Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj

Wydawnictwo: Muza
El mejor lugar del Mundo es aqui mismo
Ag2S

Iris po śmierci rodziców nie potrafi znaleźć sensu życia ani wskrzesić marzeń z czasów młodości. Przypadkowo odkryta kawiarnia i poznani w niej ludzie powoli zmieniają jej sposób widzenia rzeczywistości i samej siebie. Każdy z sześciu stolików, przy których siada przez sześć kolejnych dni, posiada magiczne właściwości pomagające bohaterce rozliczyć się z przeszłością i rozsmakować w teraźniejszości.

Pod formą lekkiej przyjemnej powieści kryje się poradnik niosący potężną dawkę życiowej mądrości.

Współautor, Francesc Miralles, specjalizuje się w literaturze coachingowej – stoi za światowym sukcesem filozofii ikigai.

źródło opisu: https://muza.com.pl/zapowiedzi/3098-najlepsze-miej...(?)

źródło okładki: https://muza.com.pl/zapowiedzi/3098-najlepsze-miej...»

Arlette | 2018-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2018

Mam problem. Mam wielki problem jak ocenić tę książkę i nie wiem co z tym fantem zrobić.
Coś mnie do niej ciągnęło. Na pewno kuszący opis, okładka były tym wabikiem. Jednak ja nie spodziewałam się, że magia będzie dosłownie MAGIĄ. Na mnie takie opowieści działają jak płachta na byka.
Książka rozpoczyna się, gdy 36-letnia Iris będąca w żałobie po śmierci rodziców, wychodzi w późne niedzielne popołudnie z zamiarem zakończenia swoich ziemskich katuszy. Finalnie ląduje w kawiarni, której nazwa to również tytuł powieści ☺️ Jest to miejsce dosłownie magiczne 🤷 Wyobraźcie sobie, że jesteście kobietą w rozpaczy i wchodzicie do tajemniczej kawiarni. Tam spotykacie obłędnie przystojnego Włocha, który pięknie choć czasem niezrozumiale mówi o życiu i dzięki niemu powoli wracacie na właściwe tory.
Pewnie się Wam wyda, że za dużo zdradzilam, ale mylicie się. Nie wiecie zupełnie nic. 😁
Pierwsza połowa książki nie podobała mi się. Nie tego oczekiwałam.
W drugiej części zaczęłam bardziej się...

itysiek_reads | 2018-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2018

Francesc Miralles jest pisarzem i współautorem poradników, m.in. „Ikigai” – książce o japońskiej sztuce życia. Z kolei Care Santos to hiszpańska pisarka, której książki cieszą się sporą popularnością. Autorzy postanowili wspólnie stworzyć coś innego, a mianowicie poradnik, który napisany jest w formie krótkiej powieści o chwytliwym tytule „Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj”.

Iris powoli dobiega czterdziestki, a jej życie jest smutne i puste. Po tragicznej śmierci rodziców kobieta wie, że jej egzystencja nie ma sensu – pracuje w nudnej pracy telefonistki, nie ma przyjaciół i znajomych, a dom, w którym mieszka, przepełniony jest przykrymi wspomnieniami. Jak żyć, gdy nie ma się celu? W krytycznym momencie Iris ratuje kawiarnia o nazwie „Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj” – postanawia do niej wejść i to najlepsza decyzja w jej dotychczasowym życiu. Poznany tam Luca staje się na sześć dni jej guru, a barman-magik pomaga jej zrozumieć, na czym polega życie....

Herbatkow87a | 2018-11-28
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2018

“Ciesz się tą chwilą. I nie zapominaj, że nawet licząca tysiące kilometrów droga zaczyna się od pierwszego kroku.”

“Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj” to powieść i poradnik w jednym. Ta licząca zaledwie 190 stron książka ma pokazać nam jak poradzić sobie nawet z największym smutkiem i tragediami, jakie nas spotykają. Pewnie zastanawiacie się, czy w tak cienkiej książce jest to możliwe? To ja Wam powiem, że TAK!
Jest to wzruszająca, a zarazem ciepła i magiczna historia Iris. Jest to samotna, trzydziestosześcioletnia kobieta. Niedawno straciła w rodziców w tragicznym wypadku samochodowym. Została sama. Pewnego niedzielnego popołudnia podczas spaceru jej smutek jest tak ogromny, że postanawia targnąć się na swoje życie. Na szczęście próba odebrania sobie życia nie udaje się, a Iris trafia do kawiarni, której wcześniej nie widziała w tym miejscu. Kawiarnia nazywa się dokładnie tak jak tytuł książki. Czy nie uważacie, że jest to idealna nazwa kawiarni? Kto z nas nie...

rudarecenzuje | 2019-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Po śmierci rodziców Iris nie potrafi znaleźć swojego miejsca. Przypadkowa wizyta w nietypowej kawiarni i zaskakujący goście, których tam zastaje, sprawiają, że kobieta zaczyna inaczej postrzegać swoje życie.

“Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj” to tytuł, który reklamowano jako połączenie lekkiej przyjemnej powieści i poradnika. Przyznam szczerze, że to właśnie to zestawienie gatunków zainteresowało mnie najbardziej. Zazwyczaj nie zwracam uwagi na poradniki, taka forma jednak wydała mi się bardzo kusząca.

Powieść autorstwa Care Santos i Francesc Miralles urzeka już od pierwszych stron za sprawą lekkości, z jaką została opisana historia głównej bohaterki. Choć opowieść rozpoczyna się mocnym i smutnym akcentem, to całkiem szybko zza chmur wychyla się słońce, raz na zawsze odmieniając życie Iris. Każda kolejna strona wypełniona została subtelnie przekazywanymi czytelnikowi radami i sugestiami, jak żyć i co robić, by lepiej się czuć i być szczęśliwszym.

„Najlepsze...

Claudia | 2019-03-23
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 23 marca 2019

Wow! Co to była za książka! Gdyby wszystkie poradniki były tak napisane jak "Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj" to na pewno częściej bym po nie sięgała. Nie jest to typowy poradnik - jest on przedstawiony w formie powieści. Gdzie my czytelnicy musimy sami wydobyć z niej sens.

Główna bohaterka Iris straciła sens życia, kiedy jej rodzice nagle zginęli w wypadku samochodowym. Ma nudną pracę, nie ma przyjaciół, a dom w którym mieszka na każdym kroku przypomina jej o rodzicach. Kiedy Iris nie czerpie radości z życia i nie chce tak dalej żyć, odkrywa kawiarnię o nazwie "Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj". Wejście do tej kawiarni było najlepszą podjętą decyzją w życiu kobiety. Od tej pory jej życie zmienia się diametralnie.

Już sam tytuł książki informuje nas, że to nie jest zwykły poradnik. Jest to coś więcej. Ta książka skłania nas do refleksji nad własnym życiem, otwiera nam oczy na otaczający nas świat. Pokazuje czym jest miłość, szczęście, smutek,...

dwor_ksiazek_i_slow | 2019-03-31
Przeczytana: 14 marca 2019

“Nigdy o tym nie zapominaj: każde uczucie ma swoją odwrotność. (...) nigdy nie należy obawiać się smutku, samotności ani bólu. Są dowodem na istnienie radości, miłości i spokoju. To dobra wiadomość.”

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki Booktour organizowanemu przez @marta której bardzo dziękuję. Gdyby nie jej booktour to niesięgneła bym po nią. Wcześniej nigdy nie czytałam żadnego poradnika, to było moje pierwsze spotkanie i bardzo miłe. Na pewno dlatego, że to nie jest typowy poradnik, a poradnik w formie powieści. Opowiada nam historię Iris, 36latki której rodzice zginęli niedawno w wypadku samochodowym. Od tego czasu kobieta straciła sens życia. Nie czuje się dobrze w swej pracy telefonistki, nie ma przyjaciół, a dom przepełniony jest wspomieniami z którymi sobie nie radzi. Pewnego dnia postanawia ze sobą skończyć, gdy przypadkiem trafia na kawiarnię "Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj". I właśnie to miejsce oraz poznani tam ludzie pomagają jej odnaleźć cel w...

Kawazliterami | 2018-11-26
Na półkach: Recenzenckie, 2018, Przeczytane, Mam!
Przeczytana: 26 listopada 2018

Sięgnęłam bo...tytuł mnie zaciekawił, przyznaję. I okazało się, że książka jest całkiem dobra.

