Okładka książki Największy dar

Świat Książki
powieść obyczajowa
typ
papier
6,34 (416 ocen i 36 opinii)

Opis książki

Paulo Coelho dzieli się z czytelnikami lekturą, która zainspirowała go, podobnie jak wielu ludzi mających okazję poznać Największy dara. Historia tego tekstu jest niezwykła. Pod koniec XIX w. młody, nieznany kaznodzieja przypadkowo zastąpił sławnego pastora i wygłosił kazanie a jeden z najpiękniejszych tekstów o miłości, jakie kiedykolwiek powstały. Wychodząc od Listu do Koryntiana św. Pawła, rozważał sens, naturę i cud miłości. Co znaczyła dla pierwszych chrześcijan, a czym jest dla nas dziśa Dlaczego warto żyć zgodnie z tęczą miłościa, na którą składają się: cierpliwość, dobroć, wspaniałomyślność, pokora, szlachetność, oddanie, tolerancja, szczerość i uczciwośća Tekst Drummonda Paulo Coelho opatrzył własnymi komentarzami. Powstała książka uniwersalna, inspirująca, niezapomniana.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Buka | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Mam wrażenie, że to książka nie na miarę naszych czasów.

Oprócz mojej mamy, która zawsze powtarzała i powtarza mi i mojemu rodzeństwu, że na pierwszym miejscu trzeba być dobrym człowiekiem, duża część osób (w tym i ja) zdają się zbyt często postrzegać wartość drugiej osoby miarą zajmowanego stanowiska w pracy, złotówkami na koncie bankowym, dobrym samochodem, markowymi butami i masą innych drobnostek, które nijak się mają do tego, co ktoś ma w głowie.

Presję społeczną, żeby być najlepszym, najtwardszym, najbardziej zaradnym, nie mieć lęków, nie bać się, ciągle mieć energię, być silnym i samowystarczalnym czuć z daleka. Bo w końcu to jest najważniejsze, prawda?

A kto to widział, żeby miłość była cierpliwa, nie zazdrościła, nie unosiła się pychą i gniewem. Żeby niby nie pamiętała złego? Nie cieszyła się z niesprawiedliwości? Miłość, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję i wszystko przetrzyma? Please. Niezłe banialuki, co?

Mentalność brania dominuje...

kasiamaja | 2012-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2012

Lepiej nie życ wcale niż życ bez miłości.
Lepiej nie życ niż nie kochac.

***

Szacunek dla innych pozwala nam odbudowac szacunek wobec samych siebie.

Kazanie o miłości. Bardzo piękne kazanie. Nie żałuję, że przeczytałam tą książkę.Jest w niej zawartych tyle prawd. Tylko czy potrafimy z nich korzystac?

Książkowo | 2011-10-15
Przeczytana: 30 maja 2009

Kolejna odsłona filozoficznego zachłyśnięcia się życiem...

Podobała mi się scena przedstawiona : słuchacze, na pewno bardzo pobożni ludzie, którzy z poświęceniem przyjechali z daleka słuchać starego "mistrza" w zamian niego mówić zaczyna młody człowiek, który napewno według opinii innych jest mało doświadczony przez życie. Chce nam wmówić że największym darem jest miłość dając argument świętego, który czytając jego teksty wnioskuje że o to jemu chodziło. Dlaczego użyłam określenia "wmówić", może dlatego że ja mam teorie że najważniejsze jest życie i zdrowie, dopiero potem miłość. Bo miłość każdej chwili znajdę i co z tego że będę miała miłość jeżeli za rok poważnie zachoruję. Oczywiście nie możemy zamknąć się przed ludzimi i oczekiwać że przeżyjemy następny dzień. Trzeba życi pełnią życia, posiadać miłość różnego rodaju ; do zwierząt, do własej wiary, do ludzi, do świata, lecz nie uważałam bym że to największy dar.Dużo rzeczy w tej książce wydało mi się tak oczywistych że nie potrzebnie zostały napisane. Napewno jakby była...

