Moja wielka wyszukiwanka. Mój dzień

Okładka książki Moja wielka wyszukiwanka. Mój dzień Susanne Gernhäuser
Okładka książki Moja wielka wyszukiwanka. Mój dzień
Susanne Gernhäuser Wydawnictwo: Papilon Cykl: Moja wielka wyszukiwanka (tom 5) interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
24 str. 24 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Moja wielka wyszukiwanka (tom 5)
Mein grosses Sachen suchen. Meine Wimmelbilder
Papilon
2022-08-10
2022-08-10
24 min.
Anna Horosiewicz
wyszukiwanka kartonówka sztywnostronicowa dla dzieci moja wielka wyszukiwanka

Okładka książki Jak policzyć do JEDNEGO (I nawet nie myśl o większych liczbach) Matt Hunt, Caspar Salmon
Jak policzyć d... Matt Hunt, Caspar S...
Okładka książki Roślinkowa książka Alicja Krzanik, Anna Salamon
Roślinkowa ksi... Alicja Krzanik, Ann...
Okładka książki Van Dog Gosia Herba, Mikołaj Pasiński
Van Dog Gosia Herba, Mikoła...
Okładka książki Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio na wsi. ... Marta Galewska-Kust...

Książka jest w dużym formacie i wszystkie strony zostały wykonane z grubego kartonu co sprawia że jest bardzo wytrzymała. Ilustracje są śliczne I bardzo szczegółowe, wykonane starannie. Myślę że nad książka spędzimy długie godziny. Polecam

Bardzo lubię książki, które sprawiają mi tyle samo radości, co moim dzieciom. Jednymi z takich pozycji są wyszukiwanki, które dają podwaliny świetnej zabawie. Jedne z naszych ulubionych to książki z serii Moja wielka wyszukiwanka od wydawnictwa Papilon. W sierpniu ukazało się kilka z nich, w naszej biblioteczce pojawił się Mój dzień.

Karty z książki ukazują przebieg dnia dziecka, sytuacje, jakie napotyka na co dzień. Mamy więc styczność np. z dniem w przedszkolu, wizytą u lekarza, odwiedzinami kolegów, wyjściem na warzywny ryneczek. Na każdej z tych kart po lewej stronie widnieje krótka historyjka opisująca co dzieje się na rysunku. Poniżej jest lista przedmiotów, które na obrazku należy znaleźć.

Książeczka jednak daje wiele możliwości i znajdowanie rzeczy z listy to tylko jedna z nich. Ilustracje są przejrzyste i ciekawe dla dziecka, więc można je omawiać, tworzyć własne historie. Na obrazkach jest bardzo dużo szczegółów, więc za każdym razem można szukać czego innego.

Ilustracje w książce są bardzo ciekawe, idealnie dostosowane do zainteresowań dziecka, każde znajdzie coś dla siebie. Poza tym każdy mały czytelnik rozpozna w książeczce miejsca i sytuacje w jakich był chociaż raz lub bywa codziennie.

Moja wielka wyszukiwanka. Mój dzień to kolejny udany i bardzo ciekawy tom serii. W biblioteczce moich dzieci wylądował na półce z ulubieńcami wertowanymi codziennie.

Karty z książki ukazują przebieg dnia...

Książka „moja wielka wyszukiwanka” od @wydawnictwo_papilon to zdecydowanie nasz numer jeden ostatnich czasów.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o otaczającym świecie.
Dla tych, którzy lubią, gdy każdy dzień jest pełen nowych wrażeń.
Dla tych, którzy cieszą się, wyszukując szczegóły na kolorowych ilustracjach.

11 dużych ilustracji ukazujących wydarzenia z całego dnia: w domu, w przedszkolu, na zakupach, u lekarza i w wielu innych miejscach.
Obok każdej planszy krótka historyjka oraz obrazki zachęcające do zabawy w wyszukiwanie.
Kartonowa, trwała książka dla maluchów i przedszkolaków.

To zaskakujące, jak tak małe dziecko widzi więcej szczegółów niż dorosły. Przecież Kaja nie ma jeszcze trzech lat! Jestem ogromnie zaskoczona tym, że ta książka aż tak przypadła jej do gustu. Zabiera ją z regału, kładzie na swój stolik i mówi co znalazła. Najbardziej uwielbia, kiedy mówi co widzi, a ja mam jej to pokazać. Zdecydowanie lubimy takie rozwijające książki 🔥🔥

Polecamy z całego serca ❤️

W serii znajdziecie jeszcze:
Moja wielka wyszukiwanka. Dzień i noc,
Moja wielka wyszukiwanka. Zwierzęta świata,
Moja wielka wyszukiwanka. Pojazdy,
Moja wielka wyszukiwanka. Przedszkole,
Moja wielka wyszukiwanka. Na placu budowy.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o otaczającym świecie.
Dla tych, którzy lubią, gdy każdy dzień jest pełen nowych wrażeń.
Dla tych, którzy cieszą się, wyszukując szczegóły na kolorowych ilustracjach.

