Jan Paweł II w sercu świata. Świadectwo o błogosławionym papieżu

Wydawnictwo: Esprit
Giovanni Paolo II nel cuore del mondo
978-83-61989-52-3
Agniecha

Nieznane, wzruszające świadectwo włoskiego kardynała, przyjaciela i współpracownika Jana Pawła II w przeddzień Jego beatyfikacji. Dwa lata przed swoją śmiercią papież Jan Paweł II wręcza na audiencji kardynałowi Angelo Comastriemu symboliczny krzyż. „Wasza Świątobliwość, nie ma drugiego takiego krzyża, jak ten, który należy do Ciebie” – mówi wtedy Comastri. Jan Paweł II w sercu świata to...

Jan Paweł II w sercu świata to poruszające świadectwo ukazujące pontyfikat papieża Polaka z osobistej perspektywy jednego z jego bliskich współpracowników. Oczami kardynała Comastriego możemy obserwować skromność i pokorę Jana Pawła II, jego charyzmatyczną osobowość, słynne poczucie humoru oraz odwagę, z jaką stawiał czoła kolejnym wyzwaniom – a w tym największym z nich: własnej chorobie i śmierci.

Ta wzruszająca lektura to jednocześnie przypomnienie wszystkich najważniejszych momentów niezwykłego pontyfikatu Jana Pawła II. Prostota i bezpretensjonalność książki Comastriego stawia ją na przeciwległym biegunie encyklopedycznych opracowań życia papieża i pompatycznych przemówień.
W chwili, gdy medialny szum sprawia, że Jan Paweł II staje się bardziej symbolem niż człowiekiem, cichy głos Comastriego przypomina nam papieża takiego, jakim był naprawdę.

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit SC, 2011

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/index.php/s/karta/id/166

Zapatrzona_W_Książki | 2011-05-11
Przeczytana: 11 maja 2011

Nie spodziewałam się, że przeczytam tą książkę w ciągu paru godzin. A jednak to się stało. Odkąd zobaczyłam, że powstaje ta książka wiedziałam, że będę musiała ją przeczytać. Jan Paweł II był zawsze dla mnie kimś kogo trzeba naśladować i od niego się uczyć. Jakąkolwiek praca na dowolny temat w szkole kończyła się u mnie naszym papieżem. I o dziwo zawsze było to coś innego.

W „Jan Paweł II opisane są dzieje pontyfikatu papieża Polaka. Dziki kardynałowi Comastri możemy zaobserwować jaki jest JPII. Skromny, pokorny, a zarazem waleczny. Mężnie stawiał czoła wszelkim przeciwnościom. Dążył do odnowienia wiary, do wskrzeszenia jej u nie wierzących. Pomagał nam ufać na nowo, godzić się i wybaczać. Pokazał, że nawet z własną chorobą można walczyć.

Książkę wręcz pochłonęłam. Nie sądziłam, że wywrze na mnie takie wrażenie. Muszę przyznać, że bałam się jej i trochę zwlekałam z czytaniem. A teraz tego żałuje. Książka jest napisana przystępnym językiem, pełna faktów, ale nie suchych....

Magdalena | 2013-01-03
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Opowieść o odważnym człowieku w epoce lęków.

Jan Paweł II w sercu świata to książka napisana przez włoskiego kardynała, bliskiego współpracownika i przyjaciela polskiego papieża. Przedstawia ona sylwetkę następcy Świętego Piotra z ludzkiej strony, prezentując takie cechy jego charakteru jak: odwaga, zdecydowanie, ale też skromność i pokorę wobec zadań, jakie Pan Bóg postawił na jego drodze.

Autor stwierdza, iż w wieku XX był okresem szerzącego się ateizmu, w którym m. in. Albania ogłosiła się I państwem bez Boga. Natomiast wybór krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską jesienią 1978 roku stał się odpowiedzią Kościoła na to wyzwanie. Już na początku pontyfikatu Jan Paweł II określił, iż jednym z najważniejszych celów jest to, aby ludzie zechcieli otworzyć swe dusze na miłość i naukę Chrystusa.

Najważniejszym zadaniem Kościoła jest głoszenie Słowa Bożego, dlatego Polak został papieżem pielgrzymem. Odbył w sumie 250 podróży, z czego 104...

KKBello | 2011-11-03

„Jan Paweł II w sercu świata” kardynał Angelo Comastri

Pontyfikat Jana Pawła II oczami kardynała Angelo Comastri, przyjaciela i współpracownika papieża. Książka głęboko wzruszająca. Ukazuje drogowskazy, którymi kroczyły papież, tak wielki i wytrwały w swoich postanowieniach.
Miłość do Matki, którą zaszczepił w tysiącach serc ludzkich, słowa, którymi karmił ubogie dusze, i głębokie miłosierdzie, sprawia że czytanie staje się - „sacrum”.
Każdy z nas odczuwa silny związek z osoba przedstawioną na ilustracji. Dla jednych ta miłość przyszła w porę , dla drugich niestety za późno. Niemniej jednak świat pisany ręką Karola Wojtyły zyskał na świetności.

Książka z pewnością zadowoli niejednego czytelnika głodnego wiedzy o J.P II
Jakim człowiekiem był na co dzień? Jak rozmawiał z młodzieżą? Jak wielce przerażony był Kościół widząc w jaki sposób bezpośrednio wygłasza swoje orędzie.
Cierpienie, z którym się zmagał, ludzi, których ściskał, człowiek o wielkim sercu – sercu jak dzwon-...

Dagmara Nowak | 2014-02-17
magdac | 2014-01-03