Tyran

Cykl: The King (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Tyrant
lulamae

Przeszłość Doe zaczyna o sobie przypominać. Okrutne manipulacje sprawiły, że rozdzielono ją z Kingiem i dziewczyna wraca do rodziny, której kompletnie nie pamięta. Doe dowiaduje się, że tak naprawdę nazywa się Ray, ma małego synka i ojca, który jest bezwzględnym senatorem nienawidzącym Kinga. Do jej życia powraca też Tanner, chłopak z dawnych lat. Myśli dziewczyny zajmuje jednak tylko King.

Czy King znajdzie sposób na odzyskanie ukochanej, pomimo tego, że wplątał się w kryminalną aferę, która zagraża jej bezpieczeństwu? Czy Doe odzyska całkowicie pamięć?

źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: www.wydawnictwokobiece.pl

Kasiek | 2018-02-15
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2018

Druga część historii Doe i Kinga jest równie dobra jak poprzednia, która zakończyła się w newralgicznym momencie. Z niecierpliwością czekałam na ciąg dalszy i było warto. Wiele się dzieje i dobrego i złego. Autorka zaserwowała moc wrażeń. Nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji, jak i wątków wzruszających czy erotycznych. Świetnie wszytko połączyła w całość. Nie jest to ckliwy romans o wiadomym zakończeniu, a trzymająca w napięciu lektura, w której nie można mieć pewności co do kolejnego kroku bohaterów. Akcja dzieje się wartko, nie ma sztucznego wypełniania treści, dialogi są konkretne. Polecam obie części.

Natalia | 2018-02-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 23 lutego 2018

Po przeczytaniu "Kinga" musiałam sięgnąć i po ten tom. I muszę przyznać, że wysokie oceny, pozytywne opinie, a przede wszystkim chęć poznania prawdy o bohaterach tylko zwiększyły moje oczekiwania, co do tej książki.
Początkowo czułam się nią zawiedziona, bo nie nie wciągnęła mnie tak jak bym się tego spodziewała. Nie było tej iskry, co w poprzedniej części. Miałam ochotę ją odłożyć i dać sobie spokój. Strasznie denerwowało mnie, to, że wszyscy ciągle słyszeli głos swojego zmarłego przyjaciela. Pytam się po co? Zadziałało, to na niekorzyść tej części. No cóż jednak ilość pozytywnych recenzji skądś się wzięła. I jakoś chyba w połowie tejże książki odkryłam jej fenomen. Bo zaczęło się coś dziać. Co mnie zupełnie zaskoczyło i po raz kolejny poczułam ciarki na plecach. Pod względem psychologicznym ta książka jest także bardzo dobrze stworzona przez autorkę. Niczego tu nie można być pewnym.
W tej historii nie miejsca na sentymenty ani ckliwe sceny. Przeważa tu brutalność. Niektóre...

magpie101 | 2018-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2018

Ciag dalszy historii Kinga i Ray od pierwszych stron zaskakuje, przez wszystkie strony ksiazki jest intensywnie, wiele sie wyjasnia przez to, ze Ray stopniowo odzyskuje pamiec, a tego czego dowiaduje sie o ludziach z jej przeszlosci szokuje. Jest duzo cierpienia i bolu ale koniec calkowicie mnie satysfakcjonuje.
I rzadko sie zdarza aby drugi tom serii byl zdecydowanie lepszy, a tak wlasnie jest w tym przypadku, polecam!

KaSia | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Zrobiłam coś czego jeszcze nigdy nie robiłam, po raz pierwszy stworzyłam konto na podobnym portalu (mimo że lubimyczytac.pl przeglądam od lat) żeby wyrazić swoje oburzenie. Po przeczytaniu pierwszej części, sugerując się ocenami kupiłam drugą. Zaletą książki może być to, że przeczytałam ją w jeden dzień....i jak dla mnie tyle zalet. O ile pierwsza część nie była według mnie wysokich lotów, o tyle druga nawet nie unosi się nad ziemną. W pierwszej części głównej bohaterce można wybaczyć wiele przez wzgląd na straszne doświadczenia na ulicy i utratę pamięci, niestety w drugiej jej zachowanie było dla mnie w większości przypadków po prostu nielogiczne. UWAGA, SPOILER.
Nie potrafię zrozumieć, jak można było uznać za dobry pomysł by zaledwie nastolatka wraz z mordercą, narkomanem i kryminalistą zamieszkała w domu z trójką (trójką!!) dzieci, jaki sąd się na to godzi, gdzie bezpieczeństwo tym niewinnych dzieciaków? Oczywiście wszyscy wiemy, że King jest groźnym, złym chłopcem, pragnę...

