Na czacie z Panem Bogiem

literatura dziecięca
Edycja Świętego Pawła
2006-01-01
2006-01-01

To nie jest literatura dziecięca,raczej młodzieżowa albo religijna.
Książkę przywiozła mi Siostrzenica z przykazaniem,że muszę przeczytać.
Jakoś chęci nie miałam ale jak zaczęłam to przepadłam w zaczytaniu.
Wyśmienita forma do poznania skrawka świata Bożego w problemach młodych ludzi i nie tylko...Gorąco polecam.

To nie jest literatura dziecięca,raczej młodzieżowa albo religijna.
Książkę przywiozła mi Siostrzenica z przykazaniem,że muszę przeczytać.
Jakoś chęci nie miałam ale jak zaczęłam to przepadłam w zaczytaniu.

Otrzymałam tę książkę na swoje osiemnaste urodziny. Długo leżała, kurząc się na półce. Pewnego dnia postanowiłam, że do niej zajrzę. Pochłonęłam ją w trzy godziny.
Polecam ją każdemu, kto zastanawia się nad własną wiarą i nie tylko. I temu młodemu i temu troszkę starszemu. Pozwala zrozumieć wiele rzeczy i z dystansem oraz spokojem podejść do wielu spraw.

Książka przepiękna, jeżeli jej nie przeczytałaś/eś na co czekasz??? Extra

Książka przepiękna, jeżeli jej nie przeczytałaś/eś na co czekasz??? Extra

Pierwszy raz sięgnęłam po książkę o tematyce religijnej. Nie zawiodłam się. Myślę, ze książka kierowana jest do osób, które znajdują się w cięzkich momentach swojego życia, chociaż nie koniecznie. Ja sięgnęłam po nią właśnie w takim momencie. Podtrzymała mnie na duchu oraz dała sporo do myślenia. Świetny pomysł, napisania książki w formie czatu. Wielu młodych ludzi napewno po nią sięgnęło :) Pisana w zrozumiałym tonie, nie nudna, gorąco polecam !

Jest to bardzo mocna tafiajaca ksiązka, są poruszane tematy nastolatków,współczesnych, mi sie podobało, szybko sie czyta, przeczytałam to w 1.dzień

Z Internetu korzystają już niemal wszyscy ludzie na całym świecie. Używają go do pracy, nauki, zabawy. Bez Internetu wielu nie wyobraża sobie jednego dnia. Najwięcej przed ekranem przesiadują jednak nastolatkowie, zwłaszcza, że większość ich czasu zajmują rzeczy mało pożyteczne – portale społecznościowe czy gry. Więc na pytanie jak najłatwiej dotrzeć do amerykańskiego nastolatka jest prosta odpowiedź – oczywiście przez Internet.

Na pewnej stronie internetowej przez chat nastolatki z całego kraju mogą się kontaktować. I tu właśnie spotykają się osoby pod nickami Blake7, Jenn, CrossKrys, A.C.008 i Strider77. Są zagubieni w wielkim świecie, a każdy z nich przeżywa swoje osobiste problemy: rozwód rodziców, nałogi, zaległości w nauce. Pewnego dnia do ich prywatnej rozmowy włącza się ktoś pod internetowym pseudonimie Bóg. Twierdzi, że jest ich Stwórcą i że mieszka w niebie. Na początku nie chcą mu wierzyć, myślą, że to jakiś żart, ale później zaniechają swoich wątpliwości. Chcą zadać Bogu jak najwięcej pytań, chcą znać sens życia, sposób na rozwiązanie trudności życiowych i chcą wiedzieć jak ponownie odzyskać wiarę w Chrystusa. Jak odpowie im Bóg?

Wiara to bardzo osobista i delikatna część naszego życia. Nie da się jej kupić ani nabyć, Boga trzeba po prostu pokochać. Autorzy tej książki wpadli moim zdaniem na pomysł genialny, bo przecież nic nie przemówi do komputeromaniaków lepiej niż sam komputer. Musicie przyznać, że czegoś podobnego w literaturze jeszcze nie było, więc tym bardziej pomysł braci Hafer wydaje mi się świetny! Na pewno sięgnę po następne książki spod ich pióra, bo widzę, że naprawdę warto.

Książka porusza bardzo ważne sfery w życiu każdego z nas – pierwsze uczucie, zawód, rozwój, straty osób bliskich. Często Bóg na zadawane Mu pytania powołuje się na Pismo Święte, modlitwy. Zachęca do zaufania swojemu synowi – Jezusowi i jego matce – Maryi. Internauci oczywiście mają wiele wątpliwości, które Bóg zawsze rozwiewa. Nie we wszystkich rozmowach On uczestniczy – czasami daje pole do popisu nastolatkom i możemy poznać ich historie i rozważania, co również jest pomysłem oryginalnym i niebanalnym jak zresztą cała książka.

Mimo że w książce nie ma żadnych opisów jedynie ciągły dialog, świetnie poznajemy bohaterów. Na samym początku lektury znajdują się ich formularze o ich samych, skąd również możemy dowiedzieć się coś o nich. Są to mądrzy, dowcipni, błyskotliwi nastolatkowie z mnóstwem pomysłów dobrych i złych na życie. Można polubić ich już od pierwszych stron i mimo, że to tylko fikcja literacka autorów, czytelnik chętnie poznałby takie postacie.

Książka „Na czacie z Panem Bogiem” byłaby wręcz idealna gdyby nie kilka minusów. To co przede wszystkim rzuca się w oczy to to, że wiele wątków jest rozwiniętych i nagle w połowie skończonych, nie ma zakończenia. Denerwowało mnie to zwłaszcza wtedy, kiedy rozmawiali na jakiś naprawdę istotny temat do którego potem już nie wracali a ja chętnie poczytałabym o nim więcej. Drugą wadą jest bardzo mała objętość książki, która zajmuje nie więcej niż pół godziny. Co prawda można ją potem jeszcze rozważać, ale myślę, że gdyby autorzy przyłożyli się to mogliby napisać jeszcze kilka rozdziałów poruszających ciekawe kwestie.

Lektura „Na czacie…” jest przyjemna również dlatego, że książka jest bardzo ładnie wydana. Twarda okładka z ciekawym zdjęciem przykuwa wzrok, a tytuł zachęca czytelnika do wzięcia książki do dłoni. W środku na każdej stronie znajdują się okna jak w autentycznym czacie, co przybliża nam wczucie się w treść.

Jeśli macie chwilkę czasu i będziecie mieli okazję zdobyć książkę „Na czacie z Panem Bogiem” proponuję Wam jak najszybsze zapoznanie się z nią. Jest bardzo mądra lekturą, która pomaga jeszcze mocniej zrozumieć naszą wiarę. Warto po nią sięgnąć, aby znaleźć odpowiedź na pytania, które tylko z pozoru są proste…

5,5/6
9/10

Obraz Boga w wersji dla młodzieży, jednak w tej książce Bóg nie traci na swojej boskości.

Boska książka :D

Boska książka :D

Całkiem ciekawa i przyjemna książeczka, lecz troszkę przesłodzona.

Całkiem ciekawa i przyjemna książeczka, lecz troszkę przesłodzona.

Zapowiada się ciekawie :)

Zapowiada się ciekawie :)

Świetna książka, idealna dla młodzieży, która ma problemy z wiarą w Boga. Szczerze polecam :)

• Religia
  • W prywatnej biblioteczce