11 dużych ilustracji ukazujących wydarzenia z całego dnia:...

„Moja wielka wyszukiwanka. Mój dzień”. Książka kartonowa, pełna kolorów, przedmiotów, wydarzeń, ludzi i zwierząt. To nie tylko dobra zabawa podczas czytania, ale również ogromna dawka kreatywności i nauki właśnie przez zabawę. Elementem dodatkowym jest wiedza i edukacja. Jak również dobre praktyki w zapamiętywaniu i tym samym ćwiczeniu pamięci. Zarówno tej wzrokowej jak i tej długoterminowej magazynującej wiedzę.
Ten sam schemat, 11 dużych ilustracji obrazujących wydarzenia z domu, przedszkola, czy ZOO. Twarde strony, błyszczący papier – czyli nasz maluch może dotykać palcami, wskazywać przedmioty „ślizgając” rączkami niczym po lodowisku :). To również wpływa na uczucie dotyku, wyostrza wzrok i ćwiczy koncentrację. Ilustracje zawierają krótką historię, notatkę z życia Janki, i opatrzone są elementami, którem należy odszukać na danej planszy. Oczywiście, na ilustracji tak dużo się dzieje, że można samemu opowiadać czy tworzyć dalsze historie. To doskonała nauka do nazywania rzeczy: można opisać ubrania na dzieciakach, pokazać zwierzątka, wytłumaczyć jak wygląda przedszkole czy przychodnia lekarska. Ilustracje są na tyle panoramiczne, że na tej podstawie można zobrazować jak wygląda w rzeczywistości np. ZOO, ile ma zwierzątek, zwiedzających czy roślinek.
Polecam! Genialna zabawa dla malucha i przedszkolaka. Nie tylko dla rodziców, ale również terapeutów czy poradni logopedycznych. To wspólna zabawa dla dzieciaków w przedszkolu czy interaktywnej zabawy.

Nowa część serii opowiada historię dziewczynki, której czytelnicy towarzyszą podczas lektury. Mają okazję zobaczyć, jak odwiedza ją kolega przy okazji spędzając czasu w jej pokoju wyszukując różne przedmioty. Następnie czytelnicy przenoszą się w inne miejsca takie jak przedszkole, plac budowy, targ, gabinet lekarza, basen, zoo, dworzec kolejowy. Wszystko przestawione jest bardzo interesująco dla kilkulatków. Te książki to idealna okazja do rozwijania słownictwa, spostrzegawczości, cierpliwości, koncentracji, umiejętności wskazywania palcem przez dzieci czy nauki wypowiadania wyrazów. Ilustracje są bardzo przyjemne dla oka i ukazują różne miejsca znane dzieciom z życia codziennego. Ta seria to naprawdę fajny pomysł wydawniczy. Obok każdej rozkładówki z ilustracją danego miejsca mamy krótkie opisy oraz obrazki przedstawiające dane obiekty zachęcające do wyszukiwania ich na dużej ilustracji. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/08/moja-wielka-wyszukiwanka-moj-dzien.html

Moja wielka wyszukiwarka. Mój dzień to idealna propozycja dla maluchów. Jest to kartonówka, która strona po stronie przedstawia nam intensywny i pełen wrażeń dzień przedszkolaka. Ponad to książka pozwala oswoić się dziecku z miejscami, które na co dzień odwiedza. Począwszy od przedszkola, wizyty w sklepie, na placu zabaw czy wreszcie u lekarza.

Książka ma wielki potencjał dydaktyczny. Pozwala nam ćwiczyć z dzieckiem koncentrację i spostrzegawczość odszukując wskazane na obrazkach przedmioty. Dodatkowo wpatrując się w ilustracje możemy ćwiczyć z dzieckiem mowę, opisując co dzieje się na obrazku. Możemy poszerzać słownictwo dziecka uczyć się z nim kolorów, nazw przedmiotów np. tych które znajdują się w kuchni, warzyw owoców czy maszyn budowlanych.

Jak widzicie z książki można korzystać na szereg sposobów adekwatnie do wieku i zainteresowań dziecka. Nie jest to książka, którą po przeczytaniu dziecko rzuci w kąt tylko będzie chętnie do niej wracać odkrywając jąza każdym razem na nowo.

Książka ma wielki potencjał...

