Antykwariat ze starymi mapami

Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Ulysses Moore (tom 2) literatura dziecięca
Ulysses Moore. La bottega delle mappe dimenticate
Ulysses Moore (tom 2)
literatura dziecięca
Bożena Fabiani
przygoda

Chociaż ta seria ma "dziwne okładki" nie zawiodłam się.

To miłe, że "Antykwariat..." jest drugim tomem serii, bo jest spora szansa na dalsze przygody trójki dzieci wciągniętych w wir tajemnic przekraczających ramy czasu. Prawie nic się nie wyjaśnia, atmosfera się zagęszcza, sięgnę więc po następne tomy.

Jedna z moich ulubionych książek z cyklu Ulysses Moore.

Szkoda, że nie było takich książek kiedy miałem 12 lat. Albo przynajmniej mi w czasach młodości nigdy nie udało się na takie lekturki trafić.
Z ciekawości przeczytałem książkę 18 lat za późno.

Bardzo lekka i niejednoczenie niezwykle wciągająca książka- niby dla dzieci ale sądzę że niejednego dorosłego by zainteresowała

Drugi tom przygód Jasona, Julii i Ricka jest myślę nieco gorszy niż pierwszy, ale cóż... Trudno napisać wszystkie książki na podobnym poziomie dla czytelnika. Jak wspominałam w recenzji poprzedniej części jest kontynuacją przygód za drzwiami. Kolejne przygody, tajemnice, pełno map i papirusów oraz egipska atmosfera!

Dla orientacji będziesz potrzebował
Szczęścia i dobrych gwiazd.
Szukaj mapy w wieży
Czterech Kijów.
Ulysses Moore

Kraina Puntu w czasach Starożytnego Egiptu. Jason, Julia i Rick przekroczyli Wrota Czasu i znaleźli się w Domu Życia, potężnej budowli...

Książka ta jest drugą częścią serii "Ulysses Moore". Należy ona do jednych z moich ulubionych, iż jej akcja toczy się kilka tysięcy lat temu w Egipcie, którym się interesuje. Przygody opisane w książce wciągnęły mnie od deski do deski. Uwielbiam styl pisania autora i jego bujną wyobraźnię.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Historia wciąż wciąga. Pojawiają się nowe tajemnice. Bohaterowie pozostają sympatyczni i nie zniechęcają. Co prawda mam wrażenie, że główne postacie zachowują się trochę ponad swój wiek, ale tylko osobiste odczucie.
Ogólnie to bardzo dobra książka.

I miałam rację. W ostatniej recenzji pisałam, że "Ulysses Moore. Wrota Czasu" to tylko początek, wprowadzenie i drugi tom serii to potwierdza. :)

W tej części rodzeństwo Convenant oraz Rick Banner będą musieli zmierzyć się z tajemnicami starożytnego Egiptu - Krainy Puntu oraz ochronić to, co na ten...

Dyskusje

3 692