Untot lebt sich's auch ganz gut!

Tłumaczenie: Stefanie Zeller
Cykl: Królowa Betsy (tom 4)
Wydawnictwo: Lyx
5 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Undead and Unreturnable
978-3802581410
wampiry, język niemiecki
horror
niemiecki
katnap

Selbst die Untoten feiern Weihnachten, und Betsy kann endlich wieder ihrer Lieblingsbeschäftigung frönen: Einkaufen! Da erhält sie eine Warnung von Detektiv Nick Berry, dass ein Serienmörder in der Gegend sein Unwesen treibt. Betsy entspricht genau seinem Typ. Doch was kann ein Serienmörder einer Untoten schon anhaben? Vierter Roman der begeistert aufgenommenen Serie um die Vampirin Betsy. Sexy, witzig und wunderbar turbulent! Mit einem kräftigen Schuss Fantasy! Ausgezeichnet mit dem Romantic Times Award!

źródło opisu: http://www.amazon.de/Untot-lebt-sichs-auch-ganz/dp...(?)

źródło okładki: http://www.amazon.de/Untot-lebt-sichs-auch-ganz/dp...»

Magdalena T | 2013-11-19

Cała seria jest naprawdę dobra. Pod wzgleem poczucia humoru i lekkości z jaką została napisana to jest naprawdę Coś. Nie czuje się absolutnie zmęczenia losami Betsy (po przeczytaniu nawet 4 tomów). Babski poglad na codziennośc, umiłowanie do obuwia i do tego cięty jezyczek. Prawdziwa kobietka z charakterem. Postacie też niczego sobie. Historie o wampirach mogą być "soczyste", śmieszne i pełne wdzięku. Można się nieźle ubawić czytając;)

Niko | 2013-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2013

Wampirzyca. Ale nie taka zwykła, bo to przecież Betsy. Królowa wampirów, kochająca obsesyjnie buty. Odkąd stała się nieśmiertelna jej życie wcale nie stało się łatwiejsze, kolejne problemy i kłopoty to tylko kwestia czasu. Przygód Betsy odsłona czwarta..

Królowa potrzebuje króla, jest nim oczywiście czarujący, seksowy wampir Eric. Para przygotowuje swój ślub, a raczej Betsy, Eric nie pała do tego radością. I właśnie Eric.. on chyba nie pała radością do niczego. W poprzednich częściach bardzo go polubiłam, był "jakiś", a tutaj trochę zresetowano mu osobowość. Stał się płaski, nudy taki człowiek drewno. Co do Betsy ona dalej jest taka sama - trzydziestolatka z mentalnością niedojrzałej, kapryśnej trzynastolatki (nie obrażając nastolatek).

Co do fabuły to dzieje się wszystko i nic. W tle przewija się wątek seryjnego mordercy, który atakuje kobiety. Betsy ze swoim darem widzenia/ rozmawiania z duchami dalej im pomaga, gdy tylko następny pojawia się u niej z prośbą. Królowa znajduje...

IzaReads | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Ciekawa, lekka książka, którą czyta się w mgnieniu oka. Zdecydowanie polecam tę serię, chociaż pierwsza część nie przypadła mi do gustu. Dopiero druga wciągnęła mnie i każda kolejna jest jeszcze lepsza. Szkoda tylko, że wydawnictwo nie zdecydowało się wydać wszystkich książek o nieumarłej, a jest ich 14.

Linethin | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

I to już koniec? Czuję się zawiedziona... Betsy zrobiła się mniej irytująca, wobec czego miałam nadzieję, że w końcu ta fajna fabuła rozwinie skrzydła i nie będę się mogła oderwać od tej książki. Co prawda nie miałam trudności z jej skończeniem, bo czyta się ją lekko, może nawet odrobinę przyjemnie, ale i tak dalej obstaję przy tym, że fabuła została zmarnowana, bo miała szansę na fajne rozwinięcie. Można było to pociągnąć o wiele lepiej, a tak miałam wrażenie, że fabuła była tylko tłem do istnienia samej Betsy... A szkoda. Więcej nie wrócę do tej książki, ale jeśli ktoś potrzebuje się trochę odmóżdżyć to ta seria jest w sam raz.

PolkaPati | 2015-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Nie czytałam wcześniejszych powieści autorki Maryjanice Davidson ale Ta książka była genialna pisana z humorem, przyjemnie i lekko się czytało. Kiedy ją czytałam uśmiałam sie jak nigdy przy książce o wampirach. Bohaterka książki bardzo mi sie spodobała troszkę lękliwa (jak na wampira który niczego i nikogo nie powinien sie bać) zadufana w sobie i troszeczkę egoistyczna ale i tak kochająca i troszcząca sie o innych. Miłość zawarta w powieści jest taka jak w prawdziwym życiu kłótnie, awantury ale i tak happy end.
Na pewno sięgnę po poprzednie Bestsellery pisarki. Już nie mogę sie doczekać kolejnych akcji z Betsy.

Lekka przezabawna historia o Betsy Królowej wampirów. Chętnie przeczytam kolejną piątą część Jeżeli ktoś ma jakieś info na ten temat proszę pisać (może być w języku angielskim, Proszę tylko o dokładny tytuł w języku angielskim).
Dziękuję

lenuszka | 2013-05-23
Przeczytana: 22 maja 2013

Nie sądziłam, że to powiem, ale cieszę się, że to (póki co) ostatni tom cyklu o Królowej Betsy. „Nieumarła nieodwracalnie” według mnie jest najsłabszą ze wszystkich części. Mary Janice Davidson nie popisała się tym razem. Mam wrażenie, że autorce powoli kończą się pomysły. Ponad 200 stron pisania o niczym. Akcja do bólu przewidywalna i nie wnosząca nic nowego.
Podsumowując: książka nie zaskakuje, a główna bohaterka, zamiast nas bawić, coraz bardziej irytuje.

Secret_Violence | 2015-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Fajna książka, ale kiedy w końcu będzie ślub. I może ktoś mi wytłumaczyć, kiedy dzieje się akcja książki, na początku myślałam, że luty, później grudzień, a dalej po prostu dałam sobie spokój z myśleniem o tym.
Betsy jak zwykle wkurzająca, ale nareszcie wie czego chce i jest bardziej zdecydowana. Eric... to Eric, ale i tak po przeczytaniu chce się go więcej. W tej części Król staje się bardziej otwarty i mniej konserwatywny. Oby tak dalej.

Kitsune101c | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Pomimo tego, że uważam serię tę za naprawdę przyjemną i zabawną, to ta część troszkę mnie zawiodła, miałam dużo mniejszy ubaw czytając ją niż przy poprzednich częściach, mam nadzieję, że następna książka o niesamowitej Betsy będzie lepsza. Ale mimo to, miałam frajdę przewracając kolejne kartki "Nieumarłej nieodwracalnie". :)

Kate | 2018-08-01

Suuuuuuper :) Przyjemnie i szybko się czyta, aż się chce więcej :)