Okładka książki Opowieści z Bagien. Zaśpiewaj dla mnie Magdalena Kwiecień
Wydawnictwo Vibe
2023-05-18
2023-05-18
9788396632043
urban fantasy rockman wiedźmy chatka las

Lubicie książki z gatunku fantasy?
Ja jeszcze nie wiem czy je lubię czy też nie. Ta książka jest pierwszą z tego gatunku w moich rękach. Zawsze szerokim łukiem omijałam ten gatunek.
Myślę, że jest to dobra propozycja by zacząć przygodę z tym gatunkiem literackim.
Kostroma jest wiedźmą żyjącą razem ze swoim klanem na bagnach, ale poza tym stara się wieść całkiem nudne przyziemne ludzkie życie. Pracuje w kancelarii prawnej, lubi rocka i przyjaźni się ze starym wampirem. Zasady jakie panują w jej społeczności są dziwne, ale ona przyjmuje je tak jak większość i się im podporządkowuje - dla dobra wszystkich. Jedna z nich wymusza zamążpójście w określonym wieku dla czarownicy. Tylko czy to już dla niej nie będzie zbyt wiele? Cóż ma jeszcze rok do tego wydarzenia.
Dawid wychował się w domu dziecka, jest muzykiem kapeli rockowej, korzysta z uroków bycia sławnym i bogatym. Narkotyki, alkohol, panienki na jedną noc i szybka szalona jazda to jest to co uwielbia i jest nieodłącznym elementem jego życia. I to między innymi jest przyczyną tragedii.
Kostroma podejmuje decyzję, która może zniszczyć życie i jej i Dawidowi. Chłopak obudzi się już jako ktoś inny. Czy decyzja Kostromy była słuszna czy egoistyczna?
Tego musicie dowiedzieć się sami jeśli jesteście ciekawi. Powiem wam, że kiedy zaczęłam czytać tą historię przeniosłam się w inny czas. Autorka stworzyła piękny klimat i zaczarowaną fabułę z niesamowitą dbałością o szczegóły i detale. Zarówno jeśli chodzi o wygląd świata i jego funkcjonowanie, zasady. Tam wszystko było po coś, każdy miał swoją rolę do wypełnienia. Idealny świat czy nie, zawsze może się znaleźć ktoś komu zasady panujące nie będą pasowały i będzie dążył do rozłamu czy buntu.
Wszystkie wątki, które pojawiły się w tej powieści pięknie przeplatały się z tempem, które raz było wolne, a raz biegło szybko niczym spłoszona zwierzyna w lesie. A to wiąże się ze sporą ilością niespodzianek i zawirowań. Od początku do końca czuje się mrok w tej historii, który unosi się niczym mgła nad bagnami. Myślę, że to dzięki narracji, która jest dwuosobowa, a i zdarzają się momenty, w których aż trzyosobowa.
Podsumowując “Opowieści z bagien. Zaśpiewaj dla mnie” to fascynująca podróż przez mroczny świat magii i tajemnic. Magdalena Kwiecińska stworzyła niezwykłą opowieść, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu aż do samego zaskakującego finału. Dla mnie osobiście był to debiut w gatunku fantasy, który pozostawił we mnie głód kolejnych przygód z bohaterami Kostromą i Dawidem. Polecam tę książkę wszystkim, którzy pragną odnaleźć się w magicznym świecie, gdzie każda strona skrywa tajemnice i nieoczekiwane zwroty akcji. Przekonajcie się sami, jak bardzo świat bagien potrafi być wciągający!

Lubicie książki z gatunku fantasy?

Niezwykły, mroczny oraz tajemniczy świat wampirów i wiedźm fascynuje chyba każdego, a na pewno mnie. Jestem fanką książek, gdzie na łamach kart królują te istoty, dlatego nawet nie zastanawiam się czy sięgnąć po tę lekturę. Wiecie co, zaczęłam czytać i od razu przepadłam, przenosząc się na bagniska.

Dawid to członek rockowego zespołu „Tasmańskie Diabły”. Mężczyzna spełnia się jako muzyk i korzysta z uroków życia gwiazdy muzycznej. Podczas powrotu z jednego z koncertów dochodzi do wypadku, w którym giną członkowie grupy, a on sam jest w krytycznym stanie. Na szczęście lub nieszczęście na miejscu kraksy pojawia się młoda kobieta, która postanawia ratować go za wszelką cenę. Kastroma jest fanką Dawida oraz należy do klanu wiedźm. Gdy żadna ze znanych jej metod nie pomaga muzycznemu idolowi, dziewczyna szuka ratunku u wampirzego przyjaciela, który przemienia go w potwora. Po przebudzeniu chłopak widzi rudowłosą wiedźmę, a ta oznajmia mu, że już nie jest człowiekiem.

Jak zareaguje Dawid na wieść, że jego życie już nie będzie takie jak dawniej? Czy polubi nową znajomą, a może ją znienawidzi? Czy będzie zadowolony, iż stał się krwiopijcą? Jak potoczą się dalsze losy obojga bohaterów?

Muszę przyznać, że historia naprawdę przypadła mi do gustu i wspaniale spędziłam czas na jej poznawaniu. Autorka wykreowała niezwykły, magiczny świat i wplotła w niego silne, charakterne postaci. Nie mylcie tej pozycji z romantycznymi i ckliwymi książkami jakie dotąd poznaliście.

Tu Dawid nienawidzi Kastromy, jest zagubiony, wściekły i rozżalony, przez wydarzenia które wywróciły jego życie. Wiedźmy nie patrzą na niego przychylnie, a i inne zagrożenie czyha na niego. Jednak powoli z upływem czasu relacja jego i rudowłosej zaczyna zmieniać swój charakter. Dojrzewa powoli, bez pośpiechu i tak naturalnie.

Wrażenia i emocje są wszechobecne i naprawdę silne. Raz po raz przeżywałam rozterki i problemy z jakimi przyszło się tej dwójce zmierzyć. Kibicowałam im i życzyłam, by odnaleźli spokój i szczęście. Jednak zakończenie mega mnie zaskoczyło i nie daje mi spokoju. Dlatego muszę koniecznie poznać drugą część tej cudownej książki.

Dawid to członek rockowego zespołu „Tasmańskie Diabły”. Mężczyzna spełnia...

Już jakiś czas temu dostałam propozycję zapoznania się z tą książką...Doczekała się.

Kostroma jest rudowłosą wiedźmą. Członkinią Klanu z Bagien. Żyje jednak po swojemu, po ludzku, zwyczajnie. Chociaż posiada "możliwości". Pracuje w kancelarii prawnej. Jest fanką rockowej kapeli. Przyjaźni się ze starym wampirem Ludisem. Uwielbia swoje Ciotki. I za rok musi wyjść za mąż.

Dawid, topowy muzyk, imprezujący i korzystający z życia. Wychowywany w domu dziecka. Uwielbia szybką jazdę, co doprowadza do ...

Przed Romą ciężka praca i niebezpieczeństwa z tym związane.
... sama tego chciała.
Przed Dawidem inne, nowe życie, o którym zdecydował ktoś za niego. Jemu nie dano możliwości dokonania wyboru.

Ciekawie opowiedziana historia o tym, jak budowała się relacja między dwiema istotami. Powoli, stopniowo, bez pośpiechu, małymi kroczkami. Mimo początkowego braku zrozumienia siebie nawzajem i najbliższych. Muzyka i śpiew odgrywały niebagatelną rolę. Uroki też. Klimat tej opowieści zbudowała autorka w mistrzowski sposób, z dbałością o detale. Podobnie przedstawiła świat, w którym toczy się akcja i jego funkcjonowanie. Rolę, jaką czarownice pełnią w realnym, ludzkim świecie, ale też antagonistyczne podejście innej grupy (Klan z Doliny),dążącej do zmian.
Wątki przeplatały się zgrabnie. Akcja toczyła się w różnym tempie. W zależności od opisywanej akurat sytuacji. Nie brakowało niespodzianek i zaskoczeń oraz niebezpieczeństw i mroku.

