Lubimyczytać.pl to:
społeczność 373 tys. zakochanych w książkach
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Najnowsze opinie czytelników
książek: 77
Hubert | 2014-04-19
O książce: Kordian
Dodana: wczoraj

Dopiero jak przeczytałem streszczenie to wiedziałem o co w niej chodzi. Ciężka do czytania lektura dla młodzieży.

książek: 27
Ewik | 2014-04-19
O książce: Szeptem
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Dodana: wczoraj

Chcę więcej i więcej i więcej :) Wpada do ulubionych, z chęcią będę do niej wracała:)

książek: 19
aikaternie | 2014-04-19
Dodana: wczoraj

Książka nosi tytuł "Mój przyjaciel zdrajca", ale to nie Nurowska opowiada o Pułkowniku Kuklińskim, ale Kukliński sam o sobie. Siłą rzeczy dowiadujemy się tylko tego, co chce przekazać nam bohater. Dlatego nie będę tutaj próbowała go oceniać. Za to mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że Pułkownik przedstawił się jako mądry i bardzo przenikliwy człowiek. Trafnie ocenił najnowszą historię, przewidział m.in. imperialistyczne zapędy Putina.
Kukliński przybliża swoją historię i historię PRL w sposób, jakich nie znajdziemy w podręcznikach- z pierwszej ręki, ze szczegółami i w kontekście relacji międzyludzkich. I choć nie jest to historia odległa, to młodsze pokolenia może szokować.
Autorka książki opracowała opowieść bohatera w bardzo zgrabny i przystępny sposób. Myślę, że na prawdę warto samemu się z nią zapoznać.

książek: 77
Hubert | 2014-04-19
O książce: Goldfinger
Dodana: wczoraj

Ciekawa książka ale jestem troszkę rozczarowany bo fabuła książki różni się z fabułą z filmu.

książek: 77
Hubert | 2014-04-19
O książce: Dzieci z Bullerbyn
Dodana: wczoraj

Dawno dawno temu ją czytałem. Pamiętam że opowiada o losach dzieci ze Szwedzkiej osady Bullerbyn.

książek: 77
Hubert | 2014-04-19
Dodana: wczoraj

Ciekawa książka o agencie 007. Książka zawiera zbiór 5 krótkich opowiadań. Dobrze się ją czytało w autobusie.

książek: 186
Meredith | 2014-04-19
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Dodana: wczoraj

Na początku ciężko mi było się wczytać, ale później... poszło jak z płatka. Powieść wzruszająca, miejscami zabawna, a pomysł, żeby narratorem uczynić śmierć - genialny. Do bohaterów bardzo się przywiązałam, choć moim ulubionym chyba była Liesel... a może Rudy...
W każdym razie każdy powinien przeczytać tę książkę.

książek: 77
Hubert | 2014-04-19
Dodana: wczoraj

Bardzo mnie znudziła ta książka, swoją treścią widać ,że jest to książka dla kobiet które mogą sobie przy niej popłakać. Przeczytałem bo była moją lekturą w szkole.

książek: 33
uwaman | 2014-04-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kapuściński tym razem zabiera nas w dwie podróże - współczesne jemu pierwsze wyjazdy za granicę, którym towarzyszy nauka języków obcych i drobny szok kulturowy oraz w podróże starożytne, razem z Herodotem - autorem "Dziejów". Książka jest hołdem złożonym dla Herodota, człowieka, który pomimo czasów w jakich przyszło mu żyć podjął się wysiłku związanego z poznawaniem świata i stworzył ponadczasowe dzieło. Po tej lekturze nie pojadę szybko na wczasy z biurem podróży ;)

książek: 73
Piotr | 2014-04-19
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: wczoraj

Może nie jest jakoś rewelacyjnie napisana, ale Mo Farah miał w życiu takie przygody, że jego wspomnienia czyta się świetnie. Bardziej koncentruje się w książce na tym, co dzieje się poza bieżnią, ale w jego przypadku wyszło mu to na dobre. Na pewno można polecić osobom interesującym się sportem, ale autobiografia Brytyjczyka powinna przypaść do gustu także ludziom niekoniecznie zainteresowanym bieganiem. Po prostu dobra książka o życiu.

książek: 119
Paulina | 2014-04-19
O książce: Książę Mgły
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: wczoraj

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna bajka spod pióra Zafona...

Ładna opowieść o przyjaźni i miłości ale nie zachwyciła mnie. Dobrze opowiedziana, trzymająca w napięciu i ciekawa ale jak na bajkę zabrakło mi happy end'u...

książek: 1673
gwiazdka | 2014-04-19
Na półkach: Rok 2014, Przeczytane
Dodana: wczoraj

Moje pierwsze spotkanie z Michaelem Palmerem i niestety średnio udane. Książka owszem zatacza szerokie kręgi, ma rozmach, bo i polityka i nieuleczalny wirus, ludzie żądni władzy, wprost na nią chorzy. Wszystko fajnie, tylko całość była za mało dynamiczna. W zasadzie działo się bardzo mało, były takie olbrzymie fragmenty, że nie działo się nic, całość bardzo przewidywalna, od początku wiedziałam jak „Jedno uderzenie serca" się skończy. W ogólnym rozrachunku powieść mnie rozczarowała, jednak miała pewną zaletę, dzięki której nie skreśliłam Palmera z moich planów czytelniczych- całość czytało się dość dobrze, pomimo słabej akcji, a miejscami mało przekonywującej treści: szczególnie w scenach, gdzie nasi pozytywni bohaterowie walczyli z silniejszym przeciwnikiem, pomimo ran dawali radę wyjść z tego z życiem w odróżnieniu od silniejszego konkurenta- całość jest napisana lekkim stylem i językiem. Całość jednak oceniam tylko na „może być”.

książek: 33
uwaman | 2014-04-19
O książce: Imperium
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opowieść o trzech spotkaniach autora z "Imperium" jakim w naszej świadomości był Związek Radziecki. Opowieści zarówno z republik prowincjonalnych jak i historia upadku ZSRR na szczeblach politycznych. Lektura sprawiła, że zapragnąłem wybrać się na wschód!

książek: 138
Scylla | 2014-04-19
O książce: Oczy smoka
Na półkach: 2014, Przeczytane
Dodana: wczoraj

Właściwie to nawet nie wiem, co mam takiego napisać o tej książce...

Rzadko spotykamy się z obyczajową historią, jak na nasze realia, w samym środku fantastycznej opowieści... Jeśli znajdujemy tam smoka, czarodzieja i Smoczy Piasek to oczekujemy też spektakularnych magicznych pojedynków, rycerzy z mieczami, dzięki którym stają się niepokonani, zaczarowanych księżniczek, itd.

Tymczasem wchodzimy coraz głębiej w książkę opowiadającą o sporym królestwie, w którym rządzi polityka i zagrywki tak uknute, by wyglądały na prawdziwe. Delain jest tym spokojnym państewkiem na końcu świata, gdzie rządzi nie całkiem niezależny i może nie najmądrzejszy król Roland. Ma on dwóch synów oraz zaufanego doradcę Flagga, który o niczym innym nie marzy, jak o zasianiu w Delain całkowitej anarchii oraz bezkrólewia. Znaczek firmowy? No cóż, możliwe. Z licznych opisów dowiadujemy się bowiem, że Flagg żyje już szmat czasu (czyli kilka wieków) i zdążył już zasiać mrok w wielu zakątkach świata, a także wprowadzi...

książek: 41
1strazak52 | 2014-04-19
O książce: Legion
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Dodana: wczoraj

Doskonałe przekazanie (w zasadzie od podstaw) dziejów ZJ i NSZ. Historia i fakty w płynny sposób przeplecione są wątkami z udziałem osób i miejsc wymyślonych lecz powiązanych z zasłyszanymi relacjami. Wartka akcja sprawia, że czyta się "jednym tchem".

książek: 674
booksnifferr | 2014-04-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Historia dość mroczna, ale dzięki temu nadaje całości niezwykłego smaku :D

książek: 33
uwaman | 2014-04-19
O książce: Cała jaskrawość
Na półkach: Przeczytane, Ulubione
Dodana: wczoraj

Książka magiczna, opowiadająca o rzeczach zwykłych, codziennych w sposób baśniowy. Stachura pokazuje jak w prozie życia można doszukiwać się elementów poetyckich, podnoszących na duchu. Uczy radzić sobie z nadmierną, przytłaczającą refleksyjnością.
Często "przeżywam" Całą Jaskrawość na nowo w trudnych chwilach.

książek: 299
BaSiUlA | 2014-04-19
O książce: Gdzie jesteś, Leno
Dodana: wczoraj

Przyznam,że jestem pozytywnie zaskoczona. Całkiem niezła,nawet mnie wciągneła. I oczywiście chciałam jak najszybciej skończyć,żeby wiedzieć jaki koniec historii.

książek: 67
Kasia_1987 | 2014-04-19
O książce: Poszukiwania
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: wczoraj

Książka, która zapada w pamięci, nie da się o niej szybko zapomnieć. Warta poświęcenia czasu. Polecam

książek: 520

Wydawnictwo :Edgard
Seria wydawnicza: Angielski z kryminałem
Rok wydania: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron:174

Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka obcego? - odpowiedzi na to pytanie poszukuje się już od jakiegoś czasu. Znajomość angielskiego( na dobrym poziomie zarówno w mowie jak i w piśmie) jest w dzisiejszych czasach praktycznie niezbędna, jeśli chce się znaleźć dobrze płatną pracę, wyjechać na wakacje czy studiować poza Polską. Można chyba śmiało zaryzykować stwierdzenie ( pasuje takie zdanie czy lepiej jakoś je zmienić), że mowa Brytyjczyków to najbardziej uniwersalny język świata. Zrozumie go nie tylko mieszkaniec Londynu czy Birmingham,ale prawie każdy obcokrajowiec. Co zatem zrobić, aby bariera językowa nie była dla nas przeszkodą i abyśmy potrafili, jeżeli nie płynnie to chociaż bardzo dobrze mówić po angielsku? . Nie od dziś wiadomo, że nauka jest najbardziej efektywna, gdy łączy się przyjemne z pożytecznym czyli np czyta książki w oryginale...


Załóż konto za darmo!
Utwórz konto
Rejestrując się w serwisie akceptujesz regulamin i zgadzasz się z polityką prywatności.

Pobierz aplikację mobilną

Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd