Najnowsze artykuły
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Drużyna A (A)” Tomasza Kwaśniewskiego i Jacka WasilewskiegoLubimyCzytać2
- ArtykułyTrzeci tom serii o Medei Steinbart już dostępny w Storytel. Wywiad z autorką, Magdaleną KnedlerLubimyCzytać1
- ArtykułyZ Memphis na Manhattan – „Wymiana” Johna GrishamaBartek Czartoryski1
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Blizny jak skrzydła” Erin StewartLubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Marcin Tatarczuk
1
7,2/10
Pisze książki: horror
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,2/10średnia ocena książek autora
86 przeczytało książki autora
338 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Kaidan. Japońskie opowieści niesamowite epoki Edo
Marcin Tatarczuk
7,2 z 58 ocen
401 czytelników 5 opinii
2011
Najnowsze opinie o książkach autora
Kaidan. Japońskie opowieści niesamowite epoki Edo Marcin Tatarczuk
7,2
Będąc w temacie Mitologii japońskiej, chciałam zaczerpnąć informacji o japońskich potworach oraz ich klasyfikacji. Książka bardzo prosto i krótko opisuje klasyfikacje stworów japońskich. Dowiedziałam się, czym różni się youkai od yurei i w jaki sposób łączą się z naszym światem. Przybliżona jest także klasyfikacja najpopularniejszych w kulturze japońskiej istot typu wodniki kappa czy lisy. Bardzo przydatna lektura przed rozpoczęciem czytania mang czy oglądania anime. Dodatkowo zagłębiamy się w kilka znanych historyjek, od których powstały znane filmy typu "The ring". Na końcu mamy słowniczek , w jaki sposób zapisywać nazwy stworów (w tym kanji). Naprawdę dobra pozycja.
Kaidan. Japońskie opowieści niesamowite epoki Edo Marcin Tatarczuk
7,2
Seria "Oblicza Japonii" prezentuje głownie prace monograficzne młodych naukowców - często prace magisterskie i doktoranckie, co łatwo jest zauważyć po samym stylu, raczej naukowym niż beletrystycznym - stąd też poziom bywa mocno nierówny. Jednak bezsprzecznie największą zaletą tej serii jest niezwykły dobór tematów i ich monograficzne ujęcie, prezentujące wyczerpująco zagadnienia zwykle traktowane pobieżnie w większych opracowaniach.
Książka Marcina Tatarczuka jest przykładem właśnie takiego wydawnictwa: z kilkoma wpadkami edytorskimi i nieszczególnie porywającym stylem, ale opracowana z naukową rzetelnością, przedstawiająca temat, których chyba jeszcze nie doczekał się szerszej prezentacji polskiemu czytelnikowi. Na szczególną uwagę zasługują omówienia opowieści niesamowitych, w tym również tłumaczenia z opracowań japońskich, niedostępnych szerszej grupie czytelników i choćby z tego powodu warto poświęcić tej książce chwilę uwagi.
Poza garścią niesamowitych opowieści, zarówno cytowanych, jak i przytaczanych w opracowaniach, książka zawiera omówienie typów niesamowitych istot, genezę powstania opowieści niesamowitych oraz związanych z nimi wierzeniach, przesądach i tradycjach.