Człowiek-maszyna

Tłumaczenie: Stefan Rudniański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyków Filozofii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Homme-machine
Antropologia filozoficzna
filozofia i etyka
Majkel

Człowiek maszyna UWAGA!! Czytając tę publikację można uświadomić sobie przyczynę swoich niepowodzeń! Czy zastanawiałeś się kiedyś, nad tym że JESTEŚ WYJĄTKOWY? Czy myślałeś kiedyś o sobie jako o człowieku maszynie? Człowiek maszyna to nie tylko osoba z filmu science fiction. To także ty. "Człowiek maszyna" to ja i ty. Czy uczono cię kiedyś w szkole jak o nią (o siebie) zadbać? Człowiek...

Człowiek maszyna

Czy zastanawiałeś się kiedyś, nad tym że JESTEŚ WYJĄTKOWY?

Człowiek maszyna- instrukcja obsugi.
Czy ktoś tobą manipuluje?
Przypomnij sobie. Czy miałeś chociaż raz sytuację w życiu, że:

Ktoś próbował manipulować Twoimi emocjami.

Jakaś bliska Ci osoba wykorzystała Twoje słabości.

Zostałeś skrzywdzony

Ktoś ośmieszył cię w towarzystwie.

By unikać powyższych sytuacji musisz poznać ludzką maszynę, a dokładniej mechanizmy jej działania.
Człowiek maszyna:
Co muszę wiedzieć o ludzkiej maszynie?
Czy jak kupujesz komputer, albo telefon to czy dostajesz do niego instrukcję obsługi?
Tak!!!
Czy dostałeś taką instrukcję do ludzkiej maszyny?
Nie!!
Mając instrukcję obsługi o swoim telefonie wiesz wszystko.
Ale bez niej wiesz bardzo niewiele.
Tak samo jest z ludzką maszyną. Mając odpowiednią wiedzę możesz zacząć lepiej wykorzystywać możliwości które masz w swoim życiu.

Człowiek maszyna- Co zyskam poznając wiedzę o ludzkiej maszynie?
Zyskasz niepowtarzalną możliwość przyjrzenia się sobie z innej perspektywy. Pozwoli Ci to dostrzec sfery życia, nad którymi warto pracować.

Dowiesz się, dlaczego tak słabo znasz siebie.

Zdobędziesz niepowtarzalną okazję, aby stać się profesjonalistą swojego życia.

Staniesz się bardziej zadowolony ze swojego życia.

Człowiek maszyna- niezwykła książka
Są książki które potrafią zmieniać coś w życiu ludzi. Ta bez wątpienia do nich należy.

Zmień swoje życie!
Przeczytaj książkę o sobie samym!!!
Kliknij by dowiedzieć się szczegółów o książce:Człowiek maszyna

źródło opisu: http://czlowiek-maszyna.witryna.org.pl/

źródło okładki: http://allegro.pl/la-mettrie-czlowiek-maszyna-i1529514412.html

Dawid Gawałkiewicz | 2018-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Co za bzdury. Czytało się to tragicznie, myślę, że można porównać autora do takiego ówczesnego Dawkinsa. Materializm, scjentyzm to śmieszne bożki współczesności, które wtedy się rodziły. Bełkotliwa książka, w której lekarz, który porzucił karierę filozoficzną postanowił wylać swoje mądrości...

Super rzecz. Pozwala mechanistycznie i naukowo, racjonalnie spojrzeć na działanie świata i maszyn, czy obiektów różnych, funkcjonujących w świecie, który również jest wielką maszyną, w której biega pełno mniejszych maszyn i każda zbudowana w jakiś sposób algorytmiczny, naukowy, matematyczny – genialny świat, jak program komputerowy zrealizowany i działający prawidłowo, jak genialnie zaprojektowana maszyna, mechanizm.

No każdy sam może się rozejrzeć dookoła i zobaczyć – genialna maszyna i działa wszystko.

A na dodatek samemu jest się maszyną, częścią całego świata tak genialnie pracującego, jak maszyna – super dzieło jakiegoś genialnego programisty, stworzyć taki genialny mechanizm, tyle mniejszych różnych, a wszystko na bazie prostych zasad kilku, czy kilkunastu, jak w dobrym programie komputerowym – potem się uruchamia i zaczyna działać olbrzymi, bogaty w cuda świat, a to tylko kilka prostych reguł powtarzanych i przeliczanych zgodnie z zasadami określonymi.

Cud stworzenia i...

Piktor | 2017-11-25

Biblia materializmu to raczej umiarkowanie udane dzieło filozoficzne. Obszernymi fragmentami to raczej książka świetnego lekarza, który za bardzo uwierzył w doniosłość swojej dziedziny i zapragnął wejść z nią na pole filozofii bez należytej ostrożności, niż poważnego filozofa wspomagającego się wiedzą biologiczną. Tam, gdzie La Mettrie stawia śmiałe teorie, jak przede wszystkim centralny postulat sprowadzenia wszechrzeczy do materii, brakuje dokładności, brakuje faktycznych dowodów, wiele punktów wydaje się raczej łatwych do zbicia i ostatecznie wypada to jako niewiele stabilniejszy pogląd niż życzeniowe bajania św. Augustyna i jeszcze bardziej odurzonych filozofów-teologów. Gdzie z kolei z autorem można się zgodzić, prawi raczej banały, przynajmniej z punktu widzenia dzisiejszej wiedzy medycznej. Naczelna dla tego dzieła koncepcja człowieka-maszyny to w dodatku spadek w prostej linii po Kartezjuszu, nie ma więc nawet oryginalności, żeby zastąpić nią brak doniosłych skutków...

Byrandon | 2017-07-03
HaryAngel | 2017-04-06