Thomas Alva Edison. Jak jeden z największych wynalazców wprowadził elektryczność do użytku domowego

Tłumaczenie: Józef Radzicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Oni Zmienili Świat". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
popularnonaukowa
Juanita

Dzisiaj trudno sobie wyobrazić życie bez elektryczności - nie móc zapalić światła, posłuchać muzyki z płyt, pójść do kina czy do kogoś zatelefonować. Wszystkie te udogodnienia, które uważamy za coś oczywistego, były wynikiem praktycznej pomysłowości jednego człowieka - Thomasa A. Edisona. Przed Edisonem ulice, domy i fabryki oświetlano słabymi lampami gazowymi, które każdego wieczoru trzeba...

Przed Edisonem ulice, domy i fabryki oświetlano słabymi lampami gazowymi, które każdego wieczoru trzeba było zapalać ręcznie. Praca po zapadnięciu zmroku była prawie niemożliwa. Edison nie odkrył elektryczności ani nie wynalazł telefonu, lecz jego pomysłowość i energia sprawiły, że znalazły one powszechne zastosowanie.

Edison był pradopodonie największym wynalazcą, jaki kiedykolwiek żył na Ziemi. Stworzył techniczne podstawy nowoczesnego świata. Ta interesująca opowieść o życiu niestrudzonego wynalazcy przedstawia idee i dzieła, które przeniosły nas z Wieku Pary w dwudzieste stulecie.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl