Buntownicy nie bez powodu

Okładka książki Buntownicy nie bez powodu Chris Grabenstein, James Patterson
Okładka książki Buntownicy nie bez powodu
Chris GrabensteinJames Patterson Wydawnictwo: Zygzaki Cykl: Max Einstein (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Max Einstein (tom 2)
Max Einstein: Rebels With A Cause
Zygzaki
2021-09-15
2021-09-15
Adrian Tomczyk
Einstein nauka dzieci geniusz eksperyment

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Max Einstein i jej grupa przyjaciół z Centrum Mądrych Inicjatyw muszą sobie poradzić z kryzysem wodnym i z niecnymi planami niebezpiecznej korporacji.
Czy dwunastolatkę uda się ocalić świat? Czy zagraża jej niebezpieczeństwo? Zapraszamy Was do przeczytania książki.

Max to nasza ulubioną dwunastolatka. Cechuje się mądrością, sprytem, niesamowitą inteligencją, sprytem. To silna, a zarazem wrażliwa dziewczynka. Genialne są rozmowy bohaterki z Einsteinem. Świetnie zaprezentowane zostały różne teorie, czy dziecko czy dorosły będzie zachwycony zdobywaną wiedzą.

Książka dla nastolatków, ale nasze młodsze dzieci słuchały z zainteresowaniem. Mama także zadowolona ze zdobytej wiedzy. ;)

Max Einstein to dosyć niezwykła nastolatka. Dziewczyna jest najbardziej inteligentną dwunastolatką na całym świecie. Trafiła do tajnej organizacji, która niesie pomóc potrzebującym. Tym razem wraz z przyjaciółmi musi udać się w pewne miejsce, gdzie spora ilość ludzi choruje przez zanieczyszczoną wodę. Max musi odkryć, co jest przyczyną kryzysu i postarać się pomóc potrzebującym.
Tropem dziewczyny zmierza złoczyńca, który nie cofnie się przed niczym, aby zwerbować ją do wykonania swoich nikczemnych planów...
Ich drogi się krzyżują...
Czy Max ucieknie przed wrogami?
Czy zakończy wodny kryzys?
Czy dowie się czegoś o swojej przeszłości?
Tego wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu drugiej części!
___________________________
Max jest bardzo oryginalną i niestandardową postacią. Bardzo polubiłam tę zawziętą nastolatkę. Gdy tylko moja córeczka podrośnie, będę musiała zapoznać ją z tą cudowną i pobudzającą chęć poszerzania wiedzy serią🤗. Pozycja zdecydowanie uczy, bawi i pobudza wyobraźnię. Mówi o tym, aby pomagać potrzebującym i pamiętać o tym, że wiele osób na naszej kuli ziemskiej ma dużo gorzej niż my. Bardzo dobra propozycja związana z chęcią poszerzania wiedzy oraz ciekawości świata dla dzieci i młodzieży. Chociaż muszę przyznać, że dorosły człowiek również będzie się przy niej świetnie bawił. Książka jest genialnie dopracowana. Ilustracje znajdujące się wewnątrz książki świetnie współgrają z całością. Odnajdziecie w niej cudowną przyjaźń i przygodę. Książkę czyta się błyskawicznie i naprawdę nie ma chwili na nudę!

Max, najmądrzejsza dwunastolatka na świecie, tym razem musi się zmierzyć z kryzysem wodnym na świecie. Dziewczynka i jej przyjaciele z CMI (Centrum Mądrych Inicjatyw),oprócz dostarczenia pitnej wody, próbują zniweczyć plany Korporacji. Czy i tym razem młodzi geniusze poradzą sobie z nowym problemem?

Ta część jest tak samo świetna jak poprzednia. Przygody Max są bardzo ciekawe, ale i niebezpieczne, ponieważ nadal czyha na nią doktor Zimm z Korporacji. Dziewczyna musi walczyć z kryzysem wodnym, ale także z ludźmi, którzy wykorzystują go, aby się wzbogacić. Do tego Max musi walczyć z chęcią poznania swojej przeszłości, a tym próbuje przekupić ją doktor Zimm, aby przeszła do Korporacji.