mclena | 2015-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Jak świeżutka bułeczka - dopiero co skończyłam, chociaz dostępna była od dnia wczorajszego. Frazier nie zawiodła, utrzymała poziom, a nawet dzięki sytuacji z Bear'em wzbudziła moje wcześniej liche zainteresowaniem następną jej propozycją "Lawless", która to ma być historią Bear'a. Po tym co go spotkało, jak wiele poświęcił trudno mi sobie wyobrazić co jeszcze los dla nieo przygotował.
Kiedy Doe wróciła do swojego starego/nowego życia, próbuje odzyskać pamięć, ale to co zastaje w swoim domu pozostawia ją tylko w jeszcze większym zagubieniu niż do tej pory. Ojca nie ma całymi dniami, matka kuruje się w SPA, jedyną osobą z którą czuje więź wśród otaczających ja ludzi jest jej kilkuletni syn, a ojciej jej dziecka - mimo, że wydaje jej się bliski, jest jednocześnie ogromną zagadką. Do tego tęsknota za King'iem i poczucie zdrady w niczym jej nie pomaga. Z biegiem czasu wracaja jej skrawki pamięci, a wtedy wszystko przestaje być takie piękne jak mogłoby sie wydawać.
Trzyma w napięciu,...

Moya | 2018-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Druga część troszkę rozczarowuje, miejscami nudzi... Szczególnie początek jest odstraszający, ale jak już przebrniemy przez kilka pierwszych rozdziałów to zauważamy że "coś" ruszyło,coś się zaczyna dziać i książka nas wciąga.
W tej części Doe odzyskuje pamięć -stopniowo. Uczy się być mamą, wychodzi za mąż, traci bliskie osoby i rozmawia z duchem...
Specjalnie nie napiszę nic więcej, bo podobnie jak w poprzedniej części na każdej nowej stronie coś nas zaskoczy, coś czego zupełnie się nie spodziewamy.

Beata90 | 2018-03-06
Przeczytana: 06 marca 2018

Coś pięknego!! kolejny raz brakuje mi gwizdek w ocenie, oczywiście chciałabym dać więcej ale nie mogę, wspaniała i nieskończona przyjaźń i braterstwo, uwielbiam takie książki, aż chce się czytać bez końca, skończona kilka minut temu po północy :) czyli najlepszy dla mnie czas na czytanie :) Gorąco polecam bo warto sięgnąć po ten cykl!!! :) Wieczna pamięć PREP :)

rinos | 2016-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Druga część serii, która jest lepsza od jedynki, ale szału nie ma.
Książka jest naprawdę dobra, fabuła wciągająca i warto po nią sięgnąć jako kontynuację losów Kinga, Doe i innych bohaterów. Na mnie jednak nie wywarła aż tak wielkiego wrażenia, ale to tylko dlatego, że szybko rozszyfrowałam tytułowego Tyranta i niczym mnie autorka w tej części nie zaskoczyła.
Ciekawa jestem jakie będzie Wasze zdanie...
6,5 gwiazdki

Milena | 2018-03-07
Przeczytana: 07 marca 2018

T.M. Frazier nie zwalnia ani na chwilę. Świat, który kreuje w książkach, jest niebezpieczny, mroczny i niesamowicie pociągający. Zupełnie jak King! Grzeszna namiętność w świecie bez kompromisów ponownie zawładnie sercami i sypialniami kobiet na całym świecie! [lubimyczytac.pl]
W końcu zabrałam się za kontynuacje „Kinga”, a mianowicie za „Tyrana”.
Ponownie wracamy do niemal tych samych bohaterów, których mieliśmy okazję poznać w...

werka777 | 2018-03-09
Przeczytana: 09 marca 2018

TERAZ TO ONA MUSI URATOWAĆ JEGO
Główna bohaterka książki nie jest już nieświadomą własnego „ja”, zagubioną dziewczyną. Trafiając pośród tych pozornie bliskich, odkrywa kolejne tajemnice przeszłości stopniowo odzyskując pamięć. Przekonuje się także, że nie wszyscy ludzie z jej dawnego życia są tacy źli i że przystosowanie się do dawnego środowiska jest piekielnie trudne, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi nieszczęśliwa miłość. Musi jednak uważać, bo są i tacy, którzy mają względem niej nieczyste intencje. Z kolei King nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Niemniej mroczny, niemniej potężny i gotowy do bestialskich posunięć w imię wyższych wartości oczywiście. Kiedyś uratował Doe, teraz on będzie potrzebował jej pomocy. Postaci występujące w książce oceniam na plus.

AKCJA NIE ZASYPIA
W tle przewija się niebezpieczeństwo, zawiłości i pragnienia. W porównaniu z pierwszym tomem namiętnych uniesień jest tutaj mniej, co nie znaczy, że nie ma ich wcale. Bohaterowie przebywają z dala od...