Kaidan. Japońskie opowieści niesamowite epoki Edo

Okładka książki Kaidan. Japońskie opowieści niesamowite epoki Edo Marcin Tatarczuk
Okładka książki Kaidan. Japońskie opowieści niesamowite epoki Edo
Marcin Tatarczuk Wydawnictwo: TRIO, Biblioteka Fundacji im. Takashimy Seria: Oblicza Japonii horror
188 str. 3 godz. 8 min.
Kategoria:
horror
Seria:
Oblicza Japonii
Wydawnictwo:
TRIO, Biblioteka Fundacji im. Takashimy
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-01-01
Liczba stron:
188
Czas czytania
3 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788374362658
Tagi:
Japonia legendy mity folklor kultura
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
57 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
325
15

Na półkach:

Ciekawa, przystępnie napisana, a przy tym naszpikowana informacjami. Plus za ilustracje, obszerną bibliografię oraz słowniczek w języku japońskim.

Ciekawa, przystępnie napisana, a przy tym naszpikowana informacjami. Plus za ilustracje, obszerną bibliografię oraz słowniczek w języku japońskim.

Pokaż mimo to

avatar
138
132

Na półkach:

Bardzo ciekawa książka w temacie japońskiej mitologii oraz kultury okresu Edo, a przy tym mimo naukowego stylu pisana bardzo przystępnym językiem, który pozwala pochłonąć lekturę w błyskawicznym tempie. Oczywiście nie bez znaczenia są tu obszerne przytoczenia legend i wyjątków z literatury, co bynajmniej nie umniejsza jej wartości. Mam jednak pewne wrażenie niekompletności - nie jestem specjalistką w temacie, ale czy w literaturze okresu Edo w ogóle nie pojawiają się tengu ani diabły oni? Te stwory zostały kompletnie przez autora pominięte. Również skład książki zaliczył parę potknięć - zdarzyło się całkiem sporo literówek oraz błędnie oznaczone przypisy (podejrzewam, że w manuskrypcie była numeracja ciągła przypisów, a w książce zastosowano osobną dla każdego rozdziału - stąd bałagan). Nie umniejsza to jednak ani wartości książki, ani jej zalety jako ciekawej lektury. Polecam gorąco.

Bardzo ciekawa książka w temacie japońskiej mitologii oraz kultury okresu Edo, a przy tym mimo naukowego stylu pisana bardzo przystępnym językiem, który pozwala pochłonąć lekturę w błyskawicznym tempie. Oczywiście nie bez znaczenia są tu obszerne przytoczenia legend i wyjątków z literatury, co bynajmniej nie umniejsza jej wartości. Mam jednak pewne wrażenie niekompletności...

więcej Pokaż mimo to

avatar
8
8

Na półkach: ,

Będąc w temacie Mitologii japońskiej, chciałam zaczerpnąć informacji o japońskich potworach oraz ich klasyfikacji. Książka bardzo prosto i krótko opisuje klasyfikacje stworów japońskich. Dowiedziałam się, czym różni się youkai od yurei i w jaki sposób łączą się z naszym światem. Przybliżona jest także klasyfikacja najpopularniejszych w kulturze japońskiej istot typu wodniki kappa czy lisy. Bardzo przydatna lektura przed rozpoczęciem czytania mang czy oglądania anime. Dodatkowo zagłębiamy się w kilka znanych historyjek, od których powstały znane filmy typu "The ring". Na końcu mamy słowniczek , w jaki sposób zapisywać nazwy stworów (w tym kanji). Naprawdę dobra pozycja.

Będąc w temacie Mitologii japońskiej, chciałam zaczerpnąć informacji o japońskich potworach oraz ich klasyfikacji. Książka bardzo prosto i krótko opisuje klasyfikacje stworów japońskich. Dowiedziałam się, czym różni się youkai od yurei i w jaki sposób łączą się z naszym światem. Przybliżona jest także klasyfikacja najpopularniejszych w kulturze japońskiej istot typu wodniki...

więcej Pokaż mimo to

avatar
448
26

Na półkach: , ,

Książka, dopełniona lekturą poszczególnych opowieści Kaidan, prezentuje polskiemu czytelnikowi ich genezę. Minusem książki jest język, niby temat przyjazny i miły, ale książka niejednokrotnie mnie męczyła.

Książka, dopełniona lekturą poszczególnych opowieści Kaidan, prezentuje polskiemu czytelnikowi ich genezę. Minusem książki jest język, niby temat przyjazny i miły, ale książka niejednokrotnie mnie męczyła.

Pokaż mimo to

avatar
1583
1578

Na półkach: ,

Seria "Oblicza Japonii" prezentuje głownie prace monograficzne młodych naukowców - często prace magisterskie i doktoranckie, co łatwo jest zauważyć po samym stylu, raczej naukowym niż beletrystycznym - stąd też poziom bywa mocno nierówny. Jednak bezsprzecznie największą zaletą tej serii jest niezwykły dobór tematów i ich monograficzne ujęcie, prezentujące wyczerpująco zagadnienia zwykle traktowane pobieżnie w większych opracowaniach.

Książka Marcina Tatarczuka jest przykładem właśnie takiego wydawnictwa: z kilkoma wpadkami edytorskimi i nieszczególnie porywającym stylem, ale opracowana z naukową rzetelnością, przedstawiająca temat, których chyba jeszcze nie doczekał się szerszej prezentacji polskiemu czytelnikowi. Na szczególną uwagę zasługują omówienia opowieści niesamowitych, w tym również tłumaczenia z opracowań japońskich, niedostępnych szerszej grupie czytelników i choćby z tego powodu warto poświęcić tej książce chwilę uwagi.
Poza garścią niesamowitych opowieści, zarówno cytowanych, jak i przytaczanych w opracowaniach, książka zawiera omówienie typów niesamowitych istot, genezę powstania opowieści niesamowitych oraz związanych z nimi wierzeniach, przesądach i tradycjach.

Seria "Oblicza Japonii" prezentuje głownie prace monograficzne młodych naukowców - często prace magisterskie i doktoranckie, co łatwo jest zauważyć po samym stylu, raczej naukowym niż beletrystycznym - stąd też poziom bywa mocno nierówny. Jednak bezsprzecznie największą zaletą tej serii jest niezwykły dobór tematów i ich monograficzne ujęcie, prezentujące wyczerpująco...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    340
  • Przeczytane
    85
  • Japonia
    27
  • Posiadam
    20
  • Chcę w prezencie
    7
  • Japonia
    6
  • Ulubione
    5
  • Do kupienia
    3
  • Japonia
    3
  • Azja
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kaidan. Japońskie opowieści niesamowite epoki Edo


Podobne książki

Przeczytaj także