Widmo w zamku Kermoal

Tłumaczenie: Anna Węgrzyn
Seria: Klub Siedmiu Przygód
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Sans-Atout et le cheval fantôme
Elssi

Francuska powieść przygodowa dla młodzieży.

źródło okładki: http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/15/34/49/76/1534497619

Yvonne | 2014-11-22

Znak Klubu Siedmiu Przygód plus miejsce akcji, czyli moja ukochana Francja, spowodowały, że nastawiłam się na wspaniałe chwile podczas lektury oraz zaostrzyły mój apetyt na ciekawą przygodę przeżywaną wraz z bohaterami.
Czy jednak lektura potwierdziła te przypuszczenia?
Historia zaczyna się naprawdę obiecująco. Otóż główny bohater, Francois (zwany przez przyjaciół Bez Atu, które to imię występuje w oryginalnym tytule opowieści), syn adwokata Sądu Najwyższego, pakuje walizkę i wybiera się do rodzinnej posiadłości, zamku Kermoal, położonego w przepięknej Bretanii, konkretnie w departamencie Finistere. W tym momencie w mojej duszy zgodnie zagrały wszystkie struny poruszone samą nazwą i skojarzeniami z nią związanymi.
Bowiem Finistere jest najdalej na zachód położonym punktem Francji, a jego nazwa pochodząca z łaciny (Finis Terrae) znaczy ni mniej ni więcej, jak Koniec Świata.
Czyż można wyobrazić sobie bardziej intrygujące i tajemnicze miejsce dla osadzenia akcji powieści...

charu | 2014-09-16

Pamiętam, że tajemnica tytułowego zamku bardzo mnie wciągnęła a zakończenie zaskoczyło. Książkę czyta się błyskawicznie.

| 2014-05-19

Witoldo | 2011-08-30

Kultowa ksążka z czasów gdy byłem nastolatkiem. Pierwszy raz czytałem gdy była drukowana w "Świecie Młodych".

Fantasta | 2016-11-02
Przeczytana: 2011 rok