźle poszło, zważywszy na okoliczności.

Polecam osobom lubiącym romanse i akcję

Polecam osobom lubiącym romanse i akcję

Chyba najciekawsza ze wszystkich części serii. Ta bynajmniej wciągnęła mnie bez reszty.

• Wampiry
  • Romans

Dodaj cytat z książki Taken by midnight