Co bardzo mi się podoba w tej serii to to, że zostają poruszane ważne problemy. W pierwszej był brak dostępu do elektryczności, a w tej brak dostępu do wody pitnej. W obu przypadku pokazane jest, że są ludzie, którzy wzbogacają się na nieszczęściu innych.

W tej części również przekazywane są zagadnienia z fizyki, a jest to robione w sposób bardzo przystępny, dzieci przy zabawie od razu czegoś mogą się nauczyć.

No i oczywiście na końcu znajdują się zadania, zabawy jak i przypomnienie niektórych pojęć, które pojawiły się w trakcie czytania książki. Moim zdaniem jest to genialny pomysł, aby zachęcić dziecko do uważniejszego czytania jak i do nauki poprzez zabawę.

Dla mnie ta książka, jaki i seria, jest fantastyczna. Mam nadzieję, że kolejne części również zostaną wydane. Myślę, że zaciekawi młodych czytelników ale tych dorosłych również.

Ta część jest tak samo świetna jak poprzednia. Przygody Max są bardzo...

Max Einstein to jedna z takich książek, po które sięga się, żeby nieco odsapnąć od cięższej literatury. Mimo iż z reguły nie czytam książek, które głównie skierowane są do młodszych czytelników, muszę przyznać, że na tej świetnie się bawiłam. To była miła odskocznia od szarej rzeczywistości, a przy tym powrót do klimatów, w których się wychowałam. Max Einstein jest przepełnione akcją, ma świetnych bohaterów, a naukowe smaczki, grafiki i Einstein robią całą robotę. Polecam, jeśli tylko macie ochotę przeczytać coś lekkiego i niewymagającego - obiecuję, że będziecie się świetnie bawić.

Znacie Max Einstein? Jeśli nie, to uwierzcie mi, powinniście znać! To jedna z najlepszych postaci w literaturze dziecięcej, jaka kiedykolwiek powstała. Sprytna i wybitna dwunastoletnia fizyczka, fanka Alberta Einsteina absolutnie podbiła moje serce. Tym razem biorę pod lupę drugi tom jej przygód. "Buntownicy nie bez powodu" to znacznie lepsza niż jej poprzedniczka część przygód Max i jej bandy z Centrum Mądrych Inicjatyw.
Max Einstein nie jest typową dwunastolatką. Bierze udział w tajnych misjach, wymyśla genialne wynalazki i rozmawia z Albertem Einsteinem. Jednak odwaga, wyobraźnia i wiedza Max oraz jej przyjaciół z Centrum Mądrych Inicjatyw zostają wystawione na prawdziwą próbę. Młodzi geniusze muszą sobie poradzić z kryzysem wodnym i udaremnić plany Korporacji.
Uważam, że to książki nie tylko dla dzieci i młodzieży. Uważam, że dorośli mogą się równie świetnie bawić przy tej książce, bo jest niezwykle intrygująca. W porównaniu do swojej poprzedniczki jest zdecydowanie bardziej trzymająca wręcz w napięciu. Max jest tak inspirującą postacią, tak świetną, że chciałabym się z nią zaprzyjaźnić, gdybym była młodsza.
Uwielbiam też w serii o Max to, że w bardzo przystępny sposób pokazuje, że nauka wcale nie jest nudna, może być fascynująca i pomaga rozwiązywać wiele problemów w sposób sprytny i sprawny. Bardzo ważne jest też to, że książka zwraca uwagę na ważne problemy świata (choćby to, że w książce przedstawiony jest problem niedoboru zasobów wody) w sposób łatwy i dość przyjemny w odbiorze. Jak w poprzedniej części, znajdują się też ćwiczenia i eksperymenty, które najmłodsi mogą wykonać po zakończeniu lektury. To naprawdę czadowe!
Uważam, że każdy młody czytelnik (i starszy w sumie też!) powinien mieć za sobą lekturę Max Einstein. To bardzo rozwijająca i pozwalająca przyswoić wiedzę książka. Warto zapoznać się z obiema częściami, ponieważ to niesamowita przygoda, w którą warto się wybrać!

