Bajki różne. Opowieści biblijne. Rozmowy z diabłem

Lailonia Kołakowski klucz niebieski
publicystyka literacka, eseje
83-207-1297-1
Lailonia Kołakowski klucz niebieski

Trudno jednoznacznie ocenić tę książkę. Po przeczytaniu pomyślałem, że trochę mi żal Pana Kołakowskiego, bo żyjąc w określonym systemie politycznym starał się być prawomyślnym. Druga refleksja, całkiem na marginesie: wiara w Boga wymaga nieco dziecinnego podejścia do życia. Przeintelektualizowanie to wiara w człowieka.

Opowieści biblijne sprawiają, że nie mogę ocenić tej książki niżej są bowiem mistrzowskim szyderstwem z religijnych bzdur.

Ocena za "Opowieści Biblijne" czyli Klucz Niebieski, wydane kiedyś osobno. To jest Kołakowski jakiego lubię, inteligentnie złośliwy, błyskotliwy i zabawny. To jest kop w otwartą ze zdziwienia gębę chrześcijaństwa.

Proszę Państwa! To wielka okazja zawrzeć znajomość z najpopularniejszym polskim filozofem, bo Kołakowski pisze tym razem dostępnie, zrozumiale i zabawnie dla każdego czytelnika. A do tego autor jest mistrzem ironii.
Recenzowałem jego tylko 3 książki (nie licząc krótkich notek), nie śmiąc uszczknąć choć jednej gwiazdki z 30 mu ...

swietna czesc z przypowiesciami. polecam.

Bajki z królestwa Lailonii zabawne, absurdalne i życiowe. Opowieści biblijne złośliwe, ironiczne i przepysznie filozoficzne. Rozmowy z diabłem najciekawsze literacko, ale całość napisana świetnym językiem, dobrze się czyta.

Od wielu lat czytam na nowo i na nowo odkrywam.

Wyobraźnia filozofa po prostu nieprawdopodobna. Podejście do historii biblijnych również. Genialne!

filozoficzno-teologiczne dywagacje ubrane w baśń i apokryf. Przystepne, zabawne i dające mocno do myślenia.

Świetna, każda bajka jest niesamowicie wciągająca. Z pozoru proste historie obnażają pewne mechanizmy ludzkich zachowań. Lekko podane istotne treści ;)

Dyskusje

• Filozofia