Antykwariat ze starymi mapami

Okładka książki Antykwariat ze starymi mapami
Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Ulysses Moore (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
2006-10-13
Bożena Fabiani
przygoda

więcej Więcej

Główni bohaterowie :Jason, Julia i Rick przechodzą przez Wrota Czasu i znajdują się w Krainie Puntu. Kiedy są w tunelu dochodzi do nich dziwny, przerażający dźwięk . Chłopcy karzą Julii uciekać . Dziewczynie udało się uciec , chłopcy postanawiają zbadać sprawę . Niedługo po rozstaniu z Julią poznają Maruk ( córkę najwyższego pisarza ), która oprowadza ich po archiwum i...

CAWPILE rating: 6.86/10*

Ta część podobała mi się już trochę mniej niż poprzednia. Nadal miała swój urok, fajną atmosferę Egiptu, ale jednak logika działań bohaterów czasami była naciągana.

Mimo tego jestem ciekawa, co będzie dalej. Zwłaszcza że książki są napisane w taki sposób, że mamy więcej pytań niż odpowiedzi.

To już druga część wspaniałego cyklu książek Ulysses Moore. Rick i Jason trafiają w niej do Starożytnego Egiptu i przemierzają potężne Archiwum, by rozwiązać tajemniczą zagadkę, przy okazji poznają tam nową przyjaciółkę. W tym czasie Julia dostaje się z powrotem do Willi Argo i przeżywa noc pełną niebezpieczeństw...
Na wstępie powiem, że ten tom podobał mi się jeszcze...

Ten tom czytało mi się trochę gorzej niż pierwszy. Początek wydawał mi się nudnawy, trochę się przeciągał i niezbyt zaczęcał do czytania dalej. Nie zraziłam się jednak i całe szczęście, bo od połowy książki przez tą historię się dosłownie płynie. Mimo trudnego startu chętnie sięgnę po następne tomy - ot, z ciekawości, jak wszystko się skończy ;)

Drugi tom zabawnej serii dla młodszej młodzieży za mną. Nie będę ukrywać, że czytamy to dla Nestora. Intryguje mnie ta tajemnicza postać. Ale jest tu też sporą dawka wisielczego humoru, więc idzie się pośmiać. Tak więc dorosły po trzydziestce też nie będzie się nudził.

Chociaż ta seria ma "dziwne okładki" nie zawiodłam się.

To miłe, że "Antykwariat..." jest drugim tomem serii, bo jest spora szansa na dalsze przygody trójki dzieci wciągniętych w wir tajemnic przekraczających ramy czasu. Prawie nic się nie wyjaśnia, atmosfera się zagęszcza, sięgnę więc po następne tomy.

Jedna z moich ulubionych książek z cyklu Ulysses Moore.

Szkoda, że nie było takich książek kiedy miałem 12 lat. Albo przynajmniej mi w czasach młodości nigdy nie udało się na takie lekturki trafić.
Z ciekawości przeczytałem książkę 18 lat za późno.

Bardzo lekka i niejednoczenie niezwykle wciągająca książka- niby dla dzieci ale sądzę że niejednego dorosłego by zainteresowała

3 831
    1 251