Popularne wyszukiwania
Polecamy
Eric Collier


- Pisze książki: literatura podróżnicza, popularnonaukowa
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
- Urodzony: 1903 (data przybliżona)
- Zmarły: 15 marca 1966
Kanadyjski traper, podróżnik i autor książek podróżniczych angielskiego pochodzenia.
Urodził się w Northampton, w Wielkiej Brytanii.
W wieku 14 lat zaciągnął się do British Navy.
Po dwóch latach służby wyjechał do Kanady, do swego wujka mieszkającego w Riske Creek. Z tymi rejonami Collier związał się do końca życia.
Współzałożyciel i pierwszy prezes Związku Traperów Kolumbii Brytyjskiej (B.C. Registered Trappers Association).
Pisywał felietony związane z traperstwem dla "orthwest Digest", "Williams Lake Tribune" oraz ukazującego się w Stanach Zjednoczonych periodyku "Outdoor Life". Był zresztą pierwszą nie-Amerykaninem, który zdobył nagrodę przyznawaną przez "Outdoor Life".
Autor książki "Three Against the Wilderness" (pierwsze wydanie: Irwin Publishing, 1959),która odniosła spory sukces i doczekała się przekładów na wiele języków, w tym również na język polski ("Nad rzeką bobrów", Iskry, 1965).
Żona: Lillian Ross (od 1928),syn Veasy (ur. 1928).
- 30 przeczytało książki autora
- 53 chce przeczytać książki autora