Zamek z piasku

Filia
2013-10-23
2013-10-23
literatura polska małżeństwo dziecko

W miłości nie jest zawsze tylko różowo

Aby odpocząć od kryminałów i thrillerów od czasu do czasu sięgam po literaturę obyczajową. Tym razem po raz pierwszy sięgnęłam po powieść Pani Magdaleny, skuszona przez wiele pozytywnych opinii. I nie zawiodłam się. Tematyka znana od dawna tj: miłość, chęć posiadania dziecka za wszelką cenę, przyjaźń, zdrada, pożądanie czy samotność. Książka napisana bardzo przystępnym językiem. Czyta się lekko, miło i przyjemnie mimo, że główna bohaterka nie zawsze ma miłe i przyjemne życie. Natomiast bardzo ucieszyło mnie zakończenie tej historii. Lubię pozytywne rozwiązania.

Wow. Dawno nie czytałem tak naturalnej, niezwykłej w swojej prostocie książki. Codzienność jakże klasyczna, rozterki jakże naturalne, przemyślenia jakże totalne. Mogłoby wydawać się, że bohaterka trochę naiwna ale jak niewiele potrzeba, aby rozmowa była najcenniejsza na świecie i jak bardzo potrafi zbliżyć. Właśnie ten element przeważył, aby książka stała się niewiarygodnie czysta i prawdziwa. Brawo.

Wciągająca historia o miłości, pragnieniu posiadania potomstwa, życiowych zakrętach i trudnych wyborach. Czyta się szybko i z przyjemnością.

Bardzo fajnie napisana, jak troszczyć się o miłość o małżeństwo, polecam

Bardzo fajnie napisana, jak troszczyć się o miłość o małżeństwo, polecam

Pochłonięta w 2 wieczory 🙂

Pochłonięta w 2 wieczory 🙂

Co to ma być? Przewidywalna do bólu, prostacka, płaska. Zdrady, kochankowie a na deser seks i seks kochanków. Jaki sponsor taka treść. Najpierw zakochani od szkoły i w małżeństwie przez lata i tylko jedna sytuacja i od razu zdrady, myśli o rozwodzie. Jak dzieci w przedszkolu. Z czego te zachwyty?

Po raz kolejny Magdalena Witkiewicz skradła moje serce. Oj ile było tu emocji , miłość , nadzieja , wielkie marzenia , znudzenie , pożądanie , żal, tęsknota. Książka pokazuje nam że warto doceniać to co mamy zwykła rutyna dnia codziennego jest męcząca ale jak się ją straci człowiek szybko za nią tęskni. Chętnie bym zatraciła się w dalszych losach bohaterów.

Małżeństwo ma problemy. Żona chce mieć dziecko a okazuje się że mąż nie może mieć dzieci.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zabawne, że gdy bohaterka i jej kochanek korespondowali ze sobą, za każdym razem zmieniali tytuły maili. To tak nie działa i wprowadza niepotrzebny chaos. Sam Jakub wydawał mi się bardziej manipulatorem niż ideałem mężczyzny, na jakiego chyba był kreowany. Nie ufam facetom, którzy podrywają cudze żony, na dodatek sami będąc w związkach. Książka jest naprawdę dobra i skłania do przemyśleń, choć niektóre wątki są niczym wyjęte z komedii romantycznych, pomimo fragmentów typu "prawdziwe życie nie jest takie piękne, jak w filmach". ^^

Weronika i Marek to małżeństwo z kilkuletnim stażem. Do szczęścia brakuje im już tylko upragnionego dziecka. I kiedy wydaje im się , że zaraz ich marzenie się spełni to jednak życie pisze dla nich inny scenariusz. Kiedy kolejne miesiące kończą się na niepowodzeniach małżeństwo zaczyna przechodzić kryzys. Zaczynają się kłótnie , wzajemne oskarżanie, pojawia się ból i rozczarowanie .

Wtedy też Weronika poznaje na plaży mężczyznę, z którym zaczyna spędzać coraz więcej czasu. Ich znajomość zaczyna nabierać tempa . Rodzi się miedzy nimi przyjaźń i zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu…..

Czy Weronika posunie się dalej ? Czy pojawienie się Kuby w jej życiu było po coś ? Może po to by docenić , co się ma?

• Magdalena Witkiewicz