dwor_ksiazek_i_slow 
https://dworksiazekislow.blogspot.com/?m=1
Miłośniczka książek i kawy. Uwielbiam czytać i gromadzić książki. Lubię film, sztukę, handmade i koty. Zajmuję się nadrukami na kubkach, poduszkach itp. i robię zakładki do książek. W wolnym czasie prowadzę bloga. Kontakt: alinagromowska@gmail.com
31 lat, kobieta, Czersk, status: Czytelniczka, dodała: 8 cytatów, ostatnio widziana 12 godzin temu
Teraz czytam
 • Akademia wampirów
  Akademia wampirów
  Autor:
  Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny… Akademia wampirów to cykl powieściowy, który pokochały już miliony czytelników. Często jest porównywany...
  czytelników: 7437 | opinie: 567 | ocena: 7,67 (4501 głosów)
 • Alicja i Lustro Zombi
  Alicja i Lustro Zombi
  Autor:
  Zombi skradają się nocą. Zapomnijcie o krwi i mózgach. One pragną ludzkich dusz. Niewiele mogą mi odebrać, skoro straciłam wszystko, co najcenniejsze: rodzinę i przyjaciół. Ale po kolejnym ataku zrozu...
  czytelników: 3007 | opinie: 151 | ocena: 7,94 (1228 głosów) | inne wydania: 1
 • Alicja i uczta zombi
  Alicja i uczta zombi
  Autor:
  Zombi istnieją naprawdę. Pogódźcie się z tym. Jestem coraz silniejsza, coraz więcej umiem. Mogę samą myślą sprawić, że z każdego zombi zostanie garść popiołu. Wygrałam kilka bitew z siłami zła, ale...
  czytelników: 1076 | opinie: 43 | ocena: 7,68 (304 głosy)
 • Alicja. Królowa zombi
  Alicja. Królowa zombi
  Autor:
  Wszyscy jesteśmy szaleni Mam plan. Tym razem unicestwimy zombi raz na zawsze. Zegną przede mną kark, uznają moją władzę. To ja będę królową ich martwych serc. Przeżyłam koszmar, ale przetrwałam. Naiwn...
  czytelników: 2261 | opinie: 103 | ocena: 7,85 (817 głosów) | inne wydania: 1
 • Alicja w krainie zombie
  Alicja w krainie zombie
  Autor:
  "Żałuję, że nie mogę się cofnąć w czasie i postąpić inaczej w wielu sprawach. Powiedziałabym swojej siostrze: nie. Nigdy nie błagałabym matki, by porozmawiała z ojcem. Zasznurowałabym usta i prze...
  czytelników: 5400 | opinie: 402 | ocena: 7,46 (2161 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-16 20:00:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Od Autora/Wydawnictwa, Posiadam, Przeczytane 2018
Autor:
Cykl: Jarocin (tom 2)

"Mroczny układ" to mroczna i pełna tajemnic historia. Dla mnie tym bardziej tajemnicza bo, to druga część cyklu "Jarocin", którego pierwszej części nie miałam okazji przeczytać, ale mam nadzieję szybko to nadrobić.

Nasz główny bohater, Kacper Zborowski, wraca po latach do Polski, do rodzinnego Jarocina. Ma nadzieję, że to właśnie tu uda mu się uporać z przeszłością, która nie daje mu spokoju....
"Mroczny układ" to mroczna i pełna tajemnic historia. Dla mnie tym bardziej tajemnicza bo, to druga część cyklu "Jarocin", którego pierwszej części nie miałam okazji przeczytać, ale mam nadzieję szybko to nadrobić.

Nasz główny bohater, Kacper Zborowski, wraca po latach do Polski, do rodzinnego Jarocina. Ma nadzieję, że to właśnie tu uda mu się uporać z przeszłością, która nie daje mu spokoju. Zaraz po przyjeździe poznaje kelnerkę - Amandę, z którą zaczyna się spotkać. Kupuje dom i wiedzie beztroskie życie zapominając o przeszłości. Jednak pewnego dnia, jego spokój zostaje zniszczony. Amanda zostaje zamordowana, a on trafia na miejsce zbrodni w nieodpowiednim czasie. Przez co staje się głównym podejrzanym i czeka na rozprawę w areszcie domowym z opaskę na nodze. To utrudnia mu nie tylko życie ale i uniemożliwia znalezienie prawdziwego przestępcy. Jednak, z powodu braku dowodów zostaje szybko uniewinniony. Teraz może zacząć śledztwo by, oczyścić swoje imię. Jednak, nie spodziewa się tego, że trop zaprowadzi go do jego własnej przeszłości, z którą przyjdzie mu się zmierzyć. Zaczynają powracać jego wspomnienia z dzieciństwa: obłęd ojca i jego zaginięcie, samobójstwo matki i dom dziecka, który był piekłem. Przeżył w nim najgorsze chwile i uciekł z stamtąd w wieku 16 lat do Niemiec. Podczas swojego śledztwa dociera do mrocznych intryg i ciemnych interesów, w które zamieszane są osoby zajmujące wysokie stanowiska. Są to ludzie bezwzględni i zniszczą każdego, kto będzie próbował poznać prawdę. Do tego okazuje się, że ojciec Kacpra ma coś wspólnego z tym wszystkim. Ale co? Czy uda się Kacprowi odkryć prawdę? Czy ujdzie z życiem?