Dwoje lektorów (przez chwilę troje). Przyczepić mogę się troszkę do pani, która w dziwny sposób akcentuje niektóre wyrazy, co powoduje lekki dyskomfort słuchania, na początku, bo z biegiem czasu można się przyzwyczaić😉

Przyjemna lektura.

Recenzja książki "Opowieści z Bagien. Zaśpiewaj dla mnie" Magdalena Kwiecień
5/5⭐

Wśród mrocznych tajemnic, w których wampiry i wiedźmy kroczą obok nas, ukazując swoje niezwykłe moce, "Opowieści z Bagien. Zaśpiewaj dla mnie" Magdaleny Kwiecień to debiut, który wciąga od pierwszej strony. Ta powieść przenosi czytelników w świat współczesnego fantasy, gdzie muzyka i magia splatają się w zaskakujący sposób. Opowiada o losach Kostromy, młodej wiedźmy pragnącej żyć według własnych zasad i Dawida, rockmana, którego beztroskie życie nieoczekiwanie się kończy, a jego los przeplata się z życiem Kostromy. Ale co tam się wydarzy, musicie przeczytać sami 😉.

Autorka z wprawą prowadzi narrację, kreując skomplikowane relacje między bohaterami, które ewoluują od wzajemnej niechęci do głębokiej więzi. Historia Kostromy i Dawida jest wielowymiarowa, odkrywająca zarówno ludzkie, jak i nadprzyrodzone aspekty ich egzystencji. Autorka łączy realistyczne problemy współczesnego świata z elementami fantastycznymi, tworząc przemyślaną i absorbującą opowieść.

Dodatkowym atutem książki jest umiejętne wplecenie motywów muzycznych, które nie tylko dodają głębi postaciom, ale również są kluczowym elementem narracji. Wizualizacja bohaterów na wewnętrznej stronie okładki, dodaje charakteru i pozwala czytelnikom jeszcze lepiej ich sobie wyobrazić 😊.

Polecam "Opowieści z Bagien. Zaśpiewaj dla mnie" każdemu, kto ceni sobie literaturę, gdzie granice między rzeczywistością a magią są płynne, a każda strona niesie nowe emocje i odkrycia. Ta książka z pewnością spodoba się osobom, które kochają wampiry, wiedźmy i mitologie słowiańską, a także tematykę romantasy i urban fantasy. Z niecierpliwością oczekuję na kolejny tom. 🧹🦇📚

Recenzja książki "Opowieści z Bagien. Zaśpiewaj dla mnie" Magdalena Kwiecień
5/5⭐

" OPOWIEŚCI z BAGIEN-Zaśpiewaj dla mnie" Mag
" Wszystko co cenne, rodzi się w cierpieniu. Człowiek rodzi się w bólach z kobiecego łona, a wampir w bólach umierającego człowieka. Nic nie jest za darmo,a nieśmiertelność dar, za którą trzeba zapłacić najwyższą cenę ".
Zapewne niejeden z Was, będzie zdziwiony, że pojawiło się u mnie coś innego niż kryminał.
Miłością do wampirów zapałałam, parę lat temu. Czytałam bardzo dużo książek o tej tematyce.
Gdy zobaczyłam opis tej książki, chciałam powrócić, choć na chwilę w ten magiczny klimat i ją przeczytać.
Nie żałuję nawet chwili spędzonej z tą książką.
Losy Kostromy i Dawida, przez parę godzin były również moimi losami. Autorka tak wspaniale wykreowała cały magiczny świat, świat wiedźm i wampirów, że historia pochłonęła mnie bez reszty.
Książka oprócz fantastycznego klimatu, dostarcza, również możliwość poznać przyziemne rozterki bohaterów. Zakazana miłość i konsekwencje z nią związane, ból, strach o bliskich,oraz walkę z samym sobą. Ta historia porwała mnie od pierwszych stron a dalej było jeszcze lepiej.
Autorka na bardzo lekkie pióro a opisy które nam przekazuje są dokładne do tego stopnia,że na chwilę zatracamy się i dajemy porwać w ten magiczny świat.
Było to dla mnie inne przeżycie, jakie dostarczają mi kryminały ,ale wrażeń nie zabrakło i była wspaniałą odskocznią.
Wiem, że każdy kto sięgnie po " Zaśpiewaj dla mnie " ,wsłucha się w magiczny śpiew i pozostanie z nim do ostatniej strony.
Dodatkowym atutem są ilustrację, jakimi została przyozdobiona książka i które jeszcze bardziej pobudzają wyobraźnię.
Mam nadzieję, że to nie koniec tej historii, gdyż po kolejne części sięgnę z ogromną przyjemnością.
8/10

" OPOWIEŚCI z BAGIEN-Zaśpiewaj dla mnie" Mag
Miłością do...

To idealna propozycja dla tych co kochają motyw wampirów w literaturze i zaczytują się w gatunku fantasy. Autorka bez wątpienia umiejętnie zagra na emocjach każdego czytelnika, przeprowadzi nas od uczucia nienawiści do miłości, grając na najczulszych stronach serca, a przy tym urzeknie nas fantastycznymi oraz świetnie skonstruowanymi bohaterami, którzy przypadną do gustu niejednej osobie. Będziemy kibicować Dawidowi i tajemniczej wiedźmie będąc pełnymi nadziei szczęśliwemu zakończeniu, ale zanim to się stanie przejdzie przez nas falę innych emocji. Fabuła jest naprawdę intrygująca, nie wspominając o zaskakującym zakończeniu, a także fajnym piórze autorki co w całości da naprawdę świetny efekt końcowy. Historia opiera się na gwieździe rockowego zespołu, Dawidzie. Ten oto wolny ptak zadowolony ze swojego życia nigdy nie zapomni powrotu z ostatniego koncertu, który zmienił dosłownie wszystko i przy okazji splecie los z wiedźmą. W przypadku tych dwoje przewrotny los nie będzie łaskawy, gdyż przy ratunku jednego traci życie nie tylko mentor, ale również wielka miłość. Dlatego już od początku ta znajomość jest naznaczona wszystkim to co złe, ale jak to bywa w książkach trudne początki to tylko wstęp do bardziej skomplikowanej relacji. Książka spokojnie mogę polecić z czystym sumieniem, a sama będę czekać na kolejne książki Magdaleny Kwiecień.

Dawid, utalentowany rockman, członek popularnego zespołu Tasmańskie Diabły, wiedzie beztroskie życie, koncerty sprawiają mu ogromną satysfakcję, jednak powrót z jednego z nich zmienia dosłownie wszystko.
Dochodzi do wypadku, którego winowajcą jest on sam.
Tymczasem budzi się w leśnej chatce, poznaje tam śliczną rudowłosą kobietę Kostromę, która jak się okazuje jest wiedźmą. Ale... to nie koniec niespodzianek, dowiaduje się, że nie jest człowiekiem i już nigdy nim nie będzie, powoli staje się... wampirem.
Czas rozpocząć przemianę, trudną i pracochłonną przemianę, która nauczy go jak mieć pełną kontrolę nad demonem.
Za tym całym zajściem stoi Kostroma i to właśnie ona pomoże Dawidowi w tym wszystkim, jednak relacje między nimi są różne a on nie potrafi pogodzić się ze swoim losem.

Nienawiść, która przeradza się w najprawdziwszą miłość...
Jednak czy ta miłość przetrwa?