„Moja wielka wyszukiwarka. Mój dzień” to doskonały pomysł na wartościowe spędzenie czasu w domu, na placu zabaw czy podczas podróży od Wydawnictwo Papilon

Książka w twardej oprawie w której aż 11 dużych ilustracji ukazujących wydarzenia z całego dnia:
📌w domu
📌w przedszkolu
📌na zakupach
📌u lekarza
📌na targu
📌na budowie
📌w centrum handlowym
📌na basenie
I w wielu innych miejscach

Obok każdej planszy znajdziemy krótka historie wprowadzającą oraz obrazki, które zachęcają do wyszukania ich na obrazku głównym

Świetna zabawa rozwijająca zdolności poznawcze i rewelacyjny punkt wyjścia do rozmowy o tym, jak może wyglądać dzień w przedszkolu czy wizyta u lekarza

Polecam rodzicom i specjalistom pracującym z maluchami i przedszkolakami

📌w domu
📌na budowie
📌w centrum handlowym
📌na basenie
I w wielu innych...

Wyszukiwanki z serii Moja wielka wyszukiwanka to nie tylko książki do czytania. To także mnóstwo zabawy. Dziecko ćwiczy spostrzegawczość i świetnie się przy tym bawi.

Każda rozkładówka to inne wydarzenie z całego dnia, jaki spędzicie z Janką - bohaterką książki. Dziewczynka zabierze was na targ, na plac budowy, na basen i do Zoo. Będzie śniadanie w domu Janki i przedszkolne zabawy. A potem wizyta na stacji kolejowej. Duże ilustracje z mnóstwem elementów zachęcają do zabawy. Możecie skorzystać z podanych obok obrazków, by je znaleźć lub samemu zadawać pytania.

Wyszukiwanka jest też wspaniałą okazją do opowiadania własnych historii. Tutaj ogranicza was jedynie wyobraźnia. Jak jeszcze można korzystać z książki? Uczcie się i wyszukujecie kształty, kolory. Pokazujcie i pytajcie co jest nad, a co obok. Szukajcie zabawek, warzyw, owoców i części garderoby. Jedna książka, a tak wiele możliwości. W gabinecie lekarskim, centrum handlowym, Zoo jest wiele elementów związanych właśnie z tym miejscem. Szukajcie, opowiadajcie i poznawajcie.

"Moja wielka wyszukiwanka. Mój dzień" to książka, która z powodzeniem będzie ciekawą propozycją zarówno dla malucha, jak i przedszkolaka. Fani wyszukiwania obrazków będą zachwyceni. Piękne kolorowe ilustracje i mnóstwo szczegółów sprawiają, że zabawa jest niezwykle ciekawa i urozmaicona. Obok każdej ilustracji jest krótka historyjka oraz obrazki, które dziecko może samodzielnie znaleźć.

"Moja wielka wyszukiwanka" to seria całokartonowych książeczek o większym formacie. Do tej pory liczy 6 tytułów:
-Mój dzień
-Pojazdy
-Na placu budowy
-Przedszkole
-Dzień i noc
-Zwierzęta świata.
My wybrałyśmy część o dniu spędzonym przez główną bohaterkę — Jankę. Ilustracje pokrywają całą rozkładówkę. Na każdej z nich przedstawione są inne sytuacje, w których znalazła się dziewczynka, m.in. : wizyta u lekarza, zabawa w przedszkolu, posiłek przy rodzinnym stole oraz zakupy na targu. W lewym górnym rogu znajduje się kilka zdań tekstu oraz rysunki różnych rzeczy, które należy znaleźć na danej stronie.

Oczywiście to tylko propozycja zabawy. Możliwości jest dużo więcej. Możemy zadawać maluchom różne pytania, szukać innych przedmiotów, kolorów lub postaci albo po prostu spróbować wymyślić historię co dzieje się na obrazku. Taka zabawa ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację oraz pomaga w nauce nowego słownictwa. Rozwija również świetnie wyobraźnię.

-Mój dzień
-Pojazdy
-Na placu budowy
-Przedszkole
-Dzień i noc
-Zwierzęta świata.

Wyszukiwanki to jedne z najlepszych książek dla dzieci. Jeśli jeszcze ilustracje są bogate i zachęcające - bardzo chętnie sięgamy po takie pozycje. "Moja wielka wyszukiwanka. Mój dzień" to 11 obrazków, ukazujących dzień z życia rodziny. Możemy dziecku przybliżyć różne sytuacje - podczas posiłku, w przedszkolu czy na dworze. Książki z tej serii są bardzo ładne i szczegółowe. Bardzo polecamy! J. Kaźmierczak

• Z dziećmi
  • Książki dla Kubusia