Mam dziś dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Max Einstein oraz reszty młodych geniuszy działających wspólnie w Centrum Mądrych Inicjatyw, czyli organizacji, której celem jest ratowanie świata, a konkretniej rozwiązywanie różnego rodzaju globalnych problemów. Dzieciaki wracają do gry, a my możemy śledzić ich poczynania w drugiej części! Jeśli natomiast ani Wasze latorośle, ani Wy nie czytaliście jeszcze pierwszego tomu, to koniecznie musicie nadrobić. Ta seria promuje wiedzę i to w najlepszy możliwy sposób, bo pokazuje, jak wykorzystać w praktyce wiele znanych praw fizycznych i nie tylko. Pobudza wyobraźnię i zachęca do wnikliwej analizy i rozwiązywania różnego rodzaju zagadnień i problemów. To idealna pozycja dla nastolatków, bo uczy, że liczy się praktyka i doświadczenie, a nie teoria!

Dwunastoletnia Max nie jest zwyczajną dziewczynką, lecz odznacza się nieprzeciętną inteligencją, co pozwala jej w tak młodym wieku uczyć się, a nawet wykładać na uniwersytecie. Jest wielką fanką Alberta Einsteina, z którym prowadzi pasjonujące rozmowy, oczywiście tylko w myślach. Chciałaby być taka jak on, nie tylko ze względu na jego dokonania, ale to jakim był wartościowym człowiekiem. Niestety, ma za sobą trudną przeszłość, bo nie poznała nigdy swoich rodziców i była praktycznie bezdomna, jednak wszystko się zmieniło, kiedy zwerbowano ją wraz z kilkorgiem innych dzieciaków do tajnej organizacji Centrum Mądrych Inicjatyw, bo znalazła w niej przyjaciół i wreszcie poczuła, co to znaczy mieć rodzinę. Ale co najważniejsze może ratować świat dzięki swojej wiedzy i umiejętności wdrażania i wykorzystywania naukowych praw i teorii w praktyce, a w ten sposób rozwiązywać problemy globalne i ratować świat.

Dzięki serii książek Max Einstein Jamesa Pattersona i Chrisa Grabensteina młodzi czytelnicy zrozumieją, że nauki ścisłe wcale nie są nudne, ani trudne, jeśli tylko otworzą się na nią i dostrzegą, jak zdobyta wiedza może pomóc w życiu. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wygląda system edukacji w Polsce, a mianowicie jest skoncentrowany jedynie na powtarzaniu formułek i zdawaniu różnych testów teoretycznych. A na praktykę zazwyczaj już nie starcza czasu. Dlatego seria o przygodach rezolutnej Max Einstein jest świetną odpowiedzią na potrzeby dzieciaków, czyli pokazanie im teorii w praktyce. Poza tym uczą się, że warto działać w zespole, bo można osiągnąć więcej wspierając się nawzajem, a przyjaźń to coś bardzo cennego! Musicie wiedzieć, że to jedyna seria przygodowa autoryzowana przez Archiwum Alberta Einsteina. W środku czeka bonus w postaci ciekawych zadań i eksperymentów do samodzielnego wykonania! Treść świetnie dopełniają ciekawe i często bardzo zabawne ilustracje, których jest naprawdę sporo! Warto podsuwać młodzieży takie książki, bo dzięki nim mają szansę polubić naukę!

I zapamiętajmy wszyscy słowa Alberta Einsteina: „Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie”

Dziękuję Wydawnictwu Zygzaki za egzemplarz do recenzji!

Jest to kontynuacja świetnej młodzieżowej książki. W tej części Max rozwiązuje problem braku wody, W Irlandii zabrakło wody, ludzie wręcz gangi sprzedają ją po zawyżonych cenach a w mieście panuje korupcja.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Literatura dziecięca
  • Przygodowe

Dodaj cytat z książki Buntownicy nie bez powodu