"Opowieści z bagien. Zaśpiewaj dla mnie." to niesamowita historia o prawdziwej miłości i nadziei.
Historia, która zajęła szczególne miejsce w moim sercu. Tak szczerze, lata temu zaczytywałam się w powieściach o wampirach, postanowiłam więc sięgnąć po tę i wiecie co, nie żałuję, ale za to jestem zła na siebie, że nie poznałam tego tytułu wcześniej.
Ta książka jest tak świetna, że brakuje mi słów, pełna emocji, momentami brutalna i przerażająca, intrygująca. Książka, od której nie mogłam się oderwać, fabuła została znakomicie poprowadzona, byłam ogromnie ciekawa rozwoju wydarzeń, powiem tak, autorka zrobiła robotę... oj i to jaką!🔥
Momentami miałam łzy w oczach a ostatnie rozdziały spowodowały szybsze bicie serca, pochłonęłam ją z zapartym tchem, a zakończenie... zaskakujące!
Chcę kontynuację, na juuż! 😢❤️
A wy czytajcie!!! Polecam z całego serca! ❤️

Dochodzi do wypadku, którego winowajcą jest on sam.

I kolejna polecajka z jaką do Was przychodzę to opowieść o dwóch odmiennych istotach które zrobią wszystko by to co ich łączy przetrwało mimo wszystko.

Opowieści z Bagien. Zaśpiewaj dla mnie

Dawid młody człowiek który jako rockman zdobył sławę, bogactwo i ma wszystko czego dusza zapragnie.. Czy aby na pewno?
Kostroma wiedźma która zakochana w jego muzyce, głosie i oczach, żyjąca z wiedźmami w wiosce ma inne podejście do życia niż jej rodzina.
Przez pewien zbieg okoliczności i niestety zrządzenie losu Dawid ulega wypadkowi,jako jedyny przeżył wypadek ale jest w okropnym stanie. Kostroma wiedziona wizjami i uczuciem odnajduje go i przyprowadza do wioski, niestety żadne czary, mikstury nie pomagają. Młody chłopak gaśnie w oczach, czy można go uratować? Młoda wiedźma udaje się do swojego przyjaciela by pomógł jej i Dawidowi, to będzie bardzo ciężka wymiana bo owszem uratuje życie Dawida ale straci swojego przyjaciela mentora, miłość.
Młody chłopak wybudza po jakimś czasie na zupełnym odludziu gdzie dowiaduje się że przez swoje zachowanie zniszczył sobie dotychczasowe życie, ale w zamian będzie kimś zupełnie innym. Jak sie pewnie spodziewacie początki będą dla nich bardzo trudne, ale im dłużej te przeciwieństwa będą na siebie skazani zacznie ich łączyć cos pięknego, magicznego. Cała okoliczna społeczność jest przeciwko nim. Wiedźma nie może być z wampirem i oboje o tym wiedzą ale czy liczy sie cos więcej jak łączy ich tak wiele 💖
Zagrożenia które czyhaja na nich i pozostałe wiedźmy powoduje że wróg musi być sprzymierzeńcem w pokonaniu zła które idzie po nich.
Świetne połączenie miłości do muzyki, pięknem krajobrazów z magicznym światem magi i stworzeń mroku.
Historia pełna zwrotów akcji przeplatanych z siecią intryg i tajemnic rodzinnych.
Zdecydowanie świetnie spędzony czas z piękna historią miłości która nie zna granic i nie istnieje nic co ja powstrzyma ✨normalnie uwielbiam 💖
Autorce @magdalena.kwiecien.writer dziękuję za książkę ✨stworzyłaś naprawdę niesamowity i wciągający świat ✨

Opowieści z Bagien. Zaśpiewaj dla mnie

Kostroma wiedźma która zakochana w jego muzyce, głosie i oczach,...