Brygida | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Oceniam tą książkę stosunkowo słabo, bo moim zdaniem jest za nadto optymistyczna i fragmentami autor zaprzecza samemu sobie. Dla przykładu autor twierdzi, że do zbawienia nie będą liczyć się nasze czyny, po czym kilka linijek dalej stwierdza, że ważne jest dawanie świadectwa, czyli w jasny logiczny sposób rozumując jak będziemy dowodzić czynem, to będziemy działać zgodnie z wolą Bożą.
Jak wcześniej wspomniałam uważam, że książka jest napisana w sposób entuzjastyczny, optymistyczny. Autor przekonuje nas do pewnych zachowań, nie mówiąc nic o przeszkodach jakby to wszystko było błahe, łatwe. Ponadto stwierdza, że DOBROĆ PRZYCHODZI ŁATWO, ale tak nie jest, bo wg. mojego mniemania zło przychodzi łatwo, a z trudem przychodzi działać nam w sposób dobry. Przecież jasnym jest, że dobroć wymaga nakładów i jest czasochłonna, a postępowanie w sposób zły nie wymaga żadnego wysiłku, starań. To tak na dygresji.

Książka dostała ode mnie trzy gwiazdki za wiarę w człowieka i za czasami pojawiające się...

Jenny_89 | 2010-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2010

Autor przywołuje fragment "Listu świętego Pawła do Koryntian" o miłości: "Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, /a miłości bym nie miał,(...)" Każdy z nas to zna. Następnie opowiada nam dlaczego miłość jest największym darem. H.Drummond dzieli miłość na podstawowe składniki tj. cierpliwość, dobroć, wspaniałomyślność, pokora, szlachetność, oddanie, tolerancja, szczerość i uczciwość. Potrafi w prosty sposób przedstawić nam jak ważne powinny być dla nas te wartości. Może brzmi to trochę jak banał ale jeśli się trochę zastanowimy nad naszym życiem to okazuje się, że zwykła życzliwość wobec drugiego człowieka może nas i kogoś uszczęśliwić a przecież czasem tak rzadko ją okazujemy. Warto sięgnąć po tą cieniutką książeczkę, ponieważ przypomina nam prawdy, które powinny być uniwersalne dla każdego człowieka, bez względu na wyznanie, rasę itp. "Miłość jest esencją życia" - proste zdanie a jak często brakuje go w życiu niektórych ludzi...

marlena | 2010-09-18
Przeczytana: 18 września 2010

Autorzy opierając się na tekście biblijnym omawiają uczucie jakim jest miłość. Rozkładają miłość na części, na elementy składowe. Starają się przekonać czytelnika do pewnych reguł i zasad, które mają ułatwić zrozumienie i odnalezienie prawdziwej i czystej miłości.
Książka ta jak i większość książek pisanych przez Coelho przedstawi wartości o których bardzo często się zapomina lub których waga w dzisiejszych czasach zmalała. Opowiada prostym i zrozumiałym językiem jak można to zmienić.
Jest to krótka ale bardzo wartościowa lektura, powodująca zadumę i refleksję nad życiem. Jest to książka która zmusza do myślenia i do ponownego jej przeczytania .

Irmina | 2014-07-03

Książka wywarła na mnie bardzo duże wrażenie! Chciałabym, żeby ludzie wykorzystywali zawarte w niej prawdy.

Kolorowa | 2010-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2010

Dzieło przedstawia fragment Listu św. Pawła do Koryntian. Cały czas mowa jest o miłości i warunkach, jakie trzeba spełnić, aby uczucie to było całkowicie niewinne. Autorzy opisują wskazówki dążenia do "esencji życia" za pomocą kazania kościelnego, co podkreśla wiarę w Boga.
Myślę, że najtrafniej mogłabym opisać upragniony cel autorów w stosunku do czytelników tym oto cytatem: "Główny cel naszego życia na ziemi to nauczyć się kochać" .
Po przeczytaniu "Największego daru" wiem, jak dążyć do prawdziwej miłości. Myślę jednak, że ostatnie 20 stron książki jest naciągane.

Redcherry | 2014-01-03

Nie szczególnie mnie zainteresowała, jest cieniutka i czyta się szybko, ale nie jestem zachwycona. Religijno- filozoficzna.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto