Neonowy dwór czyli zdrada Matthew Swifta

Kate Griffin Wydawnictwo: Mag Cykl: Matthew Swift (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Neon Court
Matthew Swift (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Jakuszewski
duch cień powieść angielska fantastyka literatura młodzieżowa

Jeśli ktoś umie po angielsku, z całego serca polecam czytać w oryginale. Tłumacz chyba nigdy nie był w Anglii i nie zrozumiał używanego slangu i cierpkiego poczucia humoru angoli ;)

Odrobinę lepsza od poprzedniczek. Wreszcie zaczyna się dziać coś konkretniejszego, autorka stawia tym razem bardziej na dynamikę i zwroty akcji aniżeli nużące opisy. Książce nie udało się zmyć ze mnie nabytej przy pierwszych częściach niechęci do serii, niemniej było ciut łatwiej przez nią przebrnąć.

niezłe polecam

Trylogia nie jest wyjątkowa, choć pomysł ma potencjał. Wykonanie raczej średnie. Ogólnie średnio mi się podobała, mimo to przeczytam kolejną część, gdyż lubię wiedzieć, jak kończą się zaczęte przeze mnie historie.

Rozczarowanie.
Z okładki wynika, że są trzy książki o burmistrzu, ale wyd. Mag nie podaje informacji, jaka jest ich kolejność, i czy książka, którą trzymam w ręku, jest pierwsza? druga? może trzecia?
Styl nieco mnie zaskoczył("Na tle skóry wydawała się niemal czarna, ale w bladym sodowym świetle odbijającym się od podbrzusza nocnych chmur i blasku czegoś nieznanego po...

Trafiłam przypadkiem, zaczęłam czytać od trzeciej części cyklu, na pewno przeczytam pozostałe. Bardzo fajne urban fantasy, Londyn w klimacie Nigdziebądź Gaimana a poziom mroku jak w cyklu o Feliksie Castorze Careya, do tego wartka akcja i sporo ironicznego humoru. Polecam.

Zdecydowanie najlepsza z dotychczas przetłumaczonych książek o Matthew Swifcie. Neonowy Dwór posiada to czego zabrakło Nocnemu Burmistrzowi, akcja jest wartka a główny wątek i sytuacja głównego bohatera zmienia się co rusz.

Kolejny tom przygód Matthew Swifta sprawującego urząd Nocnego Burmistrza wraz z wynikającymi z powyższej decyzji kłopotami to książka trzymająca poziom serii. Ciężko jest scharakteryzować fabułę, gdyż wszystko w odpowiedni sposób zostało przedstawione przez wydawnictwo więc skupię się na osobistych odczuciach. W książce zabrakło mi większej ilości odniesień do tytułowego...

Czy zdrada (jak w tytule) - z tym można dyskutować. Swift dorasta i mądrzeje. To jest cena jego działań, od których nie może uciec.

Na półkach: , , , ,

"Coś jest na końcu zaułka, czeka na ciebie"

Dyskusje

• Fantastyka