Ciekawa, wciągająca i pełna magii historia z połączenia gatunków fantasy i romansu. Świat wampirów, wiedźm, intryg a nawet czarnej magii to główne wątki i tematy tej historii. Zakazana i nieakceptowana miłość pomiędzy bohaterami wnosi dużo emocji, momentami niesprawiedliwości i trudnych wyborów. Autorka ciekawie przedstawiła przemianę człowieka w wampira, wierzenia i zwyczaje wiedźm oraz obchody Nocy Kupały. Powieść jest napisana lekkim językiem, ogromnym plusem są ciekawe grafiki wplecione w tekst oraz fragmenty z muzyką w tle. Zakończenie zaś pozostawia lekki niedosyt, mogło być bardziej rozbudowane i dopracowane. Natomiast otwarta fabuła jest zachętą do sięgnięcia po kolejny tom serii. Polecam

“Gdy doszedłem do siebie, zrozumiałem, jak niewiele brakowało, żebym zabił najdroższą mi osobę. Jakby uczucie, którym ją obdarzyłem, nic dla mnie już nie znaczyło. Stałem się dzikim zwierzęciem, potworem.”

Wampiry są nieodłącznym elementem kultury, towarzyszący nam od dawien dawna. Po dziś dzień twórcy ukazują je w przeróżnych wariacjach, a literatura bądź co bądź nadal przoduje w tym temacie. Półki księgarń uginają się od tytułów z tymi stworzeniami w roli głównej, lecz choć ich liczba rośnie, to tym samym maleje ilość książek naprawdę wartych uwagi. Logiczne więc, że do "Zaśpiewaj dla mnie" podeszłam z pewną dozą ostrożności. I jak się później okazało – zupełnie niepotrzebnie.

Magdalena Kwiecień włożyła całe swoje serce w stworzenie historii magicznej w każdym calu. Wszystkie, nawet najbardziej przyziemne wątki ukazane zostały w sposób nad wyraz wyjątkowy – począwszy od muzyki, na romansie kończąc. Autorka z niespotykaną dla debiutantów zręcznością, manewruje pomiędzy realizmem, a elementami fantasy, ukazując czytelnikom klimatyczny świat, w którym czarownice niczym dobre wróżki dbają o niczego nieświadomych ludzi. Oczywiście ich zasadom daleko do ideału, stąd też sporadyczna chęć emancypacji, a także pretekstów do rozwoju zła.

Motyw wampiryzmu oraz system magiczny łączą w sobie inspirację znanych nam wierzeń i inwencję twórczej autorki. Taka mieszanka nie dość, że intryguje na każdym kroku, to w dodatku szokuje nieszablonowością. Funkcjonowanie klanów czarownic, ich moce, przemiany wampirów oraz stricte Dawida są dopracowane niemal do perfekcji. Ewentualne luki bądź niedopowiedzenia stanowią zaledwie wyschnięte krople, nie mające większego znaczenia w akcji.

Z pełną świadomością stwierdzam, że "Zaśpiewaj dla mnie" zawiera najpiękniejszy wątek romantyczny, z jakim kiedykolwiek się zetknęłam. Zakazana relacja Kostromy i Dawida jest bardzo naturalna: Ona, wiedziona impulsem, wyrwała swojego idola ze szponów śmierci, przemieniając go w wampira. On nosi w sobie ogromny żal przez to, czym się stał i całą swą frustrację wyładowuje na wybawczyni. Mimo burzliwego początku, w ich sercach powstała symbiotyczna więź, dobitnie wyjaśniająca pojęcie "drugiej połówki". Proces przemiany Dawida autorka przepełniła emocjonalnym chaosem "odmieńca", a także niebywałym wsparciem i wiarą Kostromy. To, jak unikalny duet stworzyli, nie raz przyniesie ogrom wewnętrznego ciepła oraz pewności, że przetrwają zarówno surowe zasady klanu, jak i wojnę czarownic.

Powieść Magdaleny Kwiecień zagościła w mojej głowie, nie mając zamiaru jej opuścić. Fenomenalna kreacja postaci, na przemian rozrywająca i scalająca duszę akcja oraz niepowtarzalny klimat, to tylko część aspektów, które potrafią rozkochać w sobie czytelników i nie pozwolić im na odłożenie tego tytułu. Osobiście jestem urzeczona tym niesamowitym debiutem, zatem nie ulega wątpliwości, że jeszcze nie raz o nim wspomnę.

• Do kolejki
  • Może być