"Życie nie lituje się nad słabymi, nikt się nad nimi nie lituje. Życie znajdzie najsłabsze ogniwo i samo je zniszczy. To jest selekcja naturalna".

Autor, porusza trudny temat, temat domów dziecka oraz emocji dzieci, które tam przebywają. W tej książce dom dziecka jest ukazany negatywnie, a jego opiekunowie okazują się tyranami. Panuje tu rygor i znieczulica na uczucia dzieci. Dom dziecka, który miał pomagać w znajdowaniu nowych rodzin dla swoich podopiecznych i opiekować się nimi, wspierać ich, okazuje się najgorszym miejscem na ziemi. Dzieci wolą być bez dachu nad głową niż w sierocińcu. Poznajemy dokładnie uczucia dzieci: ich samotność, strach i niską samoocenę, na które wpływ ma traktowanie przez opiekunów. Jest to straszna wizja i całe szczęście, że to tylko fikcja literacka.

"Oczekiwano od nas, że mimo młodego wieku będziemy zachowywali się dorośle. I choć byliśmy tylko dziećmi, traktowano nas czasem jak recydywistów. Próbowałem to zrozumieć, ale nie potrafiłem." 

Jarocin, miasto w którym rozgrywa się większość akcji, zostaje nam przedstawiony jako miejsce pełne układów, kłamstw i tajemnic. Jest mroczne i szare. Pełne wali o życie i strachu. Każdy szczegół jest dopracowany, a opisy sprawiają, że wszystkie wydarzenia wydają się realistyczne. Narracja pierwszoosobowa pozwala nam bardziej zżyć się z bohaterem. Możemy na wszystko spojrzeć jego oczami i czuć jego emocje. Kazdy bohater maja swoje wady i zalety, co sprawia że wydają się prawdziwi i łatwiej zyskują naszą sympatię.

"Każdy miewa w swoim życiu momenty, które trwają wiecznie. Sekundy ciągną się godzinami. Doświadczamy wtedy najgorszych uczuć, jakie można sobie wyobrazić. Pragniemy, aby minęły w mgnieniu oka, ale mózg nie pozwala nam zapomnieć o żadnym szczególe."

Fabuła, tak jak podpowiada nam tytuł, jest mroczna i przesiaknięta tajemnicą. Akcja z początku jest dość spokojna jednak niespodziewanie następuje jej zwrot i zaczyna gnać tak, że nie sposób nam odłożyć książki na bok. Trzyma nas w napięciu i nie daje chwili wytchnienia.

"Człowiek doskonale pamięta dobre i złe chwile ze swojego życia, ale chyba nikt nie potrafi sprecyzować, kiedy coś zaczyna się pieprzyć. Najczęściej tego nie zauważamy. Żyjemy w przekonaniu, że mały incydent nie wpłynie na nasze dalsze życie, aż w końcu budzimy się i uświadamiamy sobie, że nasze życie się zepsuło. Wtedy właśnie jest już za późno."

Historia zawarta w tej książce napawa nas strachem i niepewnością. Jedna intryga goni kolejną. Tak jak nasz główny bohater i my stajemy się nieufni w stosunku do innych postaci. Nie mamy pewności komu można zaufać.

"Mroczny układ" to thriller psychologiczny, w którym teraźniejszość miesza się z przeszłością. Książka jest bardzo dobrze napisana i trzyma w napięciu do samego końca który, zwala nas z nóg.

Za możliwość przeczytania tej książki i napisania recenzji dziękuję autorowi i wydawnictwo Novae Res.

"Idzie nocka, ciemność zła,
Oczy zamknij, idź już spać.
Nie uciekaj, kładź się już,
I tak cię znajdę, no choć już.
Gdzie się skrywasz? Pokaż się.
Bóg już czeka, pragnie cię.
Nie daj się prosić,
Zaprowadzę cię."

pokaż więcej

 
2018-09-16 19:53:52
Ma nowego znajomego: Iwona
 
2018-09-13 20:35:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Dla dzieci, Mojej Księżniczki, Przeczytane 2018
Autor:
 
2018-09-13 20:34:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Dla dzieci, Mojej Księżniczki, Przeczytane 2018
 
2018-09-12 20:40:19
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Od Autora/Wydawnictwa, Posiadam
 
2018-09-12 18:12:36
Ma nowego znajomego: Lady Margot
 
2018-09-11 13:56:43
Dodała cytat z książki: Mroczny układ
Życie nie lituje się nad słabymi, nikt się nad nimi nie lituje. Życie znajdzie najsłabsze ogniwo i samo je zniszczy. To jest selekcja naturalna".
 
2018-09-07 12:32:15
Ma nowego znajomego: zaczytanapatka
 
2018-09-06 22:23:06
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3.5)
 
2018-09-06 22:22:29
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Czerwona Królowa (tom 4)
 
2018-09-06 16:45:25
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Czarne Światła (tom 1)
 
2018-09-06 16:44:56
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Czarne Światła (tom 2)
 
2018-09-04 16:35:06
Ma nowego znajomego: carolinaczytaksiazki
 
2018-08-31 00:49:31
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-30 09:15:10
Ma nowego znajomego: Mary
 
Moja biblioteczka
767 15 246
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (113)

Ulubieni autorzy (11)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (37)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd