Zaczarowana Książka 
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 7 cytatów, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Idealna dziewczyna
  Idealna dziewczyna
  Autor:
  Zderzenie z nowojorską rzeczywistością sprawia, że młoda Isabel Archer porzuca marzenia o karierze aktorskiej i podejmuje pracę w sklepie z materacami, żeby związać z koniec z końcem. Znużona tym zaję...
  czytelników: 794 | opinie: 69 | ocena: 4,77 (225 głosów)
 • Nieznośny ciężar tajemnic
  Nieznośny ciężar tajemnic
  Autor:
  Niektóre sekrety są tak duże, że mogą zmienić wszytko. “Wiem, jak o siebie dbać. Od zawsze mogłam liczyć tylko na siebie.” India Maxwell nie tylko przeprowadziła się na drugi koniec kraju - spadła t...
  czytelników: 845 | opinie: 48 | ocena: 7,28 (300 głosów) | inne wydania: 1
 • Prezent
  Prezent
  Autor:
  Uważaj, o co prosisz, bo możesz to otrzymać… Nigdy nie pozwolę ci odejść… Callie ginie w wypadku samochodowym, a niewyjaśnione okoliczności jej śmierci dodatkowo pogłębiają rozpacz zdruzgotanych rodzi...
  czytelników: 1418 | opinie: 90 | ocena: 6,68 (435 głosów)
 • Przyciąganie
  Przyciąganie
  Autor:
  Nadia jest zmuszona zacząć wszystko od nowa. Silną niegdyś kobietę zastąpiła osoba ze strachem oglądająca się za siebie. Kiedy znajduje pracę w charakterze opiekunki, wydaje jej się, że to szansa na s...
  czytelników: 546 | opinie: 54 | ocena: 7,56 (216 głosów)
 • Spowiedź polskiego kata
  Spowiedź polskiego kata
  Autor:
  – Czy swoje białe rękawiczki, w których pan zabijał, wrzucił pan do trumny na piersi ofiary? – Tak – pada potwierdzenie. – To niepisana tradycja... Kto by pomyślał, że kat do egzekucji zakłada białe r...
  czytelników: 211 | opinie: 27 | ocena: 7,4 (45 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-20 23:48:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Dziś chcę wam zaprezentować książkę pani Doroty Gąsiorowskiej „Karminowe serce”. Muszę się przyznać, że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i nie wiedziałam, czego się spodziewać? Jeżeli poprzednie powieści i kolejne będą tak dobre jak ta to już czekam na kolejną publikację.

Autorka wykreowała bardzo realistycznych bohaterów, których bardzo chciałabym poznać. Poznajemy...
Dziś chcę wam zaprezentować książkę pani Doroty Gąsiorowskiej „Karminowe serce”. Muszę się przyznać, że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i nie wiedziałam, czego się spodziewać? Jeżeli poprzednie powieści i kolejne będą tak dobre jak ta to już czekam na kolejną publikację.

Autorka wykreowała bardzo realistycznych bohaterów, których bardzo chciałabym poznać. Poznajemy Laurę, która pracuje, jako grafik w domu. Dzięki temu może przeprowadzić się do Bukowej Góry. Przenosi się tam, aby zapomnieć po części o przeszłości i znaleźć spokój, którego tak pragnie. Pierwszego dnia poznaje dziewięcioletniego Michałka jego mamę i Dziadków są to właściciele cukierni „Złote Serce”. Serwują pralinki i gorącą czekoladę. Jak to bywa w małych wsiach wszyscy wiedzą o wszystkich. A zwłaszcza młodej i atrakcyjnej nowej właścicielki domu. U jednych zyska sympatię a inni będą knuć intrygi. Laurę poznaję, jako kobietę, która jest silna i wie, czego chce, lecz w środku jest wrakiem, który po pewnych wydarzeniach nie może się pozbierać.
Poznajemy także wielu adoratorów laury, którzy mniej lub więcej zaskarbili u mnie trochę ciepła. Czytając ich poczynania i to, co próbowali osiągnąć nie mogłam powstrzymać się od śmiechu.

Tajemnice, zagadki z przeszłości, niewyjaśnione sprawy a także duża dawka humoru i łez tak tylko wygląda najnowsza powieść autorki. Ja książkę mam już za sobą i zdecydowanie mogę powiedzieć, że ta powieść jest fenomenalna i gwarantuje miło spędzony czas.

Autorka napisała powieść tak bardzo życiową, która chwyta za serce i nie puszcz do ostatniej strony. Każde zdanie, strona jest starannie przygotowany dla czytelnika, za co ogromnie dziękuje autorce. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i lekko i co najważniejsze bardzo szybko. Ja po przeczytaniu potrzebowałam kilku chwil, aby dojść do siebie. Język i styl autorki jest przyjemny w odbiorze a postacie są ciekawie wykreowane, że nie sposób odłożyć książki na bok dopóki nie skończy się książki.

„Karminowe serce” jest to historia, która bardzo mi się spodobała a do tego wszystkie dodatki, jakie możemy odnaleźć w książce powodują o szybsze bicie serca. Nie chciałabym tu za dużo zdradzać, ale mogę zagwarantować, iż przy tej publikacji nie będziecie się nudzić.
Serdecznie zapraszam!
https://zaczarowana-ksiazka.blogspot.com/2018/10/dorota-gasiorowska-karminowe-serce.html

pokaż więcej

 
2018-10-19 22:16:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: ROYALS (tom 3) | Seria: Royals

„Korona na zawsze” jest to historia, która bardzo zawróciła mi w głowie. Kiedy byłam pewna, że wszystko już się ułożyło i nic mnie już nie zaskoczy autorka dokłada nam pewien element, który mnie zaskoczył. Po tym nie wiedziałam jak mam się pozbierać. Książkę jak i całą serię polecam!

https://zaczarowana-ksiazka.blogspot.com/2018/10/geneve-lee-korona-na-zawsze.html

 
2018-10-16 20:20:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Czy już wszystko wiemy o duchowych siostrach, Gillian? Jak dla mnie to tylko częściowo. Autorka w poprzednich częściach skrupulatnie dozowała nam informacji tak, aby w kolejnych powieściach mogła opowiedzieć dużo więcej o ich losach. Twórczość Audrey Carlan jest nam znana z wielu książek a zwłaszcza z Trylogii namiętności. Ja bardzo lubię tą serię a zwłaszcza główne bohaterki, które dużo... Czy już wszystko wiemy o duchowych siostrach, Gillian? Jak dla mnie to tylko częściowo. Autorka w poprzednich częściach skrupulatnie dozowała nam informacji tak, aby w kolejnych powieściach mogła opowiedzieć dużo więcej o ich losach. Twórczość Audrey Carlan jest nam znana z wielu książek a zwłaszcza z Trylogii namiętności. Ja bardzo lubię tą serię a zwłaszcza główne bohaterki, które dużo wycierpiały, po tym wszystkim stanęły na nogi i udało im się znaleźć kogoś w swoim życiu, aby mieć pomocną dłoń. Nie jedna kobieta mogłaby brać z nich przykład.

„Życie” jest to czwarta część serii, która opowiada nam o zadziornej, walecznej i pyskatej Marii. Poznajemy ją z poprzednich części i jest jedną z przyjaciółek Gigi. Historia rozpoczyna się zaraz po śmierci jej chłopaka Thomasa, który oddał swoje życie za Gillian ratując z rąk oprawcy. Maria nie może pogodzić się ze śmiercią i tego, że nie powiedziała mu dwóch ważnych dla niego słów. Na pogrzebie poznaje kogoś, kto jest łudząco podobny do jej chłopaka. Nie wie tylko, że ten mężczyzna przewróci jej świat do góry nogami.