Mimo tego, że główna bohaterka ma naprawdę duże i poważne problemy (tragiczna śmierć rodziców, nieodpowiednia praca, brak chęci do życia), to i tak ta książka jest...pozytywnie nastrajająca. Taki trochę Schmitt, trochę Coelho.

Krótka (niecałe 200 stron), ma elementy magiczne, sentymentalne i mocno wzruszające, plus sporo trafnych sentencji.

Zamyśliłam się parę razy i nie żałuję poświęcenia na nią dnia (bo tyle się ją czyta)

Zaczytanamalwa | 2019-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj" to cieniutka książeczka napisana przez Francesc Miralles Care Santos. Pomimo niewielkich rozmiarów jest co poczytać. Często chudziutkie książki są ubogie w treść, jednak nie tym razem.
Iris w wypadku samochodowym traci rodziców i zostaje całkiem sama. Nieciekawe życie, brak bliskich osób i nudna praca sprawiają, że dziewczyna myśli o zakończeniu swojego żywota. Ratunkiem okazuje się niewielka, magiczna kawiarenka. Co w niej jest takiego, że kobieta odzyskuje chęć do życia?
Lekka, przyjemna książka, a właściwie według mnie poradnik dla każdego kto chce pokonać szarość dni. W bardzo jasny i czytelny sposób autorka uczy nas dostrzegać piękno w zwykłych chwilach. Iris spotykając magika zmienia swoje podejście do świata z czego możemy wyciągnąć wniosek, że wystarczy jedna życzliwa osoba aby zmienić nasze podejście do wszystkich spraw. Także podsumowując wszyscy powinni sięgnąć po tą pozycję, chociażby po to aby się podbudować.

Katarzyna | 2018-11-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Recenzje
Przeczytana: 11 listopada 2018

Życie jest jak pusta kartka – napisz na niej, co zechcesz.

Literatura poradnikowa nigdy jakoś szczególnie nie była bliska mojemu sercu. Właściwie to nawet nie wiem, czy w swoim życiu w ogóle przeczytałam jakiś poradnik. Jeśli tak się stało, to kompletnie tego nie pamiętam. Co więc sprawiło, że sięgnęłam po nową na polskim rynku książkę człowieka uważanego za jednego z najbardziej inspirujących autorów poradników? Może to chęć sprawdzenia, czy przedstawione rady dadzą się zastosować do mojego życia? Może to przeczucie, że przynajmniej pod kilkoma względami przypominam Iris? A może przesądziła o tym forma książki, która nie jest poradnikiem sensu stricto? Sama nie wiem, ale pewnie wszystko po trochu.

„Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj” to nietypowe połączenie powieści z poradnikiem. Specjalizujący się w literaturze coachingowej Francesc Miralles, wielki popularyzator japońskiej filozofii życia ikigai, we współpracy z hiszpańską pisarką Care Santos stworzył niezbyt...

dudu | 2018-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2018

Co w tej powieści może wzbudzać największe zainteresowanie u czytelnika?

Moją uwagę z pewnością przykuł, przede wszystkim tytuł książki "Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj". Chyba każdy z nas, znalazłszy się w takiej sytuacji, jak główna bohaterka Iris, choć na chwilę przystanął bądź zastanowił się nad miejscem, noszącym taką nazwę.
W końcu, kto nie chciałby trafić i przeżyć kilku magicznych wieczorów, w towarzystwie przystojnego i tajemniczego mężczyzny, a ponadto popijając gorącą, wyśmienitą czekoladę?

No właśnie, po tych wydarzeniach, życie naszej głównej bohaterki diametralnie się zmieniło. Spełniała marzenia, zakochała się i znalazła przyjaciół.
Jest to naprawdę piękna opowieść, opisana w znakomity sposób, dzięki któremu, przeniesiemy się w magiczny świat i zaczniemy postrzegać go z innych perspektyw.

Powieść czytało mi się szybko, sprawnie i przyjemnie. Z pewnością jest to pozycja na jeden z wolniejszych dni. Dzięki niej,człowiek będzie mógł znowu poczuć się...