Wystrzałowa licealistka

Cykl: Melania Korzeniowska (tom 1)
Wydawnictwo: Lucky
Tiger

Życie maturzystki samo w sobie jest bardzo trudne. Ale sprawa komplikuje się o wiele bardziej, gdy zostanie zwerbowana do agencji antyterrorystycznej IST. Czy możliwa jest praca w tajnej agencji i utrzymanie rodziców w niewiedzy? A do tego wizja matury wisząca jak kat nad zbolałą duszą. O tym na własnej skórze przekona się Melania Korzeniowska, która w jednej chwili (jednym ruchem...

O tym na własnej skórze przekona się Melania Korzeniowska, która w jednej chwili (jednym ruchem nadgarstka) bezpowrotnie odmieni swoją codzienność.

[Lucky, 2010]

Natka | 2015-07-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Książka wciągająca od pierwszych stron. Pełna akcji, barwnych postaci i zabawnych sytuacji. Niestety trochę czasu minęło odkąd czytałam ta książkę więc nie mogę się rozpisać, ale na pewno mogę ja polecić! :)

eMeLka | 2014-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2014

Melania Korzeniowska - licealistka, przyszły chadzacz krawężnikowy. Nagle trafia do agencji terrorystycznej, IST, jako numer 772. Czy uda jej się przystosować?

kamyk576 | 2014-02-22

''Życie maturzystki samo w sobie jest bardzo trudne. Ale sprawa komplikuje się jeszcze o wiele bardziej, gdy zostanie zwerbowana do agencji antyterrorystycznej IST.''

Malwina | 2013-06-19
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Maturzystka - Melania
Melania - tajna agentka
O tym jest właśnie książka "Wystrzałowa licealistka"- o nastolatce, która ni z tego ni z owego zostaje zwerbowana do tajnej grupy IST by stać się tajną agentką. Melania jest zwyczajną uczennicą liceum, ma przyjaciółkę, która wciąż mówi jej o swoim chłopaku. Nie może znieść swojego starszego brata i nie ma dobrego kontaktu z rodzicami. Pewnego dnia zostaje wciągnięta do tajemniczego życia agentów, którzy chronią świat.
Na początku myślałam, że książki nie skończę, bo główna bohaterka była trochę irytująca kiedy wyskakiwała z tymi swoimi uśmiechami numer 1, numer 12. Również dziwiło mnie, że kilku dorosłych facetów (niektórzy nawet po 30) szaleli za nią. Zmusiłam się jednak do przeczytania. Bohaterów jak na mój gust było trochę za wielu nie ogarniałam na początku tych wszystkich agentów. Autorka na początku miała dla mnie trochę denerwujący styl, ale cieszę się że dotrwałam do końca, ponieważ Melania miała kilka ciekawych przygód, a i...

Lysistrata | 2011-06-14
Na półkach: Perełki *.*, Przeczytane
Przeczytana: 14 czerwca 2011

Książka ta na długo zapadnie mi w pamięć. Choć bohaterkę spotykają niecodzienne przygody, w jej postaci możemy odnaleźć samych siebie. Jej rozterki, refleksje są tak bardzo podobne do naszych... tylko ubarwione niezwykłymi przygodami ;) Gaja Kołodziej ciekawie opisuje przygody i co więcej - nie zanudza. Książkę czytałam bez wytchnienia, wciągnęła mnie tak bardzo, że aż nie chciałam się z nią rozstać. Muszę przyznać, że lubię tę tematykę, a wszystkim gorąco polecam tę książkę. Miło się czyta, nie ma tam takich mdłych wątków miłosnych, które wydaje się, że są wszędzie. Bohaterka podchodzi sceptycznie do miłości i zajmują ją inne, ciekawsze sprawy.

witcherrie | 2014-03-01

Wystarczy przeczytać I rozdział a już chce się wiedzieć co stanie się dalej z Melanią. Lubiłam ją czytać, ale na pewno jej minusem są zbyt długie rozdziały, przynajmniej jak dla mnie.

Karolina99 | 2014-01-01
Przeczytana: lipiec 2013

Kiedy pożyczyłam tą książkę z biblioteki nie liczyłam na nic szczególnego. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej książce i sięgnęłam po nią przypadkowo.
Książka "Wystrzałowa licealistka" była jednak dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Bardzo mnie wciągnęła. Nie mogłam się oderwać. Po przeczytaniu było mi mało. Przeczytałam ponownie kilka razy...
Uważam, że Gaja Kołodziej napisała świetną książkę. Godna uwagi jest też kontynuacja historii Mel. Są to moje ulubione książki. Polecam.

Flamingo | 2015-11-19

Duże zaskoczenie. Spodziewałam się lekkiej opowiastki przeznaczonej do czytania dla relaksu, podczas gdy okazało się, że oprócz tych lekkich i zabawnych elementów, które nadają powieści przyjemny charakter, zostały tam wplecione również poważne problemy wewnętrzne bohaterki. Wspaniałe połączenie, jeśli doda się jeszcze cały zastęp superprzystojnych tajnych agentów ;D Zdecydowanie polecam, jedna z moich ulubionych książek, nie zapomnijcie również o 2 części! :)

Iga | 2011-03-18
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 16 marca 2011

Mało oryginalny tytuł.
Okładka i opis też nie są szczególnie zachęcające.
Tymczasem, książka okazuje się być bardzo dobra. Coś w stylu 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń Meg Cabot, tyle że w polskich realiach. Ciekawa bohaterka, wartka akcja i spora dawka humoru. Zachęcam:)

Domi2010lady | 2014-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Natknęłam się na tą książkę w bibliotece, nigdy nie słysząc o autorce czy o samym tytule, przeczytałam krótki opis na okładce i wzięłam ją do domu.
Kolejne rozdziały czytało się bardzo przyjemnie. W głównej bohaterce można dostrzec pospolitego ucznia - popularne słownictwo, niechęć do szkoły, znienawidzony nauczyciel; jedyne, co ją różni od innych to ponumerowane spojrzenia i uśmiechy, w których na początku łatwo jest się pogubić, ale z kolejnymi kartkami stają się bliższe i normalniejsze. Wątek agencji antyterrorystycznej jest ciekawy, jednak myślę, że autorka nie do końca podołała zadaniu. Sądziłam, iż będzie wartka akcja, terroryści, mafia, pościgi, a przeczytałam dużo opisów ludzi, ich zachowań. Zabrakło mi objaśnienia nazw drużyn i końcowej misji. Jednakże książka jest interesująca i godna przeczytania.
Jedynym minusem, za który odjęłam gwiazdkę są błędy odnajdywane w moim wydaniu minimum kilkanaście razy.