Elijah ma za sobą tak jak Maria ciężką przeszłość. Jego przeszłość nie jest usłana różami a wydarzenia, które się wydarzyły spowodowały wybór jego drogi życiowej. To na pogrzebie poznaje kobietę, która bardzo mu się spodobała i czuje, że jest to ta jedyna. Od samego początku rości sobie do niej prawa i w pewnym momencie to właśnie on może ją uratować i ochronić przed psychopatą. Sam dokładnie wie, że w pewnym momencie naszego życia przeszłość nas kiedyś dopadnie.

Autorka porusza temat znęcania się psychicznego jak i fizycznego. Cieszę się, że pisarka porusza tak bardzo ważny temat dla kobiet. Nie każda z nas chciałaby otwarcie o tym rozmawiać. To dzięki takim powieścią wiemy, że możemy znaleźć pomoc i nie zostać z tym sama. Książkę czytało się bardzo szybko. Po przeczytaniu kolejnej książki autorki byłam zaskoczona w pozytywny sposób. Tak jak wcześniej powiedziałam uwielbiam twórczość autorki i nie mogę się doczekać kolejnej części i niesamowitych przygód kolejnych bohaterów.

„Życie” jest to kolejna niezwykła książka autorki, która przez swoje powieści przekazuje nam bardzo wiele cennych rad. Nie zawsze jest tak jak byśmy sobie wymarzyli, ale często możemy stanąć na chwilę i zastanowić się nad własnym życiem.
https://zaczarowana-ksiazka.blogspot.com/2018/10/audrey-carlan-zycie.html

pokaż więcej

 
2018-10-15 18:16:06
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Friend-Zoned (tom 1)
 
2018-10-13 17:25:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Pani Małgorzata w swojej książce poruszyła bardzo wiele poważnych tematów najważniejsze z nich to depresja, tajemnice, kłamstwa, wieloletnia krzywda, ból. Kiedy czytałam książkę nie wiedziałam czy mam złościć się na bezradność Emilii i to, że bała się powiedzieć prawdę, lecz zawsze uroniłam kilka łez z powodu jej stanu, w jakim się znalazła. Bardzo mnie to zabolało, ale gdybym mogła chciałabym... Pani Małgorzata w swojej książce poruszyła bardzo wiele poważnych tematów najważniejsze z nich to depresja, tajemnice, kłamstwa, wieloletnia krzywda, ból. Kiedy czytałam książkę nie wiedziałam czy mam złościć się na bezradność Emilii i to, że bała się powiedzieć prawdę, lecz zawsze uroniłam kilka łez z powodu jej stanu, w jakim się znalazła. Bardzo mnie to zabolało, ale gdybym mogła chciałabym stanąć obok jej boku i podpowiedzieć kilka słów może wtedy by to coś pomogło. Autorka pokazała nam, co tak naprawdę czuła bohaterka i przez co przeszła przez te wszystkie lata. Książkę jest napisana prostym językiem, co za tym idzie bardzo szybko się czytało. Lecz może i złościłam się, płakałam i nadal się złościłam to nadal wiem, że jeszcze nie raz przeczytam tą książkę. Serdecznie polecam każdemu.
https://zaczarowana-ksiazka.blogspot.com/2018/10/magorzata-garkowska-czego-nie.html

pokaż więcej

 
2018-10-09 11:27:04
Ma nowego znajomego: Książki_takie_jak_my
 
2018-10-08 21:00:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Kaci Hadesa (tom 1) | Seria: Editio Red

Kiedy spotykasz kogoś z innego świata, wszystko się zmienia. Nawet, jeśli od razu nie zdajesz sobie z tego sprawę i po prostu postanawiasz żyć jak dotychczas, niewytłumaczalna tęsknota uświadamia Ci, że jest inaczej.
Salome zwana Mae, krucha piękność, jedna z Przeklętych, została przeznaczona na żonę samego Proroka Dawida. Ta dziewczyna o blado błękitnych oczach wilka miała dość odwagi i...
Kiedy spotykasz kogoś z innego świata, wszystko się zmienia. Nawet, jeśli od razu nie zdajesz sobie z tego sprawę i po prostu postanawiasz żyć jak dotychczas, niewytłumaczalna tęsknota uświadamia Ci, że jest inaczej.
Salome zwana Mae, krucha piękność, jedna z Przeklętych, została przeznaczona na żonę samego Proroka Dawida. Ta dziewczyna o blado błękitnych oczach wilka miała dość odwagi i determinacji, aby uciec przed zniewoleniem i cierpieniem. I River zwany Styksem, Milczącym Katem, szef gangu motocyklowego handlującego bronią. Odkąd pamięta, musiał walczyć: z własnym głosem, słabością, z innymi gangsterami, a nawet z braćmi ze swego klanu. Salome i River spotkali się dawno temu, gdy młody gangster znalazł ciężko ranną dziewczynę i postanowił ją ratować. Niedługo potem okazało się, że więź, która połączyła dwoje dzieci z innych światów, jednak istnieje i przetrwa wszystkie przeciwności losu...

TYTUŁ: To nie ja, kochanie
AUTOR: Tillie Cole
CYKL: Kaci Hadesa (tom 1)
WYDAWNICTWO Editio

Dziś chciałabym wam zaprezentować powieść, która od dłuższego czasu było o niej bardzo głośno. Choć jeszcze nie czytałam żadnej książki autorki to teraz postanawiam to zmienić. Nie wiedziałam, co tak naprawdę tracę, lecz wszystko można nadrobić i tak właśnie jest i teraz.

Tillie Cole jest autorką bestsellerów wyróżnianych przez Amazon i USA Today. Wychowała się w małym miasteczku na rodzinnej farmie w północno-wschodniej Anglii. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Newcastle przez dziesięć lat podróżowała po świecie wraz ze swoim mężem - zawodowym graczem w rugby. Obecnie mieszka w Austin w Teksasie i oddaje się temu, co lubi najbardziej: pisaniu świetnych powieści. W wolnych chwilach wyleguje się na kanapie, ogląda filmy, pije stanowczo zbyt dużo kawy i zastanawia się nad sięgnięciem po kolejną kostkę czekolady…

Bardzo dużo kobiet w ostatnim czasie uwielbia czytać powieści o niegrzecznych chłopcach i ich zabawkach. Nikt nie chce typowego romansu, lecz książkę, w której coś się dzieje i autorka przekazuje nam historię pełną tajemnic i emocji. Tak właśnie jest w tej publikacji, bo autorka nas nie oszczędza i od pierwszych stron wciąga nas do świata pełnego zła, obłudy, kłamstw a także i wspólnego wsparcia i szacunku. Poznajemy Mae i Styksa oboje są postaciami wiodącymi, lecz postacie drugoplanowe też nie pozwalają o sobie zapomnieć. Każda z tych osób ma swoją odrębną historię, o której z miłą chęcią przeczytałabym. Tillie Cole dla każdej z tej postaci poświęciła im swoje pięć minut tak abyśmy lepiej poznali i poczuli tak, jako oni to przeżywali.

Chciałabym też powiedzieć, iż autorka porusza w swojej powieści bardzo trudne tematy, o których czasami jest nam ciężko rozmawiać. Gwałt, kłamstwa wpajane ludziom, sekta i to, co z nią związane, co tam się wydarzyło przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Czytałam wiele książek o sektach i to, co tam jest robione, lecz tu autorka mnie zaskoczyła a zwłaszcza świadomość, że częściowo jest to prawdą. Nie spodziewałam się, że autorka napisze coś takiego, ale cieszę się gdyż takie tematy nie powinny być zamiecione pod dywan lub lekceważone, ale otwarcie o tym mówione. Autorce udało się to napisać tak, że momentami wzruszyłam się.

Autorka książki w bardzo doby sposób opisywała sytuacje zdarzeń a język i styl, z jakim się czyta jest zrozumiały dla czytelnika. Ta powieść poruszyła mnie i moje serce o szybsze bicie. Sceny są tak precyzyjnie napisane, że zamykając oczy widziałam wszystko, co napisała autorka. Książkę mogę polecić każdemu, ale dla ludzi o mocnych nerwach i na własną odpowiedzialność.
Serdecznie polecam
https://zaczarowana-ksiazka.blogspot.com/2018/10/tillie-cole-to-nie-ja-kochanie.html

pokaż więcej

 
2018-10-08 20:59:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Kaci Hadesa (tom 2)

„Uleczę twe serce” jest to drugi tom Kaci Hadesa który opowiada nam o gangu motocyklowym i sekcie. Książka bardzo mi się podobała a mroczne i niebezpieczne opisy powodowały, że książkę czytałam z przerwami. Bałam się, że nie dam rady przeczytać tego, co działo się dzieciom. Sama miałam ochotę wkroczyć i wymierzyć komuś sprawiedliwość. Seria bardzo mnie urzekła i wyczekuję teraz kolejnej części... „Uleczę twe serce” jest to drugi tom Kaci Hadesa który opowiada nam o gangu motocyklowym i sekcie. Książka bardzo mi się podobała a mroczne i niebezpieczne opisy powodowały, że książkę czytałam z przerwami. Bałam się, że nie dam rady przeczytać tego, co działo się dzieciom. Sama miałam ochotę wkroczyć i wymierzyć komuś sprawiedliwość. Seria bardzo mnie urzekła i wyczekuję teraz kolejnej części tak abym mogła poznać losy kolejnych bohaterów. Polecam!
https://zaczarowana-ksiazka.blogspot.com/2018/10/tillie-cole-ulecze-twe-serce.html

pokaż więcej

 
2018-10-06 20:13:35
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Kaci Hadesa (tom 4) | Seria: Editio Red
 
2018-10-06 20:11:50
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Kaci Hadesa (tom 3) | Seria: Editio Red
 
2018-10-06 19:27:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

„Córka Gangstera” jest to książka inna niż wszystkie, które do tej pory czytałam. Porusza trudne tematy o miłości, mafii i tajemnicy, która dotyczy zwaśnionych rodzin. To właśnie dzięki tym, co zawiera w sobie ta książka jest pociągająca, elelktyzująca i ma w sobie coś takiego, dzięki czemu nie można jej odłożyć aż przeczytasz ostatnią stronę. Choć może i typowy romans to autorka zmusza nas do... „Córka Gangstera” jest to książka inna niż wszystkie, które do tej pory czytałam. Porusza trudne tematy o miłości, mafii i tajemnicy, która dotyczy zwaśnionych rodzin. To właśnie dzięki tym, co zawiera w sobie ta książka jest pociągająca, elelktyzująca i ma w sobie coś takiego, dzięki czemu nie można jej odłożyć aż przeczytasz ostatnią stronę. Choć może i typowy romans to autorka zmusza nas do przemyśleń. Podoba mi się styl i język, jakim pisze pisarka, bo bardzo szybko pochłania się książkę a lektura jest tak wciągająca, że czyta się z zapartym tchem. To jak pisarka zostawia zakończenie powieści umożliwia nam włączenie wyobraźni a więc do dzieła kochani! Jednym minusem jest to, że czuję lekki niedosyt, bo nie mam pod ręką więcej książek pisarki a z miłą chęcią sięgnęłabym po kolejne.
https://zaczarowana-ksiazka.blogspot.com/2018/10/anna-mytyk-corka-gangstera.html

pokaż więcej

 
2018-10-04 12:06:54
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Mężczyzna marzeń (tom 2)
 
2018-10-03 18:10:18
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-02 09:43:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-01 18:33:18
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
Moja biblioteczka
737 231 1753
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (23)

Ulubieni autorzy (19